*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۲ شوال ۱۴۴۰ \ Sunday, June 16, 2019
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: آفت بزرگ دنیا، تفکرهای انحرافی فرعونی است
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آفت بزرگ دنیا، تفکرهای انحرافیِ فرعونی است، گفت: تفکر قارونی برای رسیدن به پول، هر ارزشی را زیر پای می گذارد، اما بدتر از همه تفکرها، تفکر هامانی که همان کمک به ستمگران است، می باشد زیرا فرد برای اینکه کار ستمگران را خوب جلوه دهد مرتبا دروغ می گوید.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۰:۵۲
یادداشت روز:
آثار و کارکردهای اجتماعی وقف از نگاه آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ تحقق عدالت اجتماعى در بسيارى از موارد هم چون وقف، نياز به چشم پوشى از منافع شخصى و ايثار و فداكارى دارد و اين امر بدون انگيزه هاى مذهبى و ايمان دينى ميسّر نيست
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۵:۵۹
مدیر حوزه های علمیه تبیین کرد:
شاخصه های شهر فرهنگی و اسلامی/ حوزه نظریه های اسلامی در مددکاری اجتماعی را ارائه کند
حوزه/ آیت الله اعرافی گفت: شاخصه های شهر فرهنگی و اسلامی، توجه به مسئله مهم عدالت اجتماعی و اقتصادی، کم شدن فاصله طبقاتی است، لذا باید کاری کرد تا مردم در این دو عرصه مشکلی نداشته باشند و اگر فاصله ای درحال ایجاد شدن است، با برنامه ریزی کم شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۲
آیت الله العظمی جوادی آملی:
نظام بانکی کشور ساماندهی شود
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: کمک به فقیر، مصداق تمدن نیست؛ در حقیقت، فقر را از بین بردن تمدن است نه فقط به فقرا کمک کردن. این مهم با تولید و اشتغال و همچنین با رعایت عدالت امکان پذیر است، این معارف است که می تواند تمدن ایجاد کند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۸:۵۳
با حضور چهره های اقتصادی از ۳۵ کشور برگزار می شود
ششمین اجلاس بین‌المللی سرمایه‌گذاری خرد اسلامی در کنیا
حوزه/ شرکت کنندگان از ۳۵ کشور مختلف در نشست سرمایه‌گذاری خرد اسلامی حضور بهم می‌رسانند که در آن موضوعاتی چون سرمایه گذاری خرد اسلامی، توسعه روستایی، میکروتکافل، اعتبار روستایی، اصول شرع اسلامی و غیره تحت پوشش قرار می‌گیرد.
۱۳۹۵/۶/۱۳ - ۱۲:۳۰
آیت الله فاضل لنکرانی در اجلاس ملی زکات:
علما و فقها توسعه اموال مشمول زکات واجب را بررسی کنند/ اعتماد مردم جلب شود
حوزه/ امروز در کشور ما ثروت عمده در زمین و ساختمان است و اگر فقه را از زوایه محدود و شخصی نگاه نکنیم با توجه به اینکه اسلام دینی جهانی است و فقه توان حکومت داری دارد، پس راه وجود دارد که غیر از آن ۹ قلم قید شده، وجوب زکات در اموال دیگر را معین نماییم.
۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۱۳:۱۰
با حضور شخصیت های حوزوی؛
نخستین اجلاس ملی زکات آغاز شد
حوزه/ نخستین اجلاس ملی زکات کشور، با هدف تبیین و ترویج فرهنگ زکات و برکات آن در جامعه، با حضور شخصیت های حوزوی و برخی از مسئولین، در تهران آغاز شد.
۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۱۰:۵۱
آیت الله ابراهیم امینی:
مسئولان فراموش نکنند؛ فقرزدایی آرمان مهمّ امام خمینی(ره) بود
حوزه/ یکی از مهم‌ترین آرمان‌های امام راحل، تأمین عدالت اجتماعی، یعنی کم کردن فاصله‌های طبقاتی، رفع تبعیضات ظالمانه، فقرزدایی و حمایت از محرومان و مستضعفان و تأمین حدّ متوسط زندگی برای عموم قشرهای مردم بود.
۱۳۹۵/۳/۱۰ - ۱۸:۳۷
آیت الله العظمی نوری همدانی:
هلاکت هر جامعه ای از ربا شروع می شود/ مسئولین به فکر اشتغال جوانان باشند
حوزه/ اگر در جامعه اشتغال باشد؛ مردم مشکلی نخواهند داشت ؛ در جامعه اسلامی اگرکسی کار ندارد؛ باید برای او کار ایجاد کرد تا راحت زندگی کند .
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۵:۱۷
آیه ها و آینه ها(۱۳۰)؛
اگراز فقر همسایه مطلع بودی و شام می‏خوردی کافر بودی!
حوزه/ از اصول مسلم در اسلام نیکی کردن و احسان به افراد نیازمند و محتاج است اما اولویت در کمک کردن با نزدیکان انسان، اعم از خویشاوندان و همسایگان است و روایات زیادی نیز در مورد حقوق همسایگان نسبت به یکدیگر وارد شده است.
۱۳۹۵/۱/۸ - ۱۹:۴۴