*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۲۱ شعبان ۱۴۴۰ \ Friday, April 26, 2019
در آستانه ولادت حضرت امام سجاد علیه السلام؛
تفسیر و شرح صحیفه سجادیه استاد انصاریان به زبان عربی منتشر شد
حوزه/ در آستانه ولادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن حسین امام زین العابدین علیه السلام تفسیر و شرح صحیفه سجادیه استاد حسین انصاریان به زبان عربی از چاپ خارج شد.
۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۴:۰۶
اعلام برنامه سخنرانی استاد انصاریان درماه شعبان
حوزه/ سخنرانی استاد انصاریان در دهه اول ماه شعبان المعظم در تهران اعلام شد.
۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱۵:۳۲
استاد انصاریان:
در تجارتِ با خداوند هیچ ضرر و کسادی وجود ندارد
حوزه/ استاد برجسته اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به آیات و روایات از انسان به عنوان یکی از سرمایه دارترین مخلوقات خدا نام برد و گفت: انسان از نظر جهات وجودی، از سرمایه دارترین موجودات در این عالم هستی است که اگر سرمایه هایش را تنها در یک جهت استفاده کند، در دام خسارت و ضرر افتاده است .
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۸:۰۴
استاد انصاریان؛
امروز جهان تشنه کلام و بیان امیرالمؤمنین علیه الاسلام است/ نهج البلاغه را خوب به جهانیان معرفی نکرده ایم
حوزه/ مفّسر، محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم خواستار ترجمه نهج البلاغه به دهها زبان زنده دنیا و عرضه جدّی آن به جهانیان شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۳:۵۴
استاد انصاریان:
رذایل اخلاقی مانع رسیدن فیض الهی است
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: مؤمن از کوره در نمی رود، عصبانی نمی شود، داد نمی کشد، آبروی زن و بچه و مردم را نمی برد، تا می بیند آتش خشم شعله می کشد آتش خشم را فرو می دهد و می شکند، اگر طهارت نباشد درِ رحمت فیوضات به روی انسان بسته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۶:۱۲
استاد انصاریان تبیین کرد:
راه های رسیدن به سعادت و بزرگی
حوزه/ استاد حوزه گفت: انسان با استفاده از دو منبع قرآن و روایات اهل بیت(ع) می تواند به خودشناسی و معرفت شناسی دقیقی نسبت به خویشتن دست یابد.
۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۰۸:۳۳
استاد انصاریان مطرح کرد:
هم‌ترازی دانش حضرت زهرا(س) با دانش انبیا
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی، با معرفی اجمالی از عظمت فکری، روحی، قلبی، ایمانی، اعتقادی و مقام عصمت صدیقهٔ کبری(س)، گفت: حضرت فاطمه(س) در هجده یا ۲۵ سال عمرشان، دارای مقام عصمت بودند از جمله عصمت فکری، اعتقادی، اخلاقی و عملی؛ به عبارت دیگر ایشان در طول عمرشان، یک بار فکر باطل نکردند، یک بار اخلاق ناروا به خرج ندادند، یک بار عمل خلاف انجام ندادند.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۰۸:۳۹
استاد انصاریان: راه شکایت و گله از پروردگار به وسیلۀ نماز بسته می شود
حوزه/ استاد حوزه گفت: گاهی مردم عیب و نقص خودشان را به خداوند نسبت می دهند و به وجود مقدس او چون و چرا می کنند؛ یعنی چهرۀ نخست وزیری در برابر خدا می گیرند. اگر کسی حقیقت نماز را بداند، در نماز با پروردگار که حرف می زند، آرامش دارد و همیشه نسبت به او بی چون و چرا و بدون ایراد و اشکال می ماند.
۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۶:۴۰
استاد انصاریان:
انسانی که به خودشناسی رسیده هرگز خودش را به پست تر از خویش نمی فروشد
حوزه/ محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم گفت: انسانی که به مرحله و مقام، به خودشناسی و شناخت از خود رسیده هرگز خودش را به چیزی کمتر و پست تر از خویش نمی فروشد.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۳:۰۵
همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)؛
سخنرانی استاد انصاریان در استان کرمان برگزار می شود
حوزه/همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برنامه سخنرانی استاد حسین انصاریان در استان کرمان اعلام شد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۲