*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ \ ۵ شوال ۱۴۳۹ \ Wednesday, June 20, 2018
با حضور بیش از ۵۰۰ مسلمان و مسیحی:
مراسم افطار میان ادیانی در پایتخت کشور آفریقایی کنیا برگزار شد
حوزه/ با شرکت بیش از ۵۰۰ تن از مسلمانان و مسیحیان، افطار میان ادیانی روز گذشته توسط یک سازمان خیریه در شهر نایروبی، پایتخت کشور آفریقایی کنیا برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۲
دانشجویان محجبه در کنیا اجازه ورود به دانشکده را پیدا نکردند
حوزه/ یک دانشکده آموزش پزشکی در کنیا، در چند روز اخیر از ورود دانشجویان محجبه به محوطه جلوگیری کرده است. این در حالی است که مسئله حجاب اخیرا به معضلی برای دانش آموزان و دانشجویان دختر محجبه در مراکز تحصیلی این کشور تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۰۷:۴۰
سمینار تعامل و گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت در كنيا برگزار شد
حوزه/ سمینار «تعامل و گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت در راستای توسعه جوامع آفریقایی» در دانشگاه کاتولیک مسیحی تانگازا كنيا برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۸:۳۵
درگیری‌های مذهبی در یکی از مدارس نایروبی در کنیا
حوزه/ اخیرا بدلیل تبعیض در رفتار وبرخورد مدیران و مسئولین یکی از دبیرستان های شبانه روزی نایروبی به نام دبیرستان جمهوری در گیری فیزیکی شدیدی با سلاح های سرد رخ داد که حاصل آن زخمی ومجروح شدن بیش از سی وپنج نفر از دانش آموزان مسلمان ومسیحی گردید.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۲:۲۵
نخستین همایش بین المللی «ازدواج اسلامی» در کنیا برگزار شد
حوزه/نشست یک روزه با موضوع «ازدواج اسلامی» برای نخستین بار در نایروبی، پایتخت کشور کنیا به منظور رسیدگی به مسائل خانوادگی و مشکلات مرتبط با ارتباطات زناشویی به ویژه برای مردم محلی برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۷:۵۰
خیریه اسلامی در کنیا، مراسم ازدواج برای جوانان نیازمند برگزار کرد
حوزه/ مراسم ازدواج تعدادی از زوج‌های نیازمند در مالیندی واقع در جنوب غربی کنیا توسط یک سازمان خیریه اسلامی برگزار شد و علاوه بر هزینه ازدواج، به آنان جهیزیه خانه، لوازم زندگی و مبلغی برای شروع مشاغل جدید نیز اهدا شد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۸:۲۵
اسقف کنیایی به دین اسلام گرویده و کلیسایش را به مسجد تبدیل کرد
حوزه/ یک اسقف کنیایی که در میان مسلمانان فعالیت کرده بود و با اسلام آشنا شده، به دلیل اینکه زنان مسیحی در کلیسا لباس‌های نامناسب می‌پوشیدند، تصمیم گرفت به دین اسلام گرویده و کلیسای خود را به مسجد تبدیل کند.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۲۱:۰۵
نخستین کانال تلویزیونی اسلامی در کنیا راه اندازی شد
حوزه/ مسجد جامع نایروبی، نخستین کانال تلویزیونی اسلامی در کشور کنیا را با نام کانال افق، به هدف ترویج فرهنگ اسلامی و مقابله با سوءبرداشت‌های ضداسلامی و مسلمانان راه اندازی کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۰:۰۱
نماینده پارلمان کنیا در مصاحبه با «حوزه»:
رفتار حاکمان بحرینی منزجرکننده است/ مردم برای آزادی متحد شوند
اختصاصی حوزه/ نماینده پارلمان کنیا گفت: مردم باید با اتحاد و همبستگی در مقابل حاکمان بحرین بایستند و تمام دنیا اعم از مسلمانان، مسیحیان و دیگران باید علی‌رغم اختلافات‌شان دست به دست هم بدهند تا به صلح رسیده و عدالت را در بحرین برقرار سازند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۰۰:۱۵
برگزاری دومین اجلاس اقتصاد اسلامی شرق آفریقا در کنیا
حوزه/ دومین اجلاس اقتصاد اسلامی شرق آسیا در نایروبی پایتخت کنیا برگزار شده و هدف آن ارزیابی ورود اقتصاد اسلامی، امور مالی و بانکی، غذای حلال، گردشگری و هتل داری حلال به شرق آفریقا است..
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۹:۱۰