*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۲ شوال ۱۴۴۰ \ Sunday, June 16, 2019
مراسم جشن میلاد امام جواد (ع) در حرم امیرالمومنین (ع) برگزار شد+ تصاویر
حوزه/ مراسم جشن میلاد حضرت امام محمد جواد (علیه السلام) با حضور خادمان آستان مقدس علوی و زائران در حرم حضرت امیرالمومنین (ع) برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۹:۰۰
استاد دانشگاه تهران:
امام جواد (ع) الگوی جوان مسلمان است
حوزه/رجبی دوانی گفت: از وجود مقدس امام جواد(ع) احادیثی درباره ساختن انسان ها به معنای چگونه رسیدن به انسان کامل وجود دارد، که اگر این موارد با تفسیر مناسب توسط اساتید حوزه و دانشگاه به جوانان عرضه شود، آنها می توانند به چنین الگویی بزرگی رهنمون شود و از آن حضرت درس های بزرگی بیامورند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۵:۵۲
استاد درس خارج حوزه:
سیره امام جواد(ع)، بهترین الگوی جهاد علمی و فرهنگی برای نسل جوان است
حوزه/ استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: بی شک سیره امام جواد(ع)، بهترین الگوی جهاد علمی و فرهنگی برای نسل جوان است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۰
امام جمعه نجف اشرف:
هیج جایی برای بعثی ها در دولت عراق نیست/ باید تمامی مناطق از وجود داعش پاک شود
حوزه/ حجت الاسلام سید صدر الدین قپانچی اشاره کرد: داعش به پایان رسیده است، امّا فریب و نیرنگ به پایان نخواهد رسید، لذا دولت عراق باید تمامی مناطق را از لوث وجود باقی مانده های داعش و هسته های پنهان پاکسازی کند.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۳:۰۰
حجت الاسلام سروستانی مطرح کرد:
سیره عملی امام جواد علیه السلام در هدایت جامعه
حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر چهار ویژگی شاخص امام جواد(ع) را تشریح کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۰:۴۳
معاون پژوهش حوزه علمیه استان فارس تشریح کرد:
بررسی زندگانی سیاسی امام جواد(ع)
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه استان فارس، به بررسی زندگانی سیاسی امام جواد(ع) و نحوه برخورد امام نهم با خلفای زمان خود و همچنین مکتب ها و فرقه های مختلف آن زمان پرداخت.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۲۲:۴۰
امام جواد(ع) در کودکی عالم به علوم الهی بودند
حوزه/ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی گفت: امام جواد علیه السلام اولین امامی بودند که در سن کودکی به امامت رسیدند با این وجود در همان سنین کودکی دارای علم غیب و مشرف به همه احکام الهی بودند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲:۳۰
محقق و پژوهشگر حوزوی:
امام جواد(ع) الگوی درخشان دانشمندان جوان است
حوزه/ حجت‌الاسلام امیری با اشاره به وقوع مناظره‌های متعدد بین علمای عباسی و امام جواد(ع)، اظهار داشت: با توجه به اینکه امام(علیه‌السلام) در خردسالی به امامت رسید، عباسیان فکر می‌کردند او از نظر علمی ناتوان است. ولی پیروزی امام در مناظره که با پاسخ‌های قاطع و روشنگر همراه بود، هر گونه شک و تردید را در مورد پیشوایی او و نیز اصل امامت از بین برد.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲:۰۵
حجت‌الاسلام والمسلمین علم الهدی مطرح کرد:
توصیه امام رضا علیه السلام به فرزند خود / چرا امام نهم به جواد معروف شدند ؟
حوزه/ تولیت مدرسه علمیه علم‌الهدی تهران،گفت: با این که برای آغاز تکلّم و سخن گفتن کودک معمولاً زمانی حدود دوازده ماه لازم است، ولی حضرت عیسی(ع) در همان روزهای نخستینِ تولد زبان به سخن گشود و از مادر خود دفاع کرد و یاوه‌های معاندان را با منطق و دلیل رد کرد .
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲:۰۵