*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۷ شعبان ۱۴۴۰ \ Monday, April 22, 2019
راه های تربیت فرزند (۴۷)؛
قابل توجه والدین: محبت به فرزند فقط منحصر به دوران طفولیت نیست
حوزه/ پدر و مادر باید توجّه داشته باشند که ابراز محبت منحصر به دوران طفولیت نیست، بلکه فرزند در دوران نوجوانی و جوانی نیز تشنه محبت است؛ البته محبت کردن باید متناسب با سن فرزند باشد و نیز توجه والدین به این نکته لازم است که محبت نباید در حد افراط و تفریط باشد.
۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۲۲:۳۰
راه های تربیت فرزند (۴۴)؛
اظهار تأسف رسول اکرم (ص) نسبت به پدران آخرالزمان
حوزه/ «وای به فرزندان آخر الزمان از روش ناپسند پدرانشان». عرض شد: «ای رسول خدا! از پدران مشرک؟». فرمود: از پدران مسلمان که ...
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۶:۲۰
راه های تربیت فرزند (۴۳)؛
۱۸ راهکار کارشناسان تربیتی برای تربیت فرزند
حوزه/ یکی از ظرافت های هنر تربیتی این است که هرگز در هنگام تنبیه، کودک احساس محکوم شدن نکند؛ بلکه تنبیه، ابزاری برای آگاهی باشد و نه برای ترس و تهدید.
۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۹:۴۰
نماینده مردم همدان در مجلس خبرکان رهبری:
حوزه علمیه بهترین مرکز برای تربیت نیروهای انقلابی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان همدان گفت: حوزه بهترین و مهم ترین مرکز برای تربیت نیروهای انقلابی و تهذیب نفس و تقویت نیروی لازم برای ادامه راه انقلاب است
۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۹:۳۱
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر:
بهترین جهاد زن خانه داری و تربیت فرزند است
حجت الاسلام خدری بیان داشت: آن چیزی که از اسلام به ما یاد دادند این است اسلام برای مقام زن ارزش بسیاری قائل شده است، بهترین جهاد زن ، خانه داری و تربیت فرزند است.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۰:۵۷
آداب رفتار با دختران (۶)؛
این پدر و مادرها از فرزندشان انتظار ادب نداشته باشند
حوزه/ اگر دختر خانم شما ميل داشت مستقلا غذا تهيه كند، او را راهنمايى كنيد سپس كار را بر عهده اش بگذاريد و در آن حالت دخالت نكنيد. چه مانع دارد يك مرتبه هم غذاى معيوب تناول كنيد؟ از غذا پختن او عيب جويى نكنيد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۰۷:۴۵
مدرس حوزه علمیه خواهران یزد:
آمادگی برای قیامت از نشانه های عاقل در كلام پیامبراكرم (ص) است
حوزه/ خانم محمد پور، كارشناس دینی گفت: آمادگی برای قیامت از نشانه های عاقل در كلام پیامبراكرم (ص) است.
۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۳
در سومین روز از دهه فجر انقلاب؛
تندیس «خواهر دباغ» رونمایی شد
حوزه/ در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، از سند سجلی و تندیس«خواهر دباغ» به پاس مجاهدت های بانوی مبارز و انقلابی خانم مرضیه حدیدچی (دباغ)، در همدان رونمایی شد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۱
راه های تربیت فرزند (۴۲)؛
چگونه کودک خود را تکریم کنم؟
حوزه/ اگر کودک به بزرگترها سلام کرد، لازم است به گرمی جواب او را بگویند و با این عمل، او را مورد اعتنا قرار دهند. اگر به کودک اعتنا نکنند و جواب سلام او را ندهند، عملاً کودک را تحقیر کرده اند.
۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۰۶:۲۰
راه های تربیت فرزند (۴۱)؛
راهکار تربیت معنوی کودک
حوزه/ والدین باید در سه مرحله فرزند خود را برای نماز صبح بیدار کنند. مرحله اول وقتی خودشان بیدار می شوند، مرحله دوم پس از وضو و آماده شدن برای نماز و مرحله سوم پس از نماز.
۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۰۶:۱۰