*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٤ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Thursday, March 23, 2017
به مناسبت چهلمین روز درگذشت آیت الله خسروشاهی تشریح شد:
ماجرای پرستار مسیحی آیت الله العظمی بهجت(ره)
حوزه/ خواهرزاده مرحوم آیت الله سیدابراهیم خسروشاهی گفت: این عالم پارسا و سالک الی الله از شاگردان قدیم حضرت امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی(ره) بود تا پایان عمرخود زی طلبگی را حفظ کرد و به معنای واقعی پایبند آن بود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۹
تفسیر المیزان علامه طباطبایی مهریه زوج‌های اهل سنت!
حوزه/ رفته بودم خواستگاری دختری که الان همسر من است، در کشور ما رسم بر این است، مهریه را موقع عقد پرداخت می کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۳:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی در گفت وگو با «حوزه»:
نظرات علامه طباطبایی راهگشای موضوع جنسیت و خانواده از منظر اسلام است
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه خواهران گفت: ورود علامه طباطبایی(ره) به بحث جنسیت و تبیین نظر قرآن کریم در مورد این مسئله، موجب آشنایی با مبانی اصیل اسلامی در رابطه با این موضوع شده که بسیار حائزاهمیت، شاخص و راهگشا می باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۰۳
عضو جامعه مدرسین در همایش ملی جنسیت و خانواده:
"تفسیر قرآن به قرآن" ضرورت رجوع به معصوم را اثبات می کند/ سنت در عرض کتاب الله نیست
حوزه/ رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی با بیان اینکه تفسیر قرآن به قرآن، ضرورت رجوع به معصوم را برای کسانی که معصوم نیستند، اثبات می کند، گفت: دیگران باید برای تفسیر قرآن به قرآن سراغ معصوم بروند چون خودشان مستقیما این قدرت را ندارد و عمل علامه طباطبایی هم در تفسیر المیزان، این موضوع را تایید می کند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۰۰
عضو شورای سیاستگذاری حوزه خواهران:
ارسال ۸۱ مقاله به دبیرخانه همایش جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی/ کتاب مجموعه مقالات همایش سال آینده منتشر می شود
حوزه/ دبیر علمی همایش جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه از آغاز فعالیت دبیرخانه در مهرماه سال جاری، ۸۱ مقاله دریافت شده است، گفت: از این تعداد، ۳۶ چکیده مقاله پذیرفته شد و در مجموع، ۱۶ مقاله به مرحله نهایی راه یافت.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۳:۲۷
رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده عنوان کرد:
علامه طباطبایی قدم های موثری در تبیین نظریه جنسیت و خانواده برداشت/ «اصول فلسفه و روش رئالیسم» از آثار مهم عرصه های فکری قرن بیستم است
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده با اشاره به اینکه نظریات علامه طباطبایی در حوزه جنسیت برای ما اهمیت بسیاری دارد، گفت: نمی توانم به طور قطع بگویم علامه طباطبایی نظریه پردازی جنسیتی کردند؛ اما قدم های موثری برداشتند و عناصر مهمی از این نظریه پردازی را بدست ما دادند که راهگشاست.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۳:۰۲
با آثار برگزیده جشنواره علامه حلی؛
بررسیِ رهیافت هستی شناختیِ علامه طباطبایی و فینیس
حوزه / اخلاقِ مبتنی بر طبیعت، روش فهم سعادت بر اساس ظرفیت ها و قوای طبیعی انسان است که در سنت یونانی و به ویژه در ارسطو وجود داشته و بعدها در نگرش آکوئیناس و سنّت آکوئینی دنبال شده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۰۵
عضو شورای انقلاب فرهنگی ؛
علامه طباطبایی(ره) مکتب جامع علم و اخلاق بود
حوزه/ عضوشورای انقلاب فرهنگی با بیان اینکه علامه طباطبایی خود را وقف ترویج علوم دینی و الهی کرده بود گفت: این عالم فقید مکتب جامع علم، عمل، اخلاق و عرفان بود.
۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۸:۴۷
آیت الله مصباح یزدی:
علامه طباطبایی مسیر خود را براساس نیازهای حوزه و جامعه انتخاب کردند
حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از مهمترین ویژگی های علامه طباطبایی را انتخاب مسیر از روی شناخت و نیازهای حوزه و جامعه ذکر کرد.
۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۰۸:۵۴
امام جمعه موقت تهران:
علامه طباطبایی به مقام عشق رسیدند
حوزه/ امام جمعه موقت تهران با اشاره به کمالات روحی و معنوی و عرفانی علامه بر لزوم پیمودن راه این بزرگان تاکید کرد.
۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۰۸:۵۲