*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
اخلاق مسأله ای محوری در فعالیت های حوزه به شمار می رود
حجت الاسلام طبرسی با بیان این که فعالیت های علمی حوزه بدون توجه به اخلاق و تربیت از رشد و اثرگذاری لازم برخوردار نخواهد بود، تصریح کرد: تجربه ثابت کرده که طلاب مهذب سریعتر از سایر از افراد مسیر رشد و تعالی علمی را طی می کنند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۲۰:۱۵
رئیس مرکز اسلامی انگلیس:
تمدن غربی حق تربیت فرزند را از خانواده می‌گیرد/ مسلمانان انگلستان خواهان آزادی دینی هستند
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین شمالی گفت: اگر خانواده اجازه تربیت فرزند خود را نداشته باشد، مثل آن است که فقط به ماشینی برای تولید کودک برای دولت و برای دیگران تبدیل شده باشد.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۳:۴۵
یادداشت رسیده؛
مسئله ای قابل تأمل و غیرقابل تحمل در یکی از مدارس آموزش و پرورش
حوزه/ چندی پیش در مدرسه صاحب نام و معتبری مشغول تدریس بودم و بنا به وظیفه، برخود لازم می دیدم در فرصت هایی که پیش می آمد به مقدار توان ...
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۰۴:۱۵
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
هیچ کدام از دولت‌ها به آموزش و پرورش کمک چندانی نکردند
حوزه/ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: هیچ کدام از دولت‌ها به آموزش و پرورش کمک چندانی نکردند و اگر نیروی انسانی با کیفیت داشته باشیم می‌توان موفق شد، اما اگر نیروی انسانی خوب و با کیفیت نداشته باشیم، هر چقدر سرمایه باشد باز هم نمی‌تواند بشر را به سعادت برساند
۱۳۹۸/۲/۱۳ - ۰۸:۳۵
کهوند در نشست «تربیت نوجوان و جوان» مطرح کرد:
فروپاشی هویّت ایرانی در بستر فضای مجازی/ فعالیت سازمان «پنج چشم»
حوزه/ کارشناس رسانه گفت اگر جامعه ای نتواند نحوه مواجهه خود با فضای مجازی را به درستی تنظیم کند، به ناچار باید منتظر فروپاشی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، امنیتی، علمی، اعتقادی و اخلاقی مردم باشد و این میّسر نیست مگر با هوشیاری، درایت، برنامه ریزی، بومی سازی چه در ساحت زیرساخت سخت و نرم و چه در ساحت نظریه پردازی و... که یک همت ملی و عزم همگانی را می طلبد.
۱۳۹۸/۲/۹ - ۱۳:۲۳
پنجم اردیبهشت ؛
دومين کارگاه تربیت نوجوان و جوان برگزار می شود
حوزه/ دومين نشست از سلسله کارگاه های تربیت نوجوان و جوان پنجم اردیبهشت برگزار می شود.
۱۳۹۸/۲/۴ - ۱۵:۵۳
تربیت اسلامی (۸۴)؛
راهکار معالجه مرض آرزوهای طولانی
حوزه/ معالجه مرض آرزوهاي طولاني، ياد مرگ و خيال مردن است، زيرا ياد مرگ، آدمى را از دنيا دلگير و دل را از دنيا سير می ‏سازد.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۴:۵۵
تربیت اسلامی (۸۳)؛
راهکاری برای علاج وسوسه فکری و عملی/ بگو مرجع تقليدم مي‌گويد «شد»
حوزه/ استاد بزرگوار ما، مرحوم آيت الله العظمي بروجردي ـ رضوان الله تعالي عليه ـ بگويد نماز باطل به جا مي‌آورم قربة الي الله! وقتي كه چند روز نماز باطل خواند، خودش فهميد كه عجب ديوانه‌اي بود. و شكر بايد بكند كه الحمد الله دست از ديوانگي خودش برداشته است.
۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۴:۵۰
مدیر حوزه علمیه قزوین :
خروجی اردوی راهیان نور باید تربیت نسل طراز انقلاب اسلامی باشد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: خروجی اردوی راهیان نور باید تربیت نسل طراز انقلاب اسلامی باشد و نمونه آنها شهدای مدافع حرم بودند که توانستند در جبهه های سوریه و عراق افتخار آفرین شوند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۱
راه های تربیت فرزند (۴۴)؛
اظهار تأسف رسول اکرم (ص) نسبت به پدران آخرالزمان
حوزه/ «وای به فرزندان آخر الزمان از روش ناپسند پدرانشان». عرض شد: «ای رسول خدا! از پدران مشرک؟». فرمود: از پدران مسلمان که ...
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۶:۲۰