*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Saturday, July 20, 2019
در افتتاحیه مرکز آموزش مبلغان الازهر مطرح شد:
مسلمانان بیشترین خسارت را از تروریسم متحمل شدند/ مبلغان ۵۳ کشور در الازهر آموزش می‌بینند
حوزه/
۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۵:۴۹
الازهر: زیارت قبور و قرار دادن گیاه بر سر قبر سنت پیامبر است
حوزه/ الازهر تاکید کرد: زیارت قبور و قرار دادن گیاه بر سر قبرها از سنت پیامبر (ص) است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۱:۳۱
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی الازهر:
داعش را به هیچ وجه نمی‌توان حکومت اسلامی دانست/ اختلاف نظر مذهبی نباید عامل تکفیر شود
حوزه/ شیخ محیی الدین عفیفی گفت: تکفیر مسلمانان حکمی شرعی است که هیچ فرد و نهادی حتی شیخ الازهر زمام آن را به دست ندارد و البته تکفیر شرایطی دارد که به محض اختلاف نظر مذهبی با کسی نمی توان او را تکفیر کرد و ما نیز وارد این وادی نمی‌شویم، زیرا امری خطرناک است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۴:۴۳
برنامه الازهر برای زنده کردن ارزش های انسانی در جامعه مصر
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی الازهر گفت: غیاب برخی ارزش ها در زندگی جامعه مصری باعث شده روحیه مهربانی و همکاری از میان برخی گروه های مردمی رخت بربندد.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۳:۰۲
نماینده الازهر خواستار اعمال فشار بر دولت میانمار شد
حوزه/ نماینده الازهر گفت: لازم است همه ما مسلمانان موضعی قدرتمند در برابر دولت میانمار اتخاذ کنیم تا آنها را مجبور کنیم دست از ظلم و ستم نسبت به مسلمانان مستضعف این کشور بردارند تا آنها بتوانند به سرزمین خود بازگردند.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۱:۵۴
ماجرای دعوت از شیخ الازهر برای سفر به اسرائیل و دستپاچه شدن برخی شیوخ مصری
حوزه/ تازگی در رسانه های مصری و عبری خبری منتشر شده مبنی بر اینکه جمعی از ائمه جماعت مساجد اسرائیل از شیخ الازهر دعوت کرده اند به تلاویو سفر کند و درباره اعتدال در دین اسلام سخنرانی کند.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۳:۳۷
الازهر قانون ضد خشونت و نفرت را به پارلمان ارائه کرد
حوزه/ صویب قانونی برای ممنوعیت ترویج خشونت و نفرت، اقدامی مناسب است که موجب تقویت رفتار دینی بر اساس قانون می باشد، زیرا تمام ادیان الهی پیروان خود را به محبت و برادری و کمک به دیگران و نشر محبت در جامعه توصیه می کنند.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۲:۳۶
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی الازهر:
الازهر هیچ گاه لانه تروریسم نبوده است
حوزه/ شیخ عفیفی گفت: الازهر هیچ گاه لانه و پناهگاه تروریسم نبوده و این ادعا که متون درسی الازهر عامل تررویسم پروری در مصر است نیز ادعایی غیر معقول است.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۰:۴۹
عضو مرکز تحقیقات اسلامی الازهر:
برخی اساتید الازهر خشونت طلب هستند
حوزه/ الازهر با برکنار کردن و اخراج اساتید افراطی، خود را پاکسازی می کند؛ چراکه این اساتید اندیشه های اشتباه و انحرافی خود را به دانشجویان منتقل می کنند.
۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۰:۱۵
الازهر ۳ کتاب ضد تکفیری منتشر کرد
حوزه/ شیخ عفیفی گفت: الازهر به تازگی ۳ کتاب در راستای مبارزه با افراط گرایی و اندیشه تکفیری منتشر کرده که قرار است در دانشکده علوم شرعی الازهر تدریس شوند.
۱۳۹۶/۱/۲ - ۲۰:۵۰