*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Tuesday, January 22, 2019
آیت الله محسنی مطرح کرد :
متکّبر در روز قیامت چگونه محشور می شود ؟
حوزه/ آیت الله محسنی در دومین جلسه تفسیر سوره معارج با اشاره به صفت نکوهیده تکبر گفتند: انسان‌هایی که در این دنیا با مردم به صورت متکبرانه سلوک می کنند، در جهان دیگر حقیرانه محشور خواهند شد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۹
قطره ای از دریا؛
دستور قرآن به قدیمی ها: جدیدی ها را تحویل بگیرید و معرفی کنید
حوزه/ قدیمى ‏ها، جدیدى ‏ها را تحویل بگیرند، آنها را به مردم معرّفى كنند و زمینه‏ ى رشد بعدى‏ ها را فراهم آورند. «لتؤمننّ... لتنصرنّه»
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۰
مثال‌های قرآنی در حوزه نجف اشرف بررسی شد
حوزه/ مرکز مطالعات و پژوهش‌های تخصصی اسلامی امام صادق –علیه السلام- به تازگی کتابی با عنوان «التمثیل بالمحقرات فی القرآن الکریم؛ البعوضة والعنکبوت أنموذجا» به قلم حجت الاسلام احمد جعفر فاطمی منتشر کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۹
قطره ای از دریا؛
قرآن کریم: سوء استفاده از موقعیّت و مسئولیّت ممنوع است
حوزه/ امتیاز پیامبران بر دیگران آن است كه هر قدر بر تعداد یاران و مقدار قدرتشان افزوده شود، مردم را بیشتر به بندگى خدا دعوت مى‏ كنند، و هرگز راه توحید را عوض نمى‏ كنند و تأكید و هشدارشان بیشتر مى ‏شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۱:۰۰
استاد سلیمی:
باید نهادی خاص مسئول کل فعالیت های قرآنی کشور شود
حوزه/ معاون تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، تمرکز تمام فعالیت های قرآنی کشور تحت عنوان یک نهاد خاص را یکی از مهمترین کارهایی دانست که باید در عرصه قرآنی کشور انجام شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۲۲:۱۸
استاد انصاریان:
پاسخ تمام سوالات و مشاوره هایم را با قرآن می دهم
حوزه/ استاد انصاریان با اشاره به اهمیت استفاده از قرآن کریم بیان کرد: پاسخ تمام سوالات و مشاوره هایم را با قرآن می دهم.
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۴:۴۳
قطره ای از دریا؛
گناه علما و دانشمندانِ بى‏ تقوا چند برابر است؛ چرا؟
حوزه/ و همانا از ایشان (اهل كتاب) گروهى هستند كه زبان خود به خواندن كتاب (و دست نوشته‏ ى خودشان چنان) مى ‏چرخانند كه شما گمان كنید آن از كتاب آسمانى است، در حالى كه از كتاب نیست و مى‏ گویند: آن (چه ما مى ‏خوانیم) از جانب خداست، در حالى كه از جانب خدا نیست و آنها آگاهانه بر خداوند دروغ مى‏ بندند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۱:۲۰
قطره ای از دریا؛
گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
حوزه/ همانا كسانى كه پیمان خدا و سوگندهاى خودشان را به بهاى ناچیزى مى ‏فروشند، آنان برایشان نصیبى در آخرت نیست و خداوند در قیامت با آنها سخن نمى ‏گوید و به آنان نیز نظر (لطف) نمى‏ كند، آنها را (از گناه) پاك نمى ‏سازد و براى آنان عذابى دردناك است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۰
تصاویر/ گردهمایی مفسران قرآن کریم اصفهان
عکاس: سید امیرحسین ابطحی
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۷:۳۰
عضو خبرگان رهبری در گردهمایی مفسران قرآن:
ولایت روح قرآن است/ ۲۰۰ روحانی در مساجد اصفهان تفسیر می گویند
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری، ولایت را روح قرآن دانست و گفت: خروجی تفسیر باید تقویت ایمان، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام باشد
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۷:۲۶