*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
رهنامه پژوهش (۵)؛
قابل استفاده برای طلاب: چگونه حدیث بخوانیم؟
حوزه/ امروزه ضرورت حدیث خوانی برای تمام کارشناسان علوم اسلامی بسیار روشن و مبرهن است اما چگونگی قرائت و درک معانی آن در هاله ای از ابهام قرار دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۶:۱۰
با آثاربرگزیده کتاب سال حوزه؛
مبانی و معيارهای جرح و تضعيف در نزد قدمای شيعه
حوزه / رجالیان متقدم آنچه را که در «فرایند حدیث » و «اطمینان به صدور روایت » از ناحیه «راوی » خلل ایجاد می کرده است، سبب تضعیف راوی دانسته اند. بر این اساس، متقدمان از سه مبنای اصلی در ارزش گذاری راوی بهره برده اند.
۱۳۹۵/۲/۴ - ۱۲:۲۴
در گفت و گو با خبرگزاری حوزه تشریح شد؛
گزارشی از فعالیت های نخستین مرکز آموزش الکترونیکی علوم و معارف قرآن
حوزه/ مدیر مرکز آموزش الکترونیکی دارالحدیث با اشاره به کار زیبا و ارزشمند راه اندازی این مرکز در سال ۱۳۸۳، گفت: این دانشکده، نخستین دانشکده مجازی در کشور بود که در سال های نخست، رقیبی نداشت؛ اما امروز خوشبختانه دانشگاه های متعددی به صورت مجازی دروس خود را ارائه می دهند.
۱۳۹۴/۹/۲ - ۱۰:۰۹
۱۸۸ نامه و مکتوبات از امام رضا(ع) به جا مانده است
حوزه/ استادیار دانشگاه قرآن و حدیث قم گفت: ۱۸۸نامه و مکتوبات از امام رضا(ع) به جا مانده است که این تعداد از نظر روایی بسیار قابل توجه است که می توان پژوهش خوبی روی این آثار انجام داد.
۱۳۹۴/۷/۱۶ - ۰۸:۴۹
رئیس مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث خبرداد:
برگزاری ۴۰ دوره کوتاه مدت مجازی در تابستان امسال
حوزه/ رئیس مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: ۴۰ دوره کوتاه مدت در طول تابستان به صورت مجازی در زمینه موضوعات اخلاق و تربیت، ‌مهارت‌های ارتباطی، تعامل با همسران و... برگزار شد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۸:۴۷