*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Thursday, July 18, 2019
عضو هیئت علمای بزرگ الازهر: در اسلام چیزی به نام "جماعت‌های اسلامی" نداریم
حوزه/ الجوهری گفت: ما در اسلام چیزی به نام جماعت های اسلامی نداریم و این اصطلاحی ساختگی است، زیرا قرآن کریم می فرماید: "وَإِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً" و البته باید توجه داشت که مذاهب فقهی با جماعت های اسلامی فرق دارد.
۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۰۹:۴۴
وزارت اوقاف مصر برای کار رسانه ای مبلغ تربیت می‌کند
حوزه/ وزارت اوقاف مصر از آغاز آموزش و تربیت مبغلین برای کار رسانه ای خبر داد و گفت: هدف از این کار افزایش آگاهی مبلغ و تبدیل روشنگری فردی مبلغ به روشنگری جمعی و تلاش برای نوآوری در خطابه دینی است.
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۲۱:۲۹
توسط دارالافتاء مصر؛
دوره آموزشی ۷ روزه برای امامان جماعت تایلندی در قاهره برگزار می‌شود
حوزه/ دارالافتای در مصر که نهاد اصلی صادرکننده فتواهای اسلامی در این کشور می‌باشد اعلام کرده که یک دوره آموزشی با مبحث «اسلام معتدل» برای امامان جماعت و روحانیون تایلندی برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۱۳:۱۰
نویسنده مصری:
آنچه در بحرین اتفاق می افتد، مزایده فروش وطن است
حوزه/ "فهمی هویدی" نویسنده مصری در واکنش به معامله قرن با بیان اینکه کنفرانس منامه یک مسئله وحشتناک و مزایده ای برای فروش وطن ها با اموال است، گفت: این کنفرانس مایه ننگ تمامی کسانی است که در آن حضور یافته اند و توهین به امت و کشورهایی است که خود را بزرگ می پندارند.
۱۳۹۸/۴/۶ - ۰۸:۵۱
برای بیان مشروعیت زیارت قبور؛
وزیر اوقاف مصر قبر شیخ شعراوی را زیارت کرد
حوزه/ محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر برای بیان مشروعیت زیارت قبور، قبر شیخ محمد متولی الشعراوی از علمای بزرگ مصر و اساتید الازهر را زیارت کرد.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۰۸:۵۶
سهل‌انگاری مقامات مصری در نگهداری مسجد رأس‌الحسین و مقام سیده نفیسه
حوزه/ کمیته امور دینی و اوقاف مجلس مصر، ضمن انتقاد شدید از سهل انگاری جدی در حفظ مساجد باستانی در قاهره، خواستار حفظ میراث اسلامی در کشور شدند.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۲۲:۱۳
مفتی مصر خبر داد:
پاسخگویی دارالافتاء مصر به ۴۵۰۰ سئوال از ۱۲ زبان
حوزه/ شیخ شوقی علام مفتی مصر با بیان اینکه به ۱۲ زبان به سوالات شرعی پاسخ می دهیم، گفت: در ماه رمضان گذشته روزانه پاسخگوی ۴۵۰۰ سؤال بودیم.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۱۸:۵۹
عدم واکنش سئوال برانگیز سران آفریقایی به مرگ مرسی
حوزه/ به دنبال مرگ بحث بر انگیز محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر تا کنون هیچ یک از سران و شخصیت های آفریقایی واکنش یا پیام تسلیتی صادر نکرده اند.
۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۳۷
در پی مرگ محمد مرسی؛
جوانان جماعت اخوان المسلمین خواستار تحقیق بین‌المللی و تظاهرات مقابل سفارتخانه‌های مصر شدند
حوزه/ جریان جوانان جماعت اخوان المسلمین عبد الفتاح السیسی را به قتل محمد مرسی متهم کرده و گفت: محمد مرسی شش سال بعد از کودتای نظامی و محاکمه وی به اتهام واهی درگذشت.
۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۰۳:۳۰
واکنش های بین‌المللی به درگذشت محمد مرسی
حوزه/ مقامات و شخصیت های بین المللی به درگذشت محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر واکنش نشان دادند و در مسجد الاقصی برایش نماز میت غیابی خوانده شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۵:۳۰