*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Wednesday, December 19, 2018
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
سه بلاي خانمان‌سوز از دیدگاه اميرالمؤمنين(ع)
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اگر قدري روابط اجتماعي را در نظر بگيريم، مي‌فهميم که صفات رذيله‌اي مانند حسد، کبر، کينه‌، بخل، غرور و طمع، مضرتر و خطرناک‌تر از بلاي فقر يا بيماري دائمي است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۲۳
حجت الاسلام کمالی در درس اخلاق عمومی کرمان:
خود را به کم تر از بهشت نفروشید
حوزه/ حجت الاسلام محمد رضا کمالی در جلسه درس اخلاق عمومی کرمان، به تفسیر آیه آخر سوره کهف پرداخت و گفت: طبق این آیه انسان باید عملش را خالصانه و ‌تنها برای خدا انجام دهد‌.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۰:۳۴
واکنش بیت آیت الله سعادت پرور به برخی حواشی اخیر
حوزه / جمعی از طلاب و دانشجویان بدون آنکه نامی از فردی ببرند از دیدگاه های فردی که خود را شاگرد مرحوم آیت الله العظمی بهجت و مرحوم آیت الله سعادت پرور می داند سوال کردند. بیت آن مرحوم نیز پاسخ داد: فرد مزبور مورد تایید نمی باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۰:۰۱
در مدرسه فاطمه ام البنین (س) حاجي آباد هرمزگان مطرح شد:
طلبه اي كه تمام دغدغه او رسيدن به استادي است، موفق نمی شود
حوزه/«خانم معصومی» گفت: طلبه اي كه تمام دغدغه ي او كسب علم و رسيدن به جايگاه استادي است و توجهی به تهذیب ندارد، نتيجه لازم و مطلوبي از طلبگي خود به دست نخواهد آورد.
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۷:۰۰
در مدرسه امام صادق(ع) ممسنی مطرح شد؛
‌اخلاق عملی فرد را به اهداف نزدیک می کند
حوزه/ مقام معظم رهبری فرموده اند که باید همین طور که در زمینه‌های مختلف مانند نماز، روزه و غیره اهتمام می شود نسبت به اخلاق نیز اهتمام داشته باشیم.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۰:۲۴
امام جمعه تکاب:
طلبه به نسخه های اخلاقی نیاز دارد
حوزه/ حجت الاسلام عیسی برادری گفت: طلبه اگر درس بخواند و استاد اخلاق نداشته باشد، بر فرض، آیت الله هم بشود، نَفس سوار بر او می شود، آن وقت شروع بیچارگی طلبه است.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۰:۱۵
آیت الله العظمی مکارم در درس اخلاق:
نگاه به ازدواج به عنوان یک مقوله اقتصادی اشتباه است
حوزه/ باید در امر ازدواج از افراط وتفریط پرهیز کرد. برخی در انتخاب همسر دچار یک نوع خیال پردازی می باشند و عده ای هم نگاه تجارتی دارند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۸:۳۵
آیت الله شب زنده دارتبیین کرد:
بهترین نیت ها /چگونه نیت خود را پالایش کنیم ؟
حوزه/ انسان باید از خدا «احسن النیات» را طلب کند، مراد از بهترین نیت ها این است که انگیزه من در مقام امتثال و اطاعت جامع بین شکر و حیا و اجابت دعوت مولای خود و اهلیت او برای عبادت باشد و اگر ایمان من، اکمل ایمانها شد و یقین من به همه عقائد حقه احسن یقین ها شد به طور قهری، این نیت بلند از من سرخواهد زد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۹:۰۹