*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ \ السبت ٠ صفر ١٤٣٩ \ Saturday, October 21, 2017
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قزوین تاکید کرد:
لزوم بسیج همه ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه
حوزه/ بسیج توانمندی بالایی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه داشته و امروز این نهاد در کشور ریشه ای عمیق دارد و جوانان با پیوستن به این شجره طیبه برای دفاع از کیان اسلامی مصمم تر می شوند.
۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۷:۲۹
استاد حوزه علمیه قم در جمع اساتید مشاور مطرح کرد:
رعایت چارچوب های دینی؛ ضامن تحیم خانواده
حوزه/ حجت الاسلام ساغری، به اهمیت خانواده در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: خانواده به عنوان یک نهاد اجتماعی نیازمند نظم و نظام، مدیریت و تدبیر و اعمال اصول و قوانینی خاصّ در جهت رشد و تعالی و پرورش انسان های تعالی خواه است.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۹:۳۵
«کارکردهای نظریه امکان فقری در پاسخگویی به شبهات کلام جدید» بیان شد
حوزه/ نشست علمی «نتایج نظری و عملی دیدگاه امکان فقری با تاکید بر نهج البلاغه» با محوریت لزوم استفاده از نظریه اصیل و دینی امکان فقری در پاسخ به سوالات و شبهات کلام جدید برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۶:۳۰
مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه قزوین برگزارمی شود
مدیر روابط عمومی حوزه علمیه استان قزوین گفت: مراسم معنوی عمامه گذاری ۲۵ نفر از طلاب مدارس علمیه استان قزوین وبا حضور نماینده ولی فقیه وامام جمعه قزوین برگزار می شود.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۱:۱۴
محقق حوزوی در هم اندیشی« فقه حکومتی» بررسی کرد:
قلمرو فقه در پاسخ به مسائل جدید و نوپیدا
حوزه/ حجت الاسلام سعیدی گفت: علی رغم اینکه فقهای عظام در طول تاریخ دوازده قرن تلاش های بسیاری داشته اند جامعه امروز با توجه به اینکه با مسائل جدید و مستحدثه و تمدن غربی و مدرنیسم بسیاری مواجه شده است و فقه شیعه می بایست پاسخگوی نیازها و مشکلات امروز باشد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۰:۱۵
رئیس سازمان بسیج طلاب وروحانیون قزوین:
دین مردم مورد تهدید است، روحانیت آماده باشد
حوزه/ رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قزوین گفت: طلاب و روحانیون بسيجی بايد خطراتی كه دين مردم را تهديد مي كند، شناسايی و مقابله و پاسخگويی به آنها را وظيفه خود بدانند.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۴:۴۵
رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی تبیین کرد:
راه های برقراری ارتباط موثر در پاسخگویی به سؤالات دینی
حوزه/ حجت الاسلام مخدوم در کارگاه «مهارت های ارتباط موثر در پاسخگویی دینی»، گفت: یکی دیگر از مهارتهای ارتباط موثر، گوش دادن دقیق است و سخن گفتن نوعی احتیاج است، ولی گوش دادن هنر یک فرد پاسخگوست.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۲:۴۷
استاد درس خارج حوزه علمیه مشهد در گفتگو با «حوزه»:
حوزه به مسائل مرتبط با تجارت جهانی و بانکداری پاسخ دهد
حوزه/ استاد درس خارج حوزه مشهد با بیان این که تنها نهادِ پاسخگوی شبهات در خصوص بانکداری اسلامی و تجارت جهانی حوزه های علمیه هستند، گفت: مجتهدان و عالمانی که در فقه و اصول تخصص دارند، از طریق اجتهاد و بررسی موضوعات برای هر موضوع حکمی بیان می کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۰:۰۲
مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت بقیة الله(عج):
هدف دشمن از ترویج شبهات تهی کردن هویت دینی نسل جوان است
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه نیمه وقت بقیة الله(عج) قزوین به گسترش روز افزون شبهات دینی از سوی دشمنان نظام اسلامی در جامعه اشاره کرد و گفت: تهی کردن هویت دینی نسل جوان هدف دشمن از ترویج این شبهات است.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۶:۱۳
مدیر حوزه علمیه خراسان:
طرح‌های قرآنی باید ساختار پاسخگو و تحولی داشته باشند
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین عاملی با اشاره به اهمیت طرح های قرآنی در مسیر تحول در حوزه علمیه، گفت: بدون شک قرآن پاسخگوی نیازهای امروز و فردای جامعه و نظام اسلامی است.
۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۵:۲۵