*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۰ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Monday, December 17, 2018
با پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
ترجمه اصول کافی به قلم استاد انصاریان رونمایی شد
حوزه/ با پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از ترجمه ارزشمند اصول کافی به قلم استاد حسین انصاریان با حضور نخبگان حوزه و دانشگاه در تالار شیخ طوسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی رونمایی شد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۳:۵۹
به قلم استاد انصاریان؛
ترجمه اصول کافی در قم رونمایی می‌شود
حوزه/ جدید ترین اثر استاد انصاریان تحت عنوان ترجمه اصول کافی، پنجشنبه هفته جاری در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم رونمایی می شود.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۴۱
استاد انصاریان:
خود را به حرام ها آلوده نکنید چون دنیا و آخرت شما جهنم می شود
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: چند روز پیش اخبار سراسری اعلام کرد که در یکی از شهرهای ایران عده ای بر اثر خوردن مشروب الکی جان خود را از دست دادند و عده ای نیز بدحال هستند، انبیای الهی در گذشته گفتند که از این ماده نخوریم. مردم باید بنشینند فکر کنند، علت حرمت این بوده که مردم ضرر نکنند؛ علت حلیت این بوده که مردم سود ببرند.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۶:۵۵
استاد انصاریان مطرح کرد :
چهار نعمتی که برای اهل نماز در بهشت فراهم است
حوزه/ مفسر و پژوهشگر قرآنی، گفت: شاید این سؤال برای برخی که اهل نماز هستند، پیش بیاید که چرا در زندگی آنها مشکل، عیب و نقص وجود دارد؟! یک آیۀ قرآن جواب این مسئله را داده، در این آیه آمده است: بندۀ من! «ما أَصابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ» هر چه خیر و خوبی که به تو می رسد «فَمِنَ اللَّهِ» از سوی من است؛ اما هر چه عیب و نقص و ضرر و زیان و خسارت و شرّ و بدی و بلا به انسان می رسد تولیدش کار خود اوست.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۰:۲۲
استاد انصاریان تبیین کرد:
دعای جامعی که چشمه جوشان علم و عرفان است
حوزه/ مفسرّ، محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم گفت: از دعای کمیل می توان به عنوان دعایی جامع و چشمه ای جوشان و جاودانه از مسائل عالی الهی، اعتقادی، اخلاقی و عرفانی نام برد.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۵:۱۸
استاد انصاریان: همۀ زندگی خود را با کتاب خدا هماهنگ کنید
حوزه/ مفسر و مترجم قرآن کریم گفت: رسول خدا(ص) یک کار بسیار مهمی که انجام دادند روحیۀ نصیحت خواهی را در مردم زنده کردند، آن هم مردمی که در اوج کبر و غرور و آلوده به انواع رذائل اخلاقی بودند.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۱:۵۳
استاد انصاریان:
چگونه ذکر بگوییم ؟
حوزه/ محقق و مفسّر قرآن کریم گفت: اگر اهل «قول سدید» شوید، خداوند همۀ کارهایتان را سر و سامان می دهد و وقتی تصمیم می گیرید زبان را به دایرۀ گفتار سدید بیاورید تمام گناهان گذشته بین خودتان و خود را می بخشد، لذا کسی که مطیع خدا و پیغمبر باشد به نجات عظیم دست پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۱:۵۳
توسل به اهل‌بیت(ع) برای توبه
حوزه/ استاد انصاریان در کتاب ارزشمند «اسلام دین آسان » گفت: کسی که به انجام گناهان عادت کرده و عمر خود را به مخالفت و سرپیچی از دستورات الهی صرف کرده، برای توبه و بازگشت به سوی خدا مسیر دشواری را دارد که توسل به اهل بیت: می تواند راهگشای او باشد.
۱۳۹۷/۹/۶ - ۲۲:۲۰
استاد انصاریان تبیین کرد؛
گناهان کبیره از نگاه امام صادق(ع)
حوزه / باید دانست از منظر قرآن، گناهانی که خداوند به جهت ارتکاب آن به صراحت وعده عذاب داده است، گناه کبیره به شمار می رود.
۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۵:۳۹