*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ \ الأحد ١ رجب ١٤٣٩ \ Sunday, March 18, 2018
هزینه های سنگین حج، مانعی بر سر راه حاجیان جهان
حوزه/ البته حج برای کسانی واجب است که توانایی مالی آن را داشته باشند، اما گاهی به نظر می رسد هزینه های سنگین و گزافی که از حاجیان دریافت می شود مانعی جدی بر سر راه حج مسلمانان و نوعی تجارت با این فریضه اسلامی است.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۲:۰۲
نیمی از مساجد اردن امام جماعت ندارند
حوزه/یک مقام اردنی که خواست نامش فاش نشود اعلام کردکه نیمی از مساجد اردن امام جماعت رسمی ندارند و به طور هفتگی نیز گاهی کمتر از ۱۰ نفر برای نماز جمعه می‌آیند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۹:۳۱
سید طاهر الهاشمی مطرح کرد:
بی‌توجهی نشست سران عرب در اردن به واقعیت اوضاع سیاسی عربی
حوزه/ سید طاهر الهاشمی از رهبران شیعه مصر با تاکید بر اینکه نشست سران عرب که در اردن برگزار شد، هیچ دستاورد و خروجی نداشت اظهارداشت: چگونه نشست سران عرب بدون حضور سوریه انجام می گیرد؟
۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۲۲:۲۲
آشنایی با سرزمین اردن(۱۰)
مشاهد مشرفه حضرت لوط و صالح در اردن
حوزه/ کسانی که به دنبال تحقیق و جست و جوی تاریخ پیامبران و فرستادگان خدا هستند بی شک می توانند در پهنای جغرافیایی سرزمین اردن برای بسیاری از آن چهره های مقدس جایگاهی بیابند.
۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۲۱:۵۹
آشنایی با سرزمین اردن(۹)
از مکان شهادت حضرت یحیی تا محل ساختن کشتی نوح(علیهم‌السلام)
حوزه/ محلی که آب از آن خارج شد تا اطراف کشتی نوح را فراگیرد در جنوب شهر کرک قرار گرفته و همان طور که در قرآن ذکر شده است «و فار التنور» هم اکنون به نام تنور خوانده می‌شود.
۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۰۳:۵۶
آشنایی با سرزمین اردن(۸)
مشاهد مشرفه حضرت شعیب، یوشع، هارون و عیسی(علیهم‌السلام)
حوزه/ بعضی از مورخین معتقدند شهری که در ابتدای امر از طرف حضرت یوشع بن نون به محاصره کامل در امده است همان شهر "اریحا" بوده است.
۱۳۹۶/۱/۹ - ۰۲:۳۲
آشنایی با سرزمین اردن(۷)
سه مقام مهم حضرت خضر در اردن/ محل دفن جناب هارون
حوزه/ در محل ملاقات حضرت موسی و خضر معبدی ساخته شده که بعدها تبدیل به مسجد شده است.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۰۲:۳۰
آشنایی با سرزمین اردن(۶)
حضرت موسی کجا با خدا ملاقات کرد؟
حوزه/ درختی که به موسی(ع) نشان داده شد همچنان بر یک صخره بلند موجود و عمر آن بیش از سه هزار سال است. این درخت در شرق شهر مدین قرار دارد.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۴:۴۳
آشنایی با سرزمین اردن(۵)
اولین شهید مسلمان خارج از جزیرة‌العرب که بود؟ غار اصحاب کهف کجاست؟
حوزه/ تحقیقات و مطالعات قابل اعتمادی که تا اکنون انجام گرفته است بیانگر آن است که غار معروف اصحاب کهف همین غار موجود در منطقه "رجایب" از سرزمین "رقیم" است. این غار در فاصله چند کیلومتری عمان "فیلادلفیا" واقع شده است.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۲۲:۱۰
آشنایی با سرزمین اردن(۴)
از مقام ابوذر تا محل دفن سر زید بن علی(ع)
حوزه/ در شمال منطقه موته مقام سر مطهر جناب زید بن علی بن الحسین(ع) وجود دارد. موید این مطلب آن است که خبر معتبری مبنی بر رسیدن سر زید به مدینه منوره مشاهده نشده است.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۲:۴۰