*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
سیاستمدار آلمانی خواستار ممنوعیت روزه گرفتن مسلمانان در محل کار شد
حوزه/ مارتین سیچرت سیاستمدار آلمانی عضو حزب آلترناتیو برای آلمان اخیرا طی سخنانی پیشنهاد داده که روزه داری در محل کار مسلمانان مختلف از جمله پزشکان، پرستاران، خلبانان و رانندگان اتوبوس و قطار ممنوع شود.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۲۳:۵۵
اقدام عجیب کشیش آلمانی برای حمایت از زنان محجبه
حوزه/ یک کشیش آلمانی که از سخنان رهبر حزب راست افراطی و اسلام ستیز آلترناتیو برای آلمان درباره زنان محجبه به شدت عصبانی و آزرده خاطر شده بود تصمیم گرفت به نشانه اعتراض در مراسم مذهبی حجاب به سر کند.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۰:۴۶
نژادپرستان آلمانی سگشان را به جان زن و مرد مسلمان انداختند
حوزه/ دو نژادپرست آلمانی در بیرون کافه ای در برلین به یک زن ۵۶ ساله و مرد ۳۶ ساله مسلمان حمله کرده و پس از اهانت های نژادپرستانه سگشان را به جان آن ها انداختند.
۱۳۹۷/۲/۶ - ۰۳:۰۵
نگاهی به شکل‌گیری دانشنامه آنلاین اسلامی در دانشگاه بامبرگ آلمان
حوزه/ دانشنامه آنلاین اسلامی به ابتکار پروفسور پاتریک فرانک در دانشگاه بامبرگ و به منظور بالا بردن سطح اطلاعات آلمانی‌زبانان در زمینه اسلام شکل گرفته است.
۱۳۹۷/۲/۵ - ۰۵:۰۵
چالش های جوانان مسلمان در آلمان با مسئله ازدواج
حوزه/ براي مسلماناني كه در آلمان زندگي مي كنند شايد پيدا كردن همسر مناسب و تشكيل خانواده به راحتي میسر نباشد. اغلب جوانان مسلمان که به اصول پایبند هستند در آلمان در انتخاب همسر با مشكلاتي رو به رو می شوند.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۰۳:۲۵
حمله و پرتاب مواد آتشزا به مساجد در آلمان
حوزه/ صبح روز یکشنبه، مسجدی در راینیکندورف برلین دچار آتشسوزی شد. به گفته پلیس ایجاد حریق به صورت عمدی و با اهداف سیاسی انجام شده است .
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۹:۰۵
کتاب "دشمنی با اسلام و نژادپرستی سازمانی" در آلمان منتشر شد
حوزه/ به تازگی کتابی با عنوان دشمنی با اسلام و نژادپرستی سازمانی تالیف ابرهارد شولتز نویسنده آلمانی در ۲۲۰ صفحه و به زبان آلمانی در این کشور منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۸:۲۰
وکیل و استاد دانشگاه کلن:
پوشیدن روسری مغایر با قانون بیطرفی در آلمان نیست
حوزه/ پروفسور دکتر اشتفان موکل، وکیل و استاد دانشگاه کلن درباره اینکه چرا حجاب در آلمان هنوز با مشکل مواجه می‌شود و همچنین مفهوم و معنای قانون بیطرفی توضیح داد و گفت پوشیدن روسری مغایرتی با قانون بیطرفی در آلمان ندارد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۸:۰۲
ائتلاف احزاب آلمان از نگاه مسلمانان
حوزه/ اکثریت اعضای حزب سوسیال دموکرات به مشارکت این حزب در دولت ائتلافی آلمان رای مثبت دادند و به این ترتیب راه تشکیل دولت جدید آلمان با مشارکت احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات هموار شد. با این حال هنوز مشخص نیست که دیگر گروه‌های اجتماعی چه جایگاهی در توافقات این ائتلاف بزرگ در آلمان دارند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۳:۵۰
آمار خشونت علیه مسلمانان آلمان در سال ۲۰۱۷
افراطیون آلمان در سال گذشته هزاربار به مسلمانان و سازمان های اسلامی حمله کرده اند
حوزه/ وزارت کشور آلمان در سال گذشته، ۹۵۰ مورد حمله به مسلمانان و مؤسسات مسلمان در آلمان را ثبت کرده است و قریبا در تمام موارد، مجرمان از طرفداران گروه‌های راست افراطی بوده‌اند .
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۱