*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۱ رمضان ۱۴۳۹ \ Sunday, May 27, 2018
استاد سطح یک حوزه:
متون درسی حوزه باید با اهداف آموزشی متناسب باشد
حوزه/ حجت الاسلام جلال زاده به اشکالات موجود در متون درسی اشاره کرد و گفت: متناسب نبودن متون با اهدافی که برای آموزش در نظر گرفته شده است یکی از اشکالات متون درسی است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۵:۵۴
در گفت وگو با مدیر گروه ادبیات عرب دفتر تدوین متون درسی حوزه بیان شد:
نقاط قوت کتب موجود را حفظ می کنیم/ تدوین کتب نحوی جدید چند سال طول خواهد کشید/ هیچ تعصبی برای حذف یا ماندگاری کتب موجود نداریم
حوزه/ ما در یک شرایط واقع بینانه به مباحث نگاه خواهیم کرد و فقط برای مباحث علمی و کمک به مباحث آموزشی طلاب دور هم جمع شده ایم؛ هیچ تعصبی برای حذف یا ماندگاری یک کتاب نداریم.
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۰:۴۷
در گفتگو با رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه مطرح شد؛
تدوین متون درسی جدید حوزه، تقویت متون قدیم است نه حذف آن ها/ آشنایی با برنامه ها و شیوه های اجرایی کمیته کلام تدوین متون درسی حوزه
حوزه/ رئیس انجمن کلام اسلامی و عضو کمیته کلام مرکز تدوین متون درسی حوزه های علمیه، ضمن اشاره به برنامه ها و شیوه های اجرایی این کمیته، تصریح کرد: تدوین متون درسی جدید در حوزه، در راستای تقویت متون قدیم است نه این که به طور کلی میراث گذشته را بخواهیم حذف کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۷
توسط مدیر مرکز تدوین متون آموزشی و درسی حوزه
تشریح روند تهیه متون جدید آموزشی حوزه
حوزه/ مدیر مرکز تدوین متون آموزشی و درسی حوزه‌های علمیه گفت: محور آموزش در حوزه، متون درسی است و این امر می طلبد متون درسی حوزه از اتقان و جامعیت قابل قبولی برخوردار باشد.
۱۳۹۴/۶/۱۹ - ۱۸:۱۴
مدیر حوزه های علمیه:
کتب درسی حوزه باید از استاندارد خاص آموزشی برخوردار باشد
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: تاکید مقام معظم رهبری مبنی برتغییر در کتب درسی حوزه، هرگز به معنای نادیده گرفتن بعد علمی در تدوین کتب نیست، بلکه باید با حفظ جنبه های علمی در کتاب های درسی از ابزار های نو و تغییرات جدید شیوه های آموزشی نیز بهره برد.
۱۳۹۴/۴/۱۵ - ۱۱:۳۶