*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۴ شعبان ۱۴۳۹ \ Saturday, April 21, 2018
در ایام تعطیلات نوروزی؛
حضور طلاب جهادگر مدرسه علمیه جاجرم در مجتمع رفاهی امام رضا (ع)
حوزه/مدیر مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) جاجرم با اشاره به برنامه‌های جهادی تبلیغی مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) در ایام تعطیلات نوروز گفت: طلاب جهادگر مدرسه علمیه جاجرم، در ایام تعطیلات نوروزی، در مجتمع رفاهی امام رضا (ع) حضور یافتند.
۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۱۵:۳۹
امسال مبلغان طبیعت پاک را خواهیم داشت
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت ولیعصر (عج) شهرستان بیجار گفت: برخی از طلبه های این مدرسه علمیه به صورت خودجوش سعی دارند امسال با حضور در طبیعت، اهمیت و جایگاه آن را در دین اسلام به مردم گوشزد کنند و به اصطلاح امسال طلاب مبلغ طبیعت پاک را خواهیم داشت.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۶:۲۰
مدیر حوزه علمیه استان کردستان:
اسلام هرگز با شادی و تفریح سالم مخالف نیست/ «صله ارحام»؛ وجه اشتراک نوروز و اعیاد اسلامی
حوزه/مدیر حوزه علمیه استان کردستان با اشاره به وجوه مشترک عید نوروز و اعیاد اسلامی، گفت: بارزترین شباهت عید نوروز با اعیاد اسلامی، صله رحم است. در عید نوروز شاهد صله رحم در بین مردم هستیم و در اعیاد اسلامی نیز چنین امری حاکم است.
۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۱۶:۳۰
محقق و نویسنده حوزوی تشریح کرد:
درس هایی که می توان از نوروز گرفت
حوزه/ استاد حوزه به تشریح درس های نوروز برای انسان پرداخت که از مهمترین آثار و درس های آن، می توان به درس توحیدی بهار برای انسان اشاره کرد.
۱۳۹۷/۱/۷ - ۱۲:۳۸
رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه:
از تلخی‌های سال قبل عبرت بگیریم و خوشی‌ها را تقویت کنیم
حوزه/ حجت الاسلام المسلمین رمضانی در سخنانی به مناسبت آغاز سال نو گفت: در حقیقت عید نوروز یک نوع بازگشت است. بازگشت به حق و حقیقت، بازگشت به فطرت، بازگشت به سلامت عقل و بازگشت به اخلاق و ادب.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۲۳:۱۲
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار:
سال نو؛ بهانه‌اي برای بیرون راندن پلشتي‌هاي اخلاقي و رفتاري از جان است
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: ايام تحويل سال و آغاز بهاري ديگر، بهانه‌اي است تا به‌ خود آمده و پلشتي‌هاي اخلاقي و رفتاري را از صحن جانمان بيرون رانده و جان تازه‌اي به روح و قلبمان ببخشيم.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۲۰:۳۵
عید نوروز زمانی مناسب برای ادای سنت «صله رحم» است
حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: در دین اسلام بر انجام صله رحم بسیار تاکید شده است و دیدار با دوستان، آشنایان و بستگان می تواند حلال بسیاری از مشکلات افراد باشد.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۲:۳۵
اسلام می خواهد ما را با موضوع عید به مبدأ همه عالم ارتباط دهد
حوزه/ معاون پژوهش و تهذیب حوزه علمیه استان کردستان گفت: اسلام می خواهد ما را با موضوع عید به مبدأ همه عالم و شادی آفرین مطلقی که شادی او حقیقی است و پس از آن غمی نیست ارتباط دهد و انسان را به آرامش برساند.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۲:۱۵
آیت الله مدرسی:
بهار، فرصتی برای یادآوری شهدا و توجه به خانواده های آنها است
حوزه/ آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای شیعه عراق، ضمن تبریک عید نوروز به ملت های منطقه، از خداوند متعال برای آنان برای طلب خیر و برکت کرد و گفت: چه زیبا است که همگی امیدوار باشیم و شادی هایمان را به اشتراک بگذاریم.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۶:۳۸
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی:
از فرصت عید برای احیاء ارزش‌های دینی بهره ببریم/ مبلّغین هنرمندانه جوانان را جذب دین کنند
حوزه/با غناء بخشیدن به مطالعات خود، تحول در تبلیغ ایجاد کنیم، با وقار بودن، با مردم بودن، پاکی و صداقت از جمله مشخص های مبلغان دین است.
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۰:۱۳