*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Sunday, July 21, 2019
توشه تبلیغی مناسب برای طلاب و روحانیون؛
دفتر اول «آیه ها و آینه ها» شامل حکایات جالب از علما منتشر شد+ دانلود
حوزه/ «آیه ها و آینه ها» شامل حکایت های جالب از سبک زندگی علما و بزرگان، به همت خبرگزاری حوزه، منتشر شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۵:۳۲
آیه ها و آینه ها (۳۸۷)؛
اطاعت شاه ‌عباس از دستور مقدس اردبیلی
حوزه/ اینکه انسان در بین مردم جامعه فردی محبوب و دوست‌داشتنی یاشد، آرزوی قلبی بسیاری از افراد است. خالق حکیم راهکاری ساده، اما ظریف در اختیار بندگان قرار داده تا به فردی دل‌نشین تبدیل شوند و حتی نزد بسیاری از ستمکاران نیز محبوب شوند.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۰۴:۲۰
آیه ها و آینه ها (۳۸۷)؛
ماجرای هدیه وزیر برای به دنیا آمدن فرزند سید رضی!
حوزه/ اینکه بشر ذاتاً محتاج است و همواره در طول زندگی به کمک اطرافیان نیاز دارد، قابل‌انکار نیست اما این احتیاجات بسته به توقعات انسان و دنیا طلبی یا مناعت طبع افراد دچار کاهش و افزایش می‌گردد که طبیعتاً هر چه توقع انسان کمتر باشد، عزت‌نفس او بیشتر است.
۱۳۹۷/۴/۵ - ۰۶:۰۵
آیه ها و آینه ها (۳۸۶)؛
نامه‌ ای که میرزا جواد آقا ملکی تبریزی را ناراحت کرد
حوزه/ تعبیر آیات و روایات بسیاری در اسلام چنین است که دنیا محل گذر و مجموعه‌ای از لذائذ زودگذر و محدود است و در سوی دیگر آخرت جهانی است جاودان و ابدی که انسان در آن به اوج کمال و دارایی می‌رسد که بالاتر از آن وجود ندارد و مسلم است برتری آخرت بر دنیا.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۰۶:۵۰
آیه ها و آینه ها (۳۸۵)؛
اشکالی که سید جمال خوانساری را عالمی بنام کرد
حوزه/ باید بی چون چرا پذیرفت که سعی و تلاش تنها راه رسیدن به کمال و موفقیت در امور دنیوی و اخروی می‌باشد و هر کس چه به دنبال آخرت باشد و چه دنبال دنیا و لذائذش، راهی جز همت بلند و کوششی مستمر ندارد اگر بدون تلاش به بهره‌ای هم برسد آن چیز برایش ماندگار نخواهد بود.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۰۱:۰۰
آیه ها و آینه ها (۳۸۴)؛
چگونه به استاد خود احترام بگذاریم؟
حوزه/ شکی نیست افرادی که زندگی خود را وقف تعلیم و تعلم کردند و تمام سعی تلاششان این بوده که بتوانند بسیاری را از دنیای نادانی به سوی عالم علم سوق دهند، در اموزه های ما بسیار محترم‌اند تا جایی که خداوند در اولین آیات مصحف شریف، خود را به‌عنوان معلم معرفی می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۲۶ - ۰۸:۰۵
آیه ها و آینه ها (۳۸۳)؛
جواب اشکال لا ینحل بر روی برگ چنار
حوزه/ شاید هیچ انسانی در این جهان نتواند ادعا کند که در زندگی سختی و مصائب نداشته است زیرا مشکلات عنصر لایزال زندگی دنیایی است اما همان‌طور که قرآن کریم به آن اشاره کرده بلکه بسیاری از ما تجربه کرده‌ایم، همواره در دل صدف سختی‌ها، مروارید آسایش برق می‌زند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۷:۲۵
آیه ها و آینه ها (۳۸۳)؛
عالمی که خانه‌اش با حصیر، فرش شده بود!
حوزه/ ساده و بی‌آلایش زندگی کردن به این معناست که آدمی به این دنیا و لذت‌های فانی آن دل نبندد و از این متاع فریبنده پرهیز کند زیرا گرایش به تجملات، نم‌نم و بدون اینکه احساس شود انسان را از معبود خویش دور می‌سازد و در باتلاق دنیا غرق می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۵۵
آیه ها و آینه ها (۳۸۲)؛
شیخ مرتضی انصاری علمیت خود را از چه کسی به ارث برد؟
حوزه/ اگر محصل و طالب علم حقیقتاً دنبال پیشرفت و اکتساب دانش باشد، باید خود را در برابر استاد کوچک ببیند که این تواضع و فروتنی در رویارویی علم و عالم نه حقارت بلکه شکوه عزت است، زیرا تا انسان استاد خویش را رفیع و بلندمرتبه نبیند، نمی‌تواند قطره‌ای از بحر علم او برگزیند.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۲۳:۳۰
آیه ها و آینه ها (۳۸۱)؛
چگونه اخلاص پدر، فرزندش را علامه کرد؟!
حوزه/ برای استجابت دعا شرایط بسیاری نقل‌شده، همچنین زمان‌ها و مکان‌های مختلفی ذکرشده که دعا در آن رد نخواهد شد اما شاید همه این موارد درگرو خلوص نیت دعا کننده باشد و یا به تعبیر عرفی دل انسان که شکست دعا مستجاب می‌شود.
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۱:۵۵