*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰ \ Sunday, April 21, 2019
یادداشت رسیده:
روسیه و چالش افراط گرایی مذهبی
حوزه/ در روسيه كنوني، مناظره اي جدي در زمينه جايگاه و نقش اسلام و مسلمانان در روسيه، پديده تجديد حيات اسلام و اين سئوال كه قالب هاي ايدئولوژيك پيشين در دوره كمونيستي، تا چه اندازه در ذهن مسلمانان اين كشور فرو ريخته، شکل گرفته است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۲
گزارش سفر حجت الاسلام علیرضا سبحانی به روسیه؛
شرکت در عزاداری آذری های سن‌پترزبورگ تا بازدید از کلیسای ارتدکس عیسای منجی
حوزه/ پس از فروپاشی شوروی سابق، و بازگشت آزادی نسبی به مسلمانان و مسیحیان، نوعی اقبال چشمگیر به گشایش مساجد و کلیساها مشاهده می‌شود؛ گوئی افراد پس از ۸۰ سال ممنوعیت قهری بار دیگر به فطرت انسانی بازگشته اند.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۴:۱۷
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد روسيه شد/ تأكيد كليساي ارتدكس روسيه بر تداوم گفت‌وگوهاي ديني با ايران
حوزه/ معاون بين‌الملل كليساي ارتدكس روسيه در ديدار رئيس سامان فرهنگ و ارتباطات اسلامي بر لزوم ادامه گفت‌وگوهاي ديني با ايران تأكيد كرد.
۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۲۳:۱۱
معاون پژوهش موسسه زبان و فرهنگ شناسی؛
تحقق آرمان‌های بين المللی حوزه، نیازمند شناخت زبان و فرهنگ ملل است
حوزه/ قربان پور گفت: تحقق بخشيدن به آرمان‌های بين المللی حوزه علميه در عرصه‌های بين المللی، ممكن نمي‌باشد مگر با شناخت زبان و فرهنگ ملل مختلف.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۶:۲۹
مفتی بخش آسیایی روسیه:
گسترش اسلام در منطقه اورال روسیه چشم‌انداز خوبی دارد
حوزه/ فوزی سیدو، مفتی بخش آسیایی روسیه و رئیس سازمان دینی مسلمانان «مفتیان اورال و منطقه سوردلوفسک» گفت: اسلام از نظر توسعه، در اورال از چشم انداز خوبی برخوردار است، چرا که در این منطقه سازمان های مذهبی متعددی فعالیت می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۰۱:۴۰
رئیس انستیتو اسلامی مسکو:
منابع کاذب اینترنتی تاثیر زیادی بر اذهان مردم و جامعه می‌گذارند
رئیس انستیتو اسلامی مسکو گفت: در عصر امروز منابع کاذب اینترنتی تاثیر زیادی بر اذهان ملت و جامعه می‌گذارند و در روند روابط بین مذهبی و بین ملیتی دخیل هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۰:۲۴
در نشست پادشاه سعودی با رهبران مسلمان روسیه چه گذشت؟
از فعالیت ۷۵۰۰ مسجد در روسیه تا اعلام عربستان به عنوان ابرقدرت جهان!!
سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی دردیدار با رهبران مسلمان در روسیه گفته است: کشور ما یکی از دو ابرقدرت جهانی است!!
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۰۳:۴۰
همایش «اسلام در اوراسیا» در شهر روسی برگزار شد
حوزه/ همایش «اسلام در اوراسیا: نشستی درباره وضعیت جامعه اسلامی در بخش آسیایی روسیه» در شهر تیومن این کشور برگزار شده و شرایط جامعه اسلامی کنونی در منطقه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۹:۳۹
در نشستی در پایتخت داغستان مطرح شد؛
وزارت علوم روسیه خواهان گسترش همکاری با موسسات اسلامی است
حوزه/ طی نشستی متشکل از مطرح ترین دانشمندان، استادان و متخصصان دانشگاهی و علوم اسلامی در پایتخت داغستان، به مساله فراگیری هرچه عمیق تر تاریخ و فرهنگ اسلام با هدف کاهش و از میان برداشتن اختلافات قومی و افراطی گری پرداخته شد.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۰۳:۴۰
رئیس جمهور چچن:
ممنوعیت حجاب جامعه روسیه را به نابودی می‌کشاند
حوزه/ رمضان قدیرف رئیس جمهور چچن به شدت از پیشنهاد مطالبه ممنوعیت حجاب در اماکن عمومی روسیه انتقاد کرد و گفت: ممنوعیت حجاب اقدامی نابودگر در جامعه روسی است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۰۰:۵۵