*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ \ ۴ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Thursday, August 16, 2018
شرح چهل حدیث،( حدیث هفدهم)؛
ایمنی از عذاب با پناه بردن به حصن حصین خداوند
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: قلعۀ محکم خداوند متعال، «لااله‌الاالله» است و هر که در این قلعه وارد شود، از عذاب خدا ایمن است، حتی از بلاهای دنیوی و بلاهای اخروی، مصون خواهد شد. همچنین شیطان نمی‌تواند کاربرد روی او داشته باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۱۶:۰۱
حاج میثم مطیعی:
رهبری فرمودند «به جلسات حاج‌آقا مرتضی تهرانی بروید، مباحث ایشان جذاب است»
حوزه/ مداح برجسته کشوری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که «بروید به جلسات حاج‌آقا مرتضی تهرانی اخوی حاج‌آقا مجتبی. ایشان را سال‌هاست می‌شناسم و می‌دانم. مباحث ایشان جذاب است»‌.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۶:۴۴
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: آزادی به سبک غربی یک برنامه استعماری است
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کشورهای استعماری وقتی می خواهند اراده یک ملت را بگیرند آن ها را به سمت بازی های شراب و موسیقی می برند، دشمن کارشناسی می کند و این ها برنامه استعمارگرانی است که می خواهند اراده جامعه را بگیرند.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۲:۴۴
شرح چهل حدیث،( حدیث چهاردهم)؛
موعظه با مهربانی و بدون تحمیل بیان شود
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: موعظه، مخصوصاً به همسر و فرزندان باید با تلطف و مهربانی و با به‌کارگیری کلمات محبّت‌آمیز نظیر عزیزم و جانم باشد. موعظه باید با استدلالِ در فراخور حال و بدون تحمیل بیان شود. نصیحت با داد و فریاد و با زبان نیش‌دار، نه تنها تأثیر ندارد، بلکه نتیجۀ منفی در بر خواهد داشت.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۱:۱۰
اقدام قابل تحسین طلاب و روحانیون خراسان جنوبی؛
درس مهربانی این بار در کنار معلولان/ تفسیر «ما می توانیم» در عین ناتوانی
حوزه/ معلولین افرادی هستند که شاید از یک نعمت خداوند محروم باشند، اما دارای چندین نعمت دیگر هستند که اگر به آن ها توجه شود، و استعدادهایشان به فعلیت تبدیل کنیم، شاهد آثار بی نظیری خواهیم بود که کمتر کسی می تواند خالق آن باشد.
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۲:۴۰
شرح چهل حدیث،( ادامه حدیث سیزدهم)؛
اقسام و مراتب اخلاص
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: خلوص، اکسیری است که به هرچه بخورد، پَر کاه هم باشد یک دنیا ارزش پیدا می‌کند؛ و به هرچه نخورد، حتی اگر یک دنیا ارزش ظاهری داشته باشد، چنان بی‌ارزش می‌شود که از خاک هم کم‌بهاتر خواهد شد.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۴:۵۱
شرح چهل حدیث، حدیث سیزدهم؛
فوران چشمه‌های حکمت از قلب انسان، در پرتو رعایت اخلاص
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: اگر اعمال انسان رنگ خدا را، حتی به ‌صورت ضعیف داشته باشد، به همان اندازه نورانی خواهد شد و به هر اندازه که رنگ خدا در اعمال بیشتر شود، نورانیّت و فضیلت آن اعمال افزون‌تر می‌گردد.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۴:۴۴
آیت الله ناصری در جمع مردم:
فخرفروشی و خود بزرگ بینی مایه هلاکت است
حوزه/ استاد اخلاق حوزه گفت: فخر فروشی و خود را بزرگتر دانستن از صفات مذموم و هلاکت بار است، انسان شایسته است که همه دوستداران حضرت علی(ع) را دوست بدارد و همه آنها را بهتر از خود بداند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۳:۱۱
شرح چهل حدیث، حدیث دوازدهم؛
چهار عامل اکمال ایمان
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: همه باید آنچه برای خود می‌خواهند برای دیگران هم بخواهند و هرچه برای خود نمی‌خواهند و نمی‌پسندند، برای دیگران نیز نخواهند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۴:۳۴
حجت‌الاسلام و المسلمین هادی خبر داد:
پنجاهمین شماره فصلنامه «اخلاق» ویژه خانواده و فضای مجازی منتشر شد
عضو هیأت علمی گروه پژوهشی اخلاق دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان درباره شماره اخیر فصلنامه اخلاق گفت: پنجاهمین شماره از فصلنامه «اخلاق» ویژه خانواده و فضای مجازی منتشر شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۲:۲۰