*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ \ الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩ \ Monday, September 25, 2017
دبیر انجمن کلام اسلامی حوزه تشریح کرد:
برپایی دهها نشست علمی، کرسی آزاداندیشی و نقد و بررسی در سال ۹۵
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین موسی اشکوری با اشاره به برپایی دهها نشست علمی، کرسی آزاداندیشی و نقد و بررسی علمی، فعالیتهای یکساله انجمن کلام اسلامی در سال ۹۵ را تشریح کرد.
۱۳۹۶/۱/۲ - ۱۵:۰۱
گزارشی از نشست « بازنمایی چهره مذهب تشیع در تحقیقات انگلیسی زبان»
حوزه/ سالهای زیادی است که از آغاز مطالعات اسلامی در غرب می­ گذرد اما مطالعات شیعی تا چند دهه گذشته سهم بسیار اندکی از این تحقیقات را به خود اختصاص داده بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت مبتنی بر اصول و نظریات شیعی در ایران، توجه به مکتب شیعه بطور عام و شیعه امامیه بطور خاص بسیار زیاد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۷
استاد دانشگاه ادیان و مذاهب:
معنا و جایگاه عقل از مسائل مهم تاریخ کلام اسلامی است
حوزه/ استاد دانشگاه گفت: یکی از مسائل مهم در تاریخ کلام اسلامی بحث از معنا و جایگاه عقل است وپذیرش یا رد عقل به عنوان یکی از منابع دینی تأثیر بسیاری در یک نظام اعتقادی خواهد داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۴
به همت انجمن کلام حوزه؛
کرسی ترویجی «جایگاه عقل در امامیه نخستین» برگزار شد
حوزه/ به همت انجمن کلام حوزه و کرسی های پژوهشی و نظریه پردازی شورایعالی انقلاب فرهنگی سومین نشست از این سلسله نشست ها با موضوع « جایگاه عقل در امامیه نخستین» امشب در دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۱
در گفتگو با رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه مطرح شد؛
تدوین متون درسی جدید حوزه، تقویت متون قدیم است نه حذف آن ها/ آشنایی با برنامه ها و شیوه های اجرایی کمیته کلام تدوین متون درسی حوزه
حوزه/ رئیس انجمن کلام اسلامی و عضو کمیته کلام مرکز تدوین متون درسی حوزه های علمیه، ضمن اشاره به برنامه ها و شیوه های اجرایی این کمیته، تصریح کرد: تدوین متون درسی جدید در حوزه، در راستای تقویت متون قدیم است نه این که به طور کلی میراث گذشته را بخواهیم حذف کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۷
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
علم کلام در حوزه تقویت شود/ کم توجهی به علم کلام موجب گسترش اندیشه های انحرافی می شود
حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی کم توجهی به جایگاه علم کلام را باعث تضعیف پایه های دین و گسترش اندیشه های انحرافی و رواج شبهات در میان مردم و مخصوصا جوانان برشمردند.
۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۲۲:۳۴
عضو هیئت‌مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه:
از ظرفیت انجمن‌های علمی در پایان‌نامه‌های حوزوی استفاده شود
حوزه/ عضو هیئت‌مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌هایی که انجمن کلام می‌تواند در آن به‌خوبی فعالیت کند بحث مشاوره در پایان‌نامه ها است، گفت: اگر از انجمن‌های علمی حمایت شود با توجه به اساتیدی که دارند می‌توانند این خلأ را در حوزه پر کنند.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۳:۳۵
نایب رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه:
جایگاه درس کلام در حوزه تقویت شود
حوزه/ نایب رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه با بیان اینکه وضعیت درس کلام در حوزه باید تقویت شود گفت: حوزه از نداشتن درس منسجم کلام رنج می‌برد و نیاز داریم که این درس در حوزه ساماندهی شود.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۲:۳۵
رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه مطرح کرد:
جایگاه انجمن‌های علمی در حوزه تقویت شود/ نکوداشت آیت‌الله مصباح یزدی برگزار می شود
حوزه/ با توجه به ضعف‌ها و نیازهایی که در کشور داریم و شبهاتی که مطرح می‌شود، نیازمند تقویت انجمن‌های علمی حوزه هستیم.
۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۲۱:۳۰
دیدار هیئت مدیره انجمن کلام با مدیر حوزه های علمیه
حوزه/ اعضای هیئت مدیره انجمن کلام اسلامی با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه دیدار کردند.
۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۰۸:۵۱