*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ \ الأحد ٠ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Sunday, November 19, 2017
رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه:
حوزه و دانشگاه انقلابی توان دفاع از ارزش های دینی را دارد
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین برنجکار گفت: انقلابی بودن حوزه و دانشگاه لازمه دفاع از ارزش های اسلامی و انقلابی است.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۰۱:۳۰
دبير انجمن علمي كلام اسلامي حوزه:
تاکنون موفق به برگزاری بیش از یکصد نشست تخصصی شده ایم/ بیش از ۲۶۰ متخصص علم کلام عضو انجمن هستند
حوزه/ دبير انجمن علمي كلام اسلامي حوزه علمیه قم گفت: بحمدلله امروز انجمن علمی کلام اسلامی حوزه مفتخر به همکاری بیش از ۲۶۰ نفر متخصص در حوزه دانش کلام با سه نوع عضویت پیوسته، وابسته و افتخاری است.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۳:۳۴
با حضور اساتید و کارشناسان حوزوی و دانشگاهی:
نشست علمی نقد کتاب « تاریخ کلام امامیه، حوزه‌ها و جریان‌های کلامی» برگزارشد
حوزه/ نشست علمی نقد کتاب «تاریخ کلام امامیه، حوزه‌ها و جریان‌های کلامی» با حضور اساتید، صاحبنظران و کارشناسان حوزوی و دانشگاهی شامگاه چهارشنبه از سوی انجمن کلام اسلامی حوزه برگزار ‌شد.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۳:۳۳
دبیر انجمن کلام اسلامی حوزه تشریح کرد:
برپایی دهها نشست علمی، کرسی آزاداندیشی و نقد و بررسی در سال ۹۵
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین موسی اشکوری با اشاره به برپایی دهها نشست علمی، کرسی آزاداندیشی و نقد و بررسی علمی، فعالیتهای یکساله انجمن کلام اسلامی در سال ۹۵ را تشریح کرد.
۱۳۹۶/۱/۲ - ۱۵:۰۱
گزارشی از نشست « بازنمایی چهره مذهب تشیع در تحقیقات انگلیسی زبان»
حوزه/ سالهای زیادی است که از آغاز مطالعات اسلامی در غرب می­ گذرد اما مطالعات شیعی تا چند دهه گذشته سهم بسیار اندکی از این تحقیقات را به خود اختصاص داده بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت مبتنی بر اصول و نظریات شیعی در ایران، توجه به مکتب شیعه بطور عام و شیعه امامیه بطور خاص بسیار زیاد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۷
استاد دانشگاه ادیان و مذاهب:
معنا و جایگاه عقل از مسائل مهم تاریخ کلام اسلامی است
حوزه/ استاد دانشگاه گفت: یکی از مسائل مهم در تاریخ کلام اسلامی بحث از معنا و جایگاه عقل است وپذیرش یا رد عقل به عنوان یکی از منابع دینی تأثیر بسیاری در یک نظام اعتقادی خواهد داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۴
به همت انجمن کلام حوزه؛
کرسی ترویجی «جایگاه عقل در امامیه نخستین» برگزار شد
حوزه/ به همت انجمن کلام حوزه و کرسی های پژوهشی و نظریه پردازی شورایعالی انقلاب فرهنگی سومین نشست از این سلسله نشست ها با موضوع « جایگاه عقل در امامیه نخستین» امشب در دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۱
در گفتگو با رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه مطرح شد؛
تدوین متون درسی جدید حوزه، تقویت متون قدیم است نه حذف آن ها/ آشنایی با برنامه ها و شیوه های اجرایی کمیته کلام تدوین متون درسی حوزه
حوزه/ رئیس انجمن کلام اسلامی و عضو کمیته کلام مرکز تدوین متون درسی حوزه های علمیه، ضمن اشاره به برنامه ها و شیوه های اجرایی این کمیته، تصریح کرد: تدوین متون درسی جدید در حوزه، در راستای تقویت متون قدیم است نه این که به طور کلی میراث گذشته را بخواهیم حذف کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۷
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
علم کلام در حوزه تقویت شود/ کم توجهی به علم کلام موجب گسترش اندیشه های انحرافی می شود
حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی کم توجهی به جایگاه علم کلام را باعث تضعیف پایه های دین و گسترش اندیشه های انحرافی و رواج شبهات در میان مردم و مخصوصا جوانان برشمردند.
۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۲۲:۳۴
عضو هیئت‌مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه:
از ظرفیت انجمن‌های علمی در پایان‌نامه‌های حوزوی استفاده شود
حوزه/ عضو هیئت‌مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌هایی که انجمن کلام می‌تواند در آن به‌خوبی فعالیت کند بحث مشاوره در پایان‌نامه ها است، گفت: اگر از انجمن‌های علمی حمایت شود با توجه به اساتیدی که دارند می‌توانند این خلأ را در حوزه پر کنند.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۳:۳۵