*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ \ الاثنين ٠ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Monday, February 27, 2017
قطره ای از دریا؛
مُرده ای که مُردۀ دیگر را زنده کرد!
حوزه/ شما قتلى را مرتكب شدید و قاتل را كتمان نمودید، ولى خداوند با اعجاز خود از خلافكارى شما پرده برداشت. پس بدانید كه خداوند قادر بر رسوا كردن گنهكار است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۱:۲۳
قطره ای از دریا؛
خداوند چگونه از انسان پیمان گرفت
حوزه/ خداوند براى آنكه بنى ‏اسرائیل بر پیمان خود استوار بمانند، به عنوان معجزه ‏اى دیگر، كوه طور را بالاى سر آنان قرار داد، تا هم قدرت خدا را ببینند و هم از مخالفت فرمان الهى بترسند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۰
قطره ای از دریا؛
علت شیوع طاعون در بنی اسرائیل چه بود؟
حوزه/ به بازى گرفتن دستور خداوند، باعث شد تا بار دیگر، بنی اسرائیل گرفتار كیفر الهى شوند و بیمارى طاعون در میان آنها شیوع پیدا كند.
۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۵:۳۹
قطره ای از دریا؛
شرط آمرزش بنی اسرائیل
حوزه/ پس از گذران چهل سال در صحراى سینا، خداوند فرمان داد تا بنى اسرائیل براى آمرزش گناهشان، به معبدِ بیت ‏المقدس وارد شوند و براى استغفار، كلمه «حِطَّة» را تكرار كنند.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۱:۵۶
قطره ای از دریا؛
پاسخ خداوند به درخواست نابجای قوم موسی (ع)
حوزه/ (قوم موسی) كه یك بار به گوساله ‏پرستى روى آورده بودند، این بار، براى خداپرستى، تقاضایى نابجا را مطرح كرده و از روى جهل و نادانى، یا لجاجت و بهانه ‏جویى گفتند: مى ‏خواهیم خدا را با چشم خود ببینیم .
۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۰:۳۹
قطره ای از دریا؛
فرصتی که خداوند بعد از ارتکاب گناه به انسان می دهد
حوزه/ یكى از الطاف خداوند به بندگان آن است كه آنان را به محض انجام گناه، كیفر نمى‏ دهد، بلكه فرصت مى ‏دهد تا شاید از كار خود پشیمان شده و توبه كنند.
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۰:۰۵
قطره ای از دریا؛
رفتار بنی اسرائیل در غیبت چهل روزه حضرت موسی
حوزه/ چهل روز دورىِ حضرت موسى، زمینه را براى منحرفان آماده كرد تا مردم را به گوساله ‏پرستى بكشانند، اگر خداوند در طول تاریخ هیچ پیامبرى نمى ‏فرستاد، چه مى ‏شد؟.
۱۳۹۵/۹/۵ - ۲۳:۳۱
قطره ای از دریا؛
برتری انسان در سایه رهبری الهی تحقق می یابد
حوزه/ از الطاف خداوند بر قوم یهود، نجات آنان از سلطه فرعون بود كه به دنبال آن بنى ‏اسرائیل به حكومتِ مصر رسیدند و از مواهب مادى بسیارى بهره ‏مند شدند.
۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۱۰:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین موحدی:
چهره واقعی فرقه ها و مکاتب انحرفی به جامعه معرفی شود
حوزه/ تولیت مدرسه اباصالح المهدی(عج) زرقان با اشاره به مسئله اصل فرقه شناسی و وظایف مبلغین اظهار داشت: روحانیون و فعالان فرهنگی باید ماهیت فرقه ها و مکاتب انحرفی را به جامعه معرفی کنند.
۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۷:۱۵
هفت میثاقی که خداوند از بنی اسرائیل گرفت
حوزه/ راز سفارشِ احسان به والدين و نيامدن تصريحي اين گونه درباره همسر و فرزندان، آن است كه با تشكيل خانواده، ارتباط عاطفي فرزند با پدر و مادر كاهش مي يابد و از اين رو در معرض فراموشي هستند، اما گرايش به همسر و فرزند غالباً از حد نصاب لازم نيز مي گذرد و از اين رو نيازمند سفارش نيست.
۱۳۹۴/۳/۲۴ - ۱۴:۵۴