*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ \ ۷ رمضان ۱۴۳۹ \ Wednesday, May 23, 2018
قطره ای از دریا:
۱۸۶//آیه ای که خداوند متعال در آن هفت مرتبه به انسان لطف کرده است
حوزه/ دعا كننده، آنچنان مورد محبّت پروردگار قرار دارد كه در این آیه، هفت مرتبه خداوند تعبیر خودم را براى لطف به او بكار برده است: اگر بندگان خودم درباره خودم پرسیدند، به آنان بگو: من خودم به آنان ...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا:
چرا نام «رمضان» بر این ماه گذاشته شده است؟/ ویژگی های مهمانی در ماه خدا
حوزه/ این میهمانى هیچ سنخیّتى با میهمانى‏ هاى دنیوى ندارد. خداوندِ عالِم و غنى و خالق و باقى و عزیز و جلیل، میزبان انسان‏ هاى جاهل و فقیر و فانى و مخلوق و ذلیل مى‏ شود و مى‏ گوید: من دعایتان را مستجاب مى‏ كنم و براى هر نفسى كه در ماه رمضان مى‏ كشید، پاداش تسبیحى عطا مى‏ كنم.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۲۱:۰۰
درس برجامی آیت الله العظمی سبحانی از تفسیر سوره برائت
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی در تفسیر آیه هشتم سوره برائت این آیه را روشن کننده مساله مواجهه مذاکره کنندگان در موضوع برجام دانست.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۶:۳۴
حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری:
مسئولین، انتصاب‌ها را براساس روابط حزبی و خویشاوندی انجام ندهند
حوزه/ رئیس موسسه روایت سیره شهدا تأکید کرد: متأسفانه امروز یکی از مشکلات جامعه این است که ما در انتخاب‌های‌مان و مسئولین در انتصاب‌هایشان به جای در نظر گرفتن ایمان و تقوای الهی، بر اساس روابط خویشاوندی و حزبی اقدام می‌کنیم.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۰:۱۴
آیت الله العظمی سبحانی:
ایمان بدون عمل صالح نجات‌بخش نیست/ عمل صالح فقط نماز و روزه نیست
حوزه/ این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه ایمان تنها و مجرد از عمل، ارزش دارد اما نجات بخش نیست، گفتند: بعضی می‌گویند ایمان و پاکی قلب کافی است در حالی که این گونه نیست؛ قرآن غالباً هرکجا ایمان می‌گوید، عمل صالح را هم مطرح می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۰:۵۴
محفل قرآنی رمضانی در حرم امیرالمؤمنین (ع)+ تصاویر
حوزه/ محفل قرآنی ماه مبارک رمضان با مشارکت جمع زیادی از زائرین در حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) برگزار می شود.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۶:۴۳
در هم اندیشی «نقش خانواده در جامعه» مطرح شد؛
تاریخ ائمه (ع) تنها برای مطالعه نیست
حوزه/ معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: تاریخ ائمه صرفاً جهت مطالعه نیست، بلکه علاوه بر آن باید از این تاریخ درس عبرت گرفت و نتایج آن توسط مبلغین و روحانیون به اطلاع آحاد مردم و جوانان برسد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۴:۴۶
با حضور آیت الله مهدوی؛
آئین رونمایی از کتاب «نسیم حمد» برگزار می شود
مراسم رونمایی از کتاب« نسیم حمد» اولین کتاب از مجموعه تفسیری قرآن به نام «نسیم قرآن» به قلم دکتر بانکی پورفرد برگزار می شود.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۲۵
دبیر مجمع عالی تفسیر:
اعزام اساتید تفسیر موج تفسیری در کشور ایجاد کرده است/۵۰۰کرسی تفسیر برگزار می شود
حوزه/ دبیر مجمع عالی تفسیرحوزه علمیه قم ، اعزام اساتید تفسیر به مناطق مختلف کشور را موجب ایجاد یک موج مبارک تفسیری دانست.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۸:۵۶
استاد حوزه علمیه قزوین:
رسیدگی به فقرا در ماه رمضان موردتوجه باشد
حوزه/ استاد حوزه علمیه قزوین با بیان این که رسیدگی به فقرا در ماه رمضان مورد توجه باشد، گفت: ماه مبارک رمضان، فرصت ویژه استغفار و توبه است.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۷:۰۷