*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ \ ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Wednesday, November 21, 2018
سه چیز که خوشی زندگی را می‌برد
حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود سه عاملی که خوشی زندگی را از بین می برند را معرفی کردند .
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۰۷:۲۲
پاسخ به شبهات (۳۰)؛
چرا مردان می توانند چهار زن اختیار کنند؟
حوزه/ در اينكه تك همسري بهتر است، ترديدي نيست. آن دو راهي كه بشر بر سر آن قرار دارد اين نيست، كه از ميان تك همسري و چند همسري كدام يك را انتخاب كند بلكه مسئله اين است كه اسلام به واسطه ضرورت‌هاي اجتماعي تعدد زوجات را مجاز شمرده است.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۰۶:۰۰
حکم دیدن تصاویر همسر پس از طلاق
حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «دیدن تصاویر همسر پس از طلاق» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۲۰:۱۰
قطره ای از دریا؛
نکاتی پیرامون طلاق و جدایی زن و شوهر
حوزه/ اسلام، طلاق را با همه تلخى ‏ها و زشتى‏ هایش مى ‏پذیرد، ولى بلا تكلیف گذاشتن همسر را نمى ‏پذیرد. «و ان عزموا الطلاق»
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۲۸
تربیت اسلامی (۲۵)؛
سه صفتی که برای مردان، ناپسند؛ اما برای بانوان، پسندیده است
حوزه/ زنان بايد تا جايي كه ممكن است با نامحرم برخورد نكنند؛ امّا اگر لازم شد كه با نامحرم روبرو شوند و سخن بگويند، با تكبّر باشند و هرگز به نرمي سخن نگويند تا مردان شهوت ‌ران به طمع نيفتند.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۲۱:۱۰
دلیل اصلی «طلاق ها» از نظر امام جمعه همدان
حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: متاسفانه نه در دانشگاه و حوزه و نه در خانواده ها نحوه صحیح همسر داری به جوانان آموزش داده نمی شود و نتیجه آن هم طلاق هایی است که با کوچک ترین دعوا اتفاق می افتد.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۵:۴۰
تربیت اسلامی (۱۵)؛
چگونه همسر خوبی برای شوهر خود باشیم؟
حوزه/ همه ما در زندگي هدفي را جستجو مي کنيم تا به شادي برسيم. من با اطمينان مي گويم که خوشبختي شما بدست خود شماست. اگر جز اين فکر کنيد هرگز به خوشبختي نمي رسيد.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۶)؛
ویژگی های همسر خوب
حوزه/ امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي فرمايند: «هرگاه كسي از شما قصد ازدواج كرد، سزاوار است دو ركعت نماز بخواند و خدا را بخواند كه همسري عفيف و امين، با ديانت و متواضع و حافظ ناموس و اسرار ... نصيب وي بنمايد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۰۶:۱۵
خانواده قرآنی (۵)؛
نقش حسن خلق در ایجاد خانواده قرآنی
حوزه/ از خصوصیات همسر آن است که خوش برخورد باشد. چهرۀ باز و حسن برخورد همسر با شوهرش از نعمتهای الهی شمرده شده است. برخی از افراد بسیار گله می کنند. این گلایه ها در وهلۀ نخست زندگی را بر خود فرد تلخ می کند و در درجۀ دوم ...
۱۳۹۷/۲/۶ - ۰۶:۲۰
کلماتی که معجزه می کنند
حوزه/ گفتن كلمه «چشم» در برابر تقاضاى همسر، در ايجاد محبت، معجزه مى كند. شما كه تكبر داريد و مى ترسيد از گفتن اين كلمه، از شخصيتتان بكاهد، آنرا به عنوان طنز بگوييد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۰:۲۹