*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Monday, November 19, 2018
راه های تربیت فرزند (۳۰)؛
با بچه ‌ها چطور حرف بزنیم تا گوش کنند؟
حوزه/ اگر فکر می‌کنید حرف زدن با بچه‌ها چیزی شبیه حرف زدن با بزرگترهاست، یا اگر فکر می‌کنید تنها ابزار لازم برای حرف شنو بار آوردن بچه‌ها زورگویی و تحکم است، سخت در اشتباهید.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۴:۰۰
راه های تربیت فرزند (۲۹)؛
مهدهای کودک؛ فرصت یا تهدید؟
حوزه/ نباید از یاد ببریم که شخصیت اصلی بچه ‌ها بر اساس روایات ما در همین سنین شکل می‌گیرد و لذا هوشیاری و حساسیت والدینی که به هر دلیلی مجبور هستند ساعاتی از شبانه‌ روز، فرزندان خود را به مهد کودک ها بسپارند، ضامن موفقیت در این برهه حساس است.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۰۴:۰۰
راه های تربیت فرزند (۲۸)؛
معضلی به نام کودک پرتنش و راه های رهایی از آن
حوزه/ در خانواده‌هایی که دعوا بین اعضا یا پدر و مادر زیاد است، کودک تنش را الگو برداری می‌کند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۶:۰۵
قطره ای از دریا؛
راه حلی از قرآن: چگونه فرزند خوب تربیت کنیم؟
حوزه/ در تاریخ آمده است: زمانى قحطى مدینه را فرا گرفت، روزى حضرت فاطمه ‏علیها السلام مقدارى نان و گوشت خدمت پیامبر آورد. پیامبر صلى الله علیه وآله پرسید: در زمان قحطى این غذا كجا بوده است؟ حضرت فرمود: ...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۱:۰۰
در مدرسه الزهرا(س) بندرعباس بررسی شد؛
راه های تربیت فرزندان استقلال طلب
حوزه/استاد حوزه خواهران با بیان اینکه در دو مرحله از زندگی فرزندان، استقلال‌طلبی رشد چشم گیری دارد، گفت: این استقلال طلبی بیشتر در زمان گذر از نوزادی یعنی یک تا سه سالگی و دیگری گذر از کودکی به بزرگسالی یعنی نوجوانی است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۷:۰۹
راه های تربیت فرزند (۲۷)؛
نتیجه بررسی ۱۶۰ هزار کودک: تنبیه فرزند؛ آری یا خیر؟
حوزه/ کودکانی که مورد تنبیه فیزیکی قرار می‌گیرند، اعتماد به نفس ضعیفی دارند و‌ از ضعف روابط اجتماعی رنج می‌برند. اثرات مخرب تنبیه بدنی، در سنین بلوغ بیشتر نمایان می ‌شود و تا پایان عمر ادامه دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۰۶:۳۰
راه های تربیت فرزند (۲۶)؛
تلاش والدین برای کسب نمره بهتر فرزند قابل دفاع نیست
حوزه/ بعضی از والدین همه ‌ی تلاش خود را برای گرفتن نمره‌ ی بیست فرزندشان به کار می‌برند. این کاملاً اشتباه است. رقابت ‌های بی مورد و آزاردهنده، خشم، عصبانیت، افسردگی، پرخاشگری و اضطراب ایجاد می‌کند و کودک را از یادگیری بازمی‌دارد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۰:۲۵
راه های تربیت فرزند (۲۵)؛
چگونه فرزند خود را تشویق یا تنبیه کنیم؟
حوزه/ اگر می‌خواهیم که فرزندان ما منظم باشند، اول باید خودمان منظم باشیم. اگر ما برخلاف روال درست و منظمی رفتار کنیم و در عین حال از فرزندان‌مان بخواهیم که مانند ما رفتار نکنند و تابع نظم و مقررات باشند، به خواستمان نمی‌رسیم.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۲۳:۳۵
راه های تربیت فرزند (۲۴)؛
هفت راهکار طلایی برای کنترل لجبازی کودک
حوزه/ واکنش اطرافیان به ویژه والدین که کودک از نظر عاطفی به آنها وابسته است، تعیین کننده ضعف یا شدت لجبازی در کودک می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۹:۲۰
راه های تربیت فرزند (۲۳)؛
راه های تقویت ابتکار عمل کودکان
حوزه/ بچه ها تا ۱۲ سالگی و خصوصاً کودکان زیر ۶ سال باید مورد تأیید قرار بگیرند و باید در نظر داشت که تربیت به معنای به رخ کشیدن نکات منفی کودک نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۰۴:۱۵