*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ \ الجمعة ٢١ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Friday, January 20, 2017
روند تحصیل در حوزه(۸)
۵ ویژگی کتاب شرح لمعه
حوزه/ دقت در شیوه شهید ثانی در شرح متن لمعه، ما را در متن پژوهیِ متون فقهی و غیر آن توانمند می سازد. شهید ثانی در شرح خود، هم به تجزیه و ترکیب عبارات و بیان معنای واژه ها نظر دارد و هم عبارات متن لمعه را با سایر آثار شهید اول مقایسه می کند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۱
روند تحصیل در حوزه(۷)
تعریف «سطح یک» و اهداف هفتگانه آن
حوزه/ دوره (سطح یک) گام نخست ورود به عرصه فقه و اجتهاد است. دوره ای که به تعبیر برخی محققان مانند «دوران شیرخوارگی» انسان است که در آن، مراحلِ اصلی رشد خود را پشت سر می گذارد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۰
گفت و گو با آیت الله اراکی:
نیازمند طلاب جهان شناس هستیم/ متأسفانه تحقیقات ما در حوزه محبوس شده است/ تسلط به دو زبان از ضرورت های امروز است
حوزه/ حوزه بايد نيروهایي را تربيت كند كه از جهان امروز باخبر باشند؛ طلبه امروز با طلبه ۵۰ سال پيش كاملاً متفاوت است؛ اگر چه طلبه آن زمان نيز اين مأموريت را داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۷
در کرسی آزاد اندیشی "کارآمدی یا ناکارآمدی سیستم آموزش حوزه"؛
طلاب را برای پاسخ گویی به شبهات تربیت کنیم / عدم ارائه محدوده های درسی مشکل ساز است
حوزه/ کتاب هایی که بخش عمده آن منوط به آدرس دهی هستند و به کار طلبه نمی آیند، باید تجمیع و مطالب مفیدی که برای طلبه کاربردی است گردهم بیاید تا طلبه مجبور نشود حجم عظیمی از کتاب را خریداری و مطالعه کند..
۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۱۲:۴۲
عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با حوزه تشریح کرد:
بدون تفقه در دین تمدن سازی اسلامی محقق نمی شود / نقش سیستم آموزشی در حوزه انقلابی و تحول­گرا
حوزه/ نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، حوزه انقلابی را تحولگرا خواند و گفت: تدریس درس ولایت فقیه با سرفصل های مدون، باید به عنوان یکی از دروس حوزه انتخاب شود.
۱۳۹۵/۷/۶ - ۰۸:۲۹
رئیس انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه؛
ورود زبان های خارجی به سیستم آموزشی حوزه تحول ساز است
حوزه/ رئیس انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه های علمیه گفت: بدون تردید ورود زبان های خارجی به سیستم آموزشی، تحول را در حوزه های علمیه تسریع می بخشد.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۰:۵۱
خانواده های حوزوی گناباد با سیستم آموزشی حوزه آشنا شدند
حوزه/ مسئول آموزش مدرسه علمیه امام رضا (ع) گناباد گفت : در جهت آشنا سازی خانواده های طلاب با سیستم آموزشی حوزه علمیه کارگاه یک روزه‌ای برگزار گردید.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۰:۴۱
آیت الله حسینی بوشهری:
روح پژوهشگری باید در سیستم آموزشی حوزه حاکم شود
حوزه/همان طور که امور آموزشی در حوزه‌های علمیه رشد قابل قبولی داشته است، فعالیت های پژوهشی نیز باید رشد قابل قبولی پیدا کند.
۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۱۹:۵۷