*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ \ ۱۰ محرم ۱۴۴۰ \ Thursday, September 20, 2018
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
بزرگ‌ترین هنر عالِم تربیت اسلامی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اهمیت تربیت نسل اسلامی و انقلابی در جامعه دینی، گفت: درواقع بزرگ‌ترین هنر عالم، تربیت دینی و اصولی فرزندان و جامعه است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۶:۲۰
معاونت تهذیب حوزه های علمیه درکرمانشاه:
طلبه حافظ قرآن ثمره تربیت فرزندان با روزی حلال است
حوزه/ معاونت تهذیب حوزه های علمیه با اشاره به استقبال خانواده های کرمانشاهی در تشویق فرزندانشان جهت تحصیل در مدرسه حافظین قرآن،گفت: طلبه حافظ قرآن ثمره تربیت فرزندان با روزی حلال است.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۶:۲۳
راه های تربیت فرزند (۱۴)؛
چه کنیم فرزند را باجگیر بار نیاوریم
حوزه/ این خود شما هستید که بچه‌ ها را به باج‌گرفتن عادت می ‌دهید. اگر دوست دارید کودک خود را با پاداش دادن به انجام کارهای بهتر تشویق و ترغیب کنید، نباید به هیچ ‌وجه ...
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۰۶:۰۰
استاد حوزه ودانشگاه:
نباید از تربیت فرزندان به عنوان ثمره عمر و ادامه نسل، چشم پوشی کرد
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: فرزندان به عنوان ثمره زندگی و ادامه دهنده نسل انسان، نباید مورد غفلت قرار گیرند.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۲۳:۳۳
راه های تربیت فرزند (۱۳)؛
کودکان را نترسانید !!
حوزه/ ترس از نظر علمی، یك مقوله توخالی است كه آن‌ را به كودكان و فرزندان خود منتقل می‌كنیم. وقتی نوزاد به دنیا می‌آید، هیچ برداشت خاصی از واکنشی به نام ترس ندارد؛ به همین دلیل از تنهایی، تاریكی و مسایلی مانند آن نمی‌ترسد و به راحتی این شرایط را می‌پذیرد.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۰۶:۰۰
مدیر موسسه حریم مهرورزی ولایت قم :
خانواده پایه‌گذار بخش مهمی از سرنوشت فرد در جامعه است
حوزه/ مدیر موسسه حریم مهرورزی ولایت قم گفت: خانواده پایه‌گذار بخش مهمی از سرنوشت فرد در جامعه است،چرا که امروز خانواده در نظام مقدس جمهوری اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و نقش بزرگی بر عهده دارد.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۱:۳۳
راه های تربیت فرزند (۱۲)؛
پنج راهکار برای کاهش دعواهای خواهر و برادری
حوزه/ اگر دعوا خیلی سخت و جدی نیست و احتمالِ آسیب‌دیدنِ بچه ‌ها هم وجود ندارد، دخالت نکنید. بچه‌ ها به‌طور معمول وقتی تماشاگر داشته ‎باشند، ...
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۷:۱۵
ره توشه محرم (۳)؛
آسیب شناسی تربیت دینی فرزندان
حوزه/ متأسفانه نبود هماهنگی میان گفتار و رفتار والدین یکی از مهم‌ترین آسیب‌های تربیت دینی است. اگر فرزند شاهد این ناهمگونی باشد، باورها و اعتقادات دینی او تضعیف و سخنان والدین اثر ندارد؛ یعنی اگر والدین فرزند خود را به راست‌گویی سفارش کنند، در حالی که خود دروغ بگویند، این رویکرد سبب عدم اعتماد فرزندان در دیگر مؤلفه‌ها و آموزه‌ها نسبت به والدین می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۰۴:۰۰
دکترسرشاردر نشست فرهنگ و رسانه معاونت تبلیغ:
رسانه باید مربی کودکان باشد / مهد کودک ها الگوی مناسب تربیتی ندارند
حوزه/ مدیر شبکه کودک و نوجوان با اشاره به آمار خطر آفرین تماشای تلویزیون در کودکان و نوجوانان خاطرنشان ساخت: خردسالان ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه و کودکان ۳ ساعت ۳۴ دقیقه در روز تلویزیون می بینند و این مساله خطرناکی است و مبلغان و علما باید به صورت چهره به چهره فرهنگ سازی این مساله را در جامعه نهادینه کنند.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲:۳۷
آیت الله فاضل لنکرانی خبر داد:
تدوین بزرگترین دائره المعارف کودک در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)
حوزه/ طبق تحقيق مفصلي كه مركز فقهی ائمه اطهار(ع) راجع به احكام كودكان شده است، هشت جلد ۶۰۰ صفحه‌اي از احکام مربوط به کودکان جمع آوری شده كه به نوعی بزرگ‌ترين دايرة المعارف كودك است.
۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۵:۲۹