*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ \ ۹ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Sunday, December 16, 2018
آیت‌الله العظمی جوادی آملی در دیدار با مدیر حوزه علمیه سمنان:
تأمین معاش و اقتصاد طلبه‌های مستعد در دستور کار باشد
حوزه/ حضرت آیت‌الله‌ جوادی آملی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه موظف هستند نهال فروشی نکنند، گفتند: تأمین معاش و اقتصاد طلبه‌های مستعد در دستور کار باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۳:۲۷
آیت الله العظمی جوادی آملی:
با کمک روایات فلسفه را زنده کنیم
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در پیام خود به این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع عقل بیان داشتند: ذات أقدس الهی نه تنها عقل را حجت می‌داند، مثل نقل؛ برای عقل آن قدر قداست قائل است که با عقل گفتگو می‌کند و اجازه می‌دهد که عقل با او گفتگو کند و با او احتجاج کند و احتیاج خود را به صورت احتجاج با خدا در میان بگذارد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۱۱
آیت الله العظمی جوادی آملی:
اختلاف، بیماری بدخیمی است که ثمری جز ویرانی برای جامعه ندارد
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: همه باید به این موضوع توجه داشته باشند که اختلاف یک بیماری بدخیم است که ثمری جز ویرانی برای جامعه ندارد و هم دنیا و هم آخرت انسان را تهدید می کند، لذا باید با توجه به سرمایه های فراوانی که خداوند در اختیار ما قرار داده است، با همدلی امور را به پیش ببریم.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۲:۱۷
آیت الله العظمی جوادی آملی:
عقل در مقابل وحی نیست، بلکه در مقابل نقل است
حوزه/ اعضای مرکز پژوهشی دایره المعارف علوم عقلی اسلامی وابسته به موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با حضور در بنیاد بین المللی علوم عقلی با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار و گزارشی از مراحل تدوین دایره المعارف علوم عقلی اسلامی خدمت معظم له ارائه نمودند.
۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۹:۴۳
آیت الله العظمی جوادی آملی بیان کردند:
عقل چه وقت علیه خدا استدلال می‌کند؟
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: خداوند می فرماید ما اگر انبیا را نفرستیم، عقل علیه منِ خدا استدلال می‌کند، می‌گوید تو که ما را به صورت یک موجودی ابدی آفریدی، چرا یک راهنما برای ما نفرستادی؟ این جلال و عظمت عقل است.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۵:۰۸
آیت الله العظمی جوادی آملی:
بدون «تمام نهج‌البلاغه» نمی‌توان مقصود سخنان حضرت علی(ع) را درک کرد
اختصاصی حوزه/ حضرت آيت الله جوادى آملى در ديدار با مؤلف تمام نهج البلاغه اظهارداشتند: هيچ محققى بدون استفاده از اين كتاب نمی‌تواند معنى و مقصود كامل سخنان گهربار امير المؤمنين(ع) را درك نمايد.
۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۹:۰۵
ابراز تاسف آیت الله العظمی جوادی آملی از هزینه سرمایه ها ی کشور در مسیر نادرست
حوزه/ متاسفانه بعضاً سرمایه های کشور در مسیر نادرستی هدایت می شود، مانند این همه ساختمانهای خالی که در کشور ساخته و رها شده است، نتیجه این سوء مدیریت ها، ایجاد بیکاری و نتیجه بیکاری، بالا رفتن آمار اعتیاد است.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۲۳:۲۱