*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Tuesday, February 21, 2017
گزارشی از نشست « بازنمایی چهره مذهب تشیع در تحقیقات انگلیسی زبان»
حوزه/ سالهای زیادی است که از آغاز مطالعات اسلامی در غرب می­ گذرد اما مطالعات شیعی تا چند دهه گذشته سهم بسیار اندکی از این تحقیقات را به خود اختصاص داده بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت مبتنی بر اصول و نظریات شیعی در ایران، توجه به مکتب شیعه بطور عام و شیعه امامیه بطور خاص بسیار زیاد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۷
استاد دانشگاه ادیان و مذاهب:
معنا و جایگاه عقل از مسائل مهم تاریخ کلام اسلامی است
حوزه/ استاد دانشگاه گفت: یکی از مسائل مهم در تاریخ کلام اسلامی بحث از معنا و جایگاه عقل است وپذیرش یا رد عقل به عنوان یکی از منابع دینی تأثیر بسیاری در یک نظام اعتقادی خواهد داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۴
به همت انجمن کلام حوزه؛
کرسی ترویجی «جایگاه عقل در امامیه نخستین» برگزار شد
حوزه/ به همت انجمن کلام حوزه و کرسی های پژوهشی و نظریه پردازی شورایعالی انقلاب فرهنگی سومین نشست از این سلسله نشست ها با موضوع « جایگاه عقل در امامیه نخستین» امشب در دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۱
در گفتگو با رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه مطرح شد؛
تدوین متون درسی جدید حوزه، تقویت متون قدیم است نه حذف آن ها/ آشنایی با برنامه ها و شیوه های اجرایی کمیته کلام تدوین متون درسی حوزه
حوزه/ رئیس انجمن کلام اسلامی و عضو کمیته کلام مرکز تدوین متون درسی حوزه های علمیه، ضمن اشاره به برنامه ها و شیوه های اجرایی این کمیته، تصریح کرد: تدوین متون درسی جدید در حوزه، در راستای تقویت متون قدیم است نه این که به طور کلی میراث گذشته را بخواهیم حذف کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۷
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
علم کلام در حوزه تقویت شود/ کم توجهی به علم کلام موجب گسترش اندیشه های انحرافی می شود
حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی کم توجهی به جایگاه علم کلام را باعث تضعیف پایه های دین و گسترش اندیشه های انحرافی و رواج شبهات در میان مردم و مخصوصا جوانان برشمردند.
۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۲۲:۳۴
عضو هیئت‌مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه:
از ظرفیت انجمن‌های علمی در پایان‌نامه‌های حوزوی استفاده شود
حوزه/ عضو هیئت‌مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌هایی که انجمن کلام می‌تواند در آن به‌خوبی فعالیت کند بحث مشاوره در پایان‌نامه ها است، گفت: اگر از انجمن‌های علمی حمایت شود با توجه به اساتیدی که دارند می‌توانند این خلأ را در حوزه پر کنند.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۳:۳۵
نایب رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه:
جایگاه درس کلام در حوزه تقویت شود
حوزه/ نایب رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه با بیان اینکه وضعیت درس کلام در حوزه باید تقویت شود گفت: حوزه از نداشتن درس منسجم کلام رنج می‌برد و نیاز داریم که این درس در حوزه ساماندهی شود.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۲:۳۵
رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه مطرح کرد:
جایگاه انجمن‌های علمی در حوزه تقویت شود/ نکوداشت آیت‌الله مصباح یزدی برگزار می شود
حوزه/ با توجه به ضعف‌ها و نیازهایی که در کشور داریم و شبهاتی که مطرح می‌شود، نیازمند تقویت انجمن‌های علمی حوزه هستیم.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۱:۳۰
دیدار هیئت مدیره انجمن کلام با مدیر حوزه های علمیه
حوزه/ اعضای هیئت مدیره انجمن کلام اسلامی با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه دیدار کردند.
۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۰۸:۵۱