*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
راه های تربیت فرزند (۵۱)؛
اسباب بازی زیاد با کودکتان چه می کند؟
حوزه/ کودکانی که اسباب بازی کمتری دارند بیشتر کتاب می خوانند و بیشتر به فعالیت های اجتماعی توجه می کنند. این کودکان نقاشی یا رنگ آمیزی کرده و به موسیقی بیشتر علاقه نشان می دهند. همه این کارها در رشد کودک تاثیر به سزایی دارد.
۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۰۴:۱۰
راه های تربیت فرزند (۵۰)؛
روش کاربردی امام علی (ع) برای بازداری کودک
حوزه/ برای امام علی علیه السلام چند مشک عسل به عنوان بیت المال آوردند، و چند روزی گذشت، وقتی حضرت خواست آن را تقسیم کند، متوجّه شد که عسل یکی از مشک ها دست خورده است. قنبر را ...
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۰۶:۲۰
راه های تربیت فرزند (۴۹)؛
عوامل رشد کودک
حوزه/ خانواده ای که شایسته و پاکدامن نباشد و محیط آن آلوده به گناه باشد، زمینه خوبی برای تربیت و پرورش فرزندان در آن خانه وجود ندارد و کودکان چنین خانواده هایی از ارزشهای اخلاقی و صفات انسانی بهره چندانی نخواهند داشت و به انحرافات و بزهکاری ها تن خواهند داد.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۰۴:۰۰
رئیس مرکز اسلامی انگلیس:
تمدن غربی حق تربیت فرزند را از خانواده می‌گیرد/ مسلمانان انگلستان خواهان آزادی دینی هستند
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین شمالی گفت: اگر خانواده اجازه تربیت فرزند خود را نداشته باشد، مثل آن است که فقط به ماشینی برای تولید کودک برای دولت و برای دیگران تبدیل شده باشد.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۳:۴۵
راه های تربیت فرزند (۴۷)؛
قابل توجه والدین: محبت به فرزند فقط منحصر به دوران طفولیت نیست
حوزه/ پدر و مادر باید توجّه داشته باشند که ابراز محبت منحصر به دوران طفولیت نیست، بلکه فرزند در دوران نوجوانی و جوانی نیز تشنه محبت است؛ البته محبت کردن باید متناسب با سن فرزند باشد و نیز توجه والدین به این نکته لازم است که محبت نباید در حد افراط و تفریط باشد.
۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۲۲:۳۰
راه های تربیت فرزند (۴۴)؛
اظهار تأسف رسول اکرم (ص) نسبت به پدران آخرالزمان
حوزه/ «وای به فرزندان آخر الزمان از روش ناپسند پدرانشان». عرض شد: «ای رسول خدا! از پدران مشرک؟». فرمود: از پدران مسلمان که ...
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۶:۲۰
راه های تربیت فرزند (۴۳)؛
۱۸ راهکار کارشناسان تربیتی برای تربیت فرزند
حوزه/ یکی از ظرافت های هنر تربیتی این است که هرگز در هنگام تنبیه، کودک احساس محکوم شدن نکند؛ بلکه تنبیه، ابزاری برای آگاهی باشد و نه برای ترس و تهدید.
۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۹:۴۰
نماینده مردم همدان در مجلس خبرکان رهبری:
حوزه علمیه بهترین مرکز برای تربیت نیروهای انقلابی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان همدان گفت: حوزه بهترین و مهم ترین مرکز برای تربیت نیروهای انقلابی و تهذیب نفس و تقویت نیروی لازم برای ادامه راه انقلاب است
۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۹:۳۱
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر:
بهترین جهاد زن خانه داری و تربیت فرزند است
حجت الاسلام خدری بیان داشت: آن چیزی که از اسلام به ما یاد دادند این است اسلام برای مقام زن ارزش بسیاری قائل شده است، بهترین جهاد زن ، خانه داری و تربیت فرزند است.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۰:۵۷
آداب رفتار با دختران (۶)؛
این پدر و مادرها از فرزندشان انتظار ادب نداشته باشند
حوزه/ اگر دختر خانم شما ميل داشت مستقلا غذا تهيه كند، او را راهنمايى كنيد سپس كار را بر عهده اش بگذاريد و در آن حالت دخالت نكنيد. چه مانع دارد يك مرتبه هم غذاى معيوب تناول كنيد؟ از غذا پختن او عيب جويى نكنيد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۰۷:۴۵