*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ آیان ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩ \ Monday, October 23, 2017
اسقف کنیایی به دین اسلام گرویده و کلیسایش را به مسجد تبدیل کرد
حوزه/ یک اسقف کنیایی که در میان مسلمانان فعالیت کرده بود و با اسلام آشنا شده، به دلیل اینکه زنان مسیحی در کلیسا لباس‌های نامناسب می‌پوشیدند، تصمیم گرفت به دین اسلام گرویده و کلیسای خود را به مسجد تبدیل کند.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۲۱:۰۵
نخستین کانال تلویزیونی اسلامی در کنیا راه اندازی شد
حوزه/ مسجد جامع نایروبی، نخستین کانال تلویزیونی اسلامی در کشور کنیا را با نام کانال افق، به هدف ترویج فرهنگ اسلامی و مقابله با سوءبرداشت‌های ضداسلامی و مسلمانان راه اندازی کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۰:۰۱
نماینده پارلمان کنیا در مصاحبه با «حوزه»:
رفتار حاکمان بحرینی منزجرکننده است/ مردم برای آزادی متحد شوند
اختصاصی حوزه/ نماینده پارلمان کنیا گفت: مردم باید با اتحاد و همبستگی در مقابل حاکمان بحرین بایستند و تمام دنیا اعم از مسلمانان، مسیحیان و دیگران باید علی‌رغم اختلافات‌شان دست به دست هم بدهند تا به صلح رسیده و عدالت را در بحرین برقرار سازند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۰۰:۱۵
برگزاری دومین اجلاس اقتصاد اسلامی شرق آفریقا در کنیا
حوزه/ دومین اجلاس اقتصاد اسلامی شرق آسیا در نایروبی پایتخت کنیا برگزار شده و هدف آن ارزیابی ورود اقتصاد اسلامی، امور مالی و بانکی، غذای حلال، گردشگری و هتل داری حلال به شرق آفریقا است..
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۹:۱۰
کنیا میزبان همایش بین‌المللی سرمایه گذاری خرد اسلامی
حوزه/ نایروبی امروز میزبان همایش دو روزه سرمایه گذاری خرد اسلامی توسط مرکز الهدا می‌باشد که به هدف افزایش آگاهی در این زمینه و ایجاد فعالیت‌های درآمدزای پایدار و از بین بردن فقر برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۸/۱۸ - ۱۱:۴۴
مسلمانان کنیا خواستار تعطیلی اعیاد فطر و قربان شدند
حوزه/ روحانیون و قانونگذاران کنیا، با تاکید بر اهمیت اعیاد فطر و قربان برای مسلمانان، از دولت این کشور خواستند تا با تصویب قانونی این روز‌ها را به صورت دائمی تعطیل کنند.
۱۳۹۵/۶/۲۳ - ۱۱:۰۲
دادگاه تجدیدنظر کنیا منع حجاب دختران دانش آموز را لغو کرد
حوزه/ یک دادگاه تجدیدنظر در کنیا در تصمیمی تاریخی، به دختران مسلمان دانش آموز در مدارس دولتی حق پوشیدن حجاب به همراه یونیفرم‌های مدرسه را داد.
۱۳۹۵/۶/۲۰ - ۱۲:۴۰
با حضور چهره های اقتصادی از ۳۵ کشور برگزار می شود
ششمین اجلاس بین‌المللی سرمایه‌گذاری خرد اسلامی در کنیا
حوزه/ شرکت کنندگان از ۳۵ کشور مختلف در نشست سرمایه‌گذاری خرد اسلامی حضور بهم می‌رسانند که در آن موضوعاتی چون سرمایه گذاری خرد اسلامی، توسعه روستایی، میکروتکافل، اعتبار روستایی، اصول شرع اسلامی و غیره تحت پوشش قرار می‌گیرد.
۱۳۹۵/۶/۱۳ - ۱۲:۳۰
عکس/ روحانیون شیعه در بین نماز گزاران اهل سنت در کنیا
حوزه/ بیش از ۱۵ درصد کل جمعیت کنیا را مسلمانان تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۵/۳/۲۶ - ۱۵:۱۶
تقدیم نشان افتخار به مسلمان کنیایی که جان مسیحیان را نجات داد
حوزه / ریاست جمهوری کنیا اعلام کرد "صلاح فراح"، معلم مسلمان کنیایی که ۳ ماه پیش در حمله تروریست‌های الشباب به اتوبوس غیرنظامیان، جان خود را برای حمایت از شهروندان مسیحی به خطر انداخته بود، مورد قدردانی قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۵/۱/۱۵ - ۱۱:۲۹