*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۹ رمضان ۱۴۴۰ \ Saturday, May 25, 2019
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی:
انقطاع الی الله هدف همه کارهایمان باشد/ انسان با اراده شخصی نمی تواند به کمال انقطاع برسد
حوزه/ انسان اگر استاد درجه اول حوزه بشود و همه مبانی فقهی و اصولی و تفسیری و فلسفی مسلط شده و در درجه بالایی از علم قرار بگیرد ولی به مرحله انقطاع الی الله نرسیده باشد یک خسارت بزرگ است و کار اصلی را انجام نداده است.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۰۵
تبیین یک بحث علمی ؛
فقه نظامات، توهم یا واقعیت؟
حوزه/ آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در درس خارج خود به توضیح مسئله «فقه نظامات» پرداخت.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۴۹
آیت الله فاضل لنکرانی در مشهد:
با اجتهاد جواهری می توان مسائل مستحدثه را حل کرد/ حیات حوزه ها با مسائل مستحدثه سپری شده است
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان این که کسانی که دارای مبنای اصولی هستند می توانند وارد مسائل مستحدثه شوند، گفت: شک نداشته باشید که با همین اجتهاد جواهری می توان مسائل مستحدثه را حل کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۲۲:۲۴
فرمانده انتظامی استان قم:
قم از لحاظ امنیت همواره در رتبه بالایی قرار داشته است
حوزه/ با توجه به اینکه فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و ماهواره همواره به تبلیغ علیه نظام می‌ پردازد و مشکلات اقتصادی مردم نیز وجود دارد، ولی استان قم در مقایسه با استان های دیگر کشور وضعیت خوبی دارد و از نظر رضایت مندی مردم نیز در سطح بالایی هستیم.
۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۵:۵۲
آیت الله فاضل لنکرانی:
ترک زندگی دنیا به بهانه آخرت انحراف از دین است/ طلاب از خانواده خویش غافل نباشند
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در توصیه ای به خانواده طلاب گفت: خانواده و همسر طلاب بدانند فرد طلبه شخص مفیدی به حال اسلام و دین الهی می باشد، لذا باید همه سعی خود را به کار گیرند تا فرد طلبه در خانه خویش آرامش داشته باشد و به خوبی تحصیل نماید.
۱۳۹۷/۴/۲ - ۱۳:۴۰
آیت الله فاضل لنکرانی در همایش "صلح و دین" :
دنیا گرفتار جاهلیت مدرن است/ بدون دین، صلح حقیقی تحقق نمی یابد/ منشور حقوق بشر غرب کارایی ندارد
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در دانشگاه صنعتی شریف تهران گفت: متاسفانه امروز با وجود پیشرفت های گوناگون، شاهد جاهلیتی فراتر از جاهلیت قبل از اسلام هستیم، چنانچه کشتارها و جنایت های فاجعه باری دیده می شود.
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۲:۰۲
آیت الله فاضل لنکرانی در جمع مردم و روحانیون کرج :
انقلابی بودن به فراموشی سپرده نشود/ عبادت بدون اعتقاد به ولایت باطل است
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با تاکید بر این که انقلابی بودن به فراموشی سپرده نشود، گفت: تنها راه هدایت و سعادت بشر و تامین نیازهای فردی، اجتماعی، حکومتی و اخلاقی، اعتقاد و اطاعت از ائمه اطهار(ع) است.
۱۳۹۵/۱/۱۹ - ۱۳:۵۰
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)
هیچ مخالفت شرعی برای تلقیح مصنوعی در عرصه تولید اعضای بدن وجود ندارد
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: اگر در عرصه تلقیح مصنوعی در میان بزرگان حوزه مخالفان محکمی داریم، در عرصه سلول درمانی مخالفت‎ها کم است و اگر قرار باشد که این بحث در عرصه تولید اعضای بدن باشد که هیچ مخالفتی با آن وجود ندارد.
۱۳۹۴/۵/۱۵ - ۱۸:۲۹
آیت الله محمدجواد فاضل
شبکه تلویزیونی حضرت معصومه(س) راه اندازی شود
حوزه/ امروز این ظرفیت وجود دارد که شبکه ای تلویزیونی منحصر به حضرت معصومه (س) و قم، با برنامه‌های بسیار غنی در تمام ابعاد راه‌اندازی شود؛ چراکه شبکه‌های استانی مجبور بر انجام کارهای گوناگون هستند؛ اما این شبکه، می تواند شبکه معارفی قوی شیعی بوده و پیشنهاد بنده جدیت در پیگیری این کار است.
۱۳۹۴/۵/۶ - ۰۸:۳۷