*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ \ ۱۴ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Sunday, January 20, 2019
یادداشت رسیده:
فاطمه معصومه(س)، شفیعه اهل بیت(ع)
حوزه/ در روایات به مقام شفاعت اهل بیت(ع) تإکید شده است و بدیهی است حضرت فاطمه معصومه(س) که خواهر امام رضا(ع) (از طرف پدر و مادر) می باشد، جزو این خاندان است پس مقام شفاعت وی قابل انکار یا تردید نخواهد بود.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۹:۳۰
یادداشت یک طلبه؛
ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم
حوزه/ آن‌هایی که می‌پندارند، می‌توانند ما را از مسیر ولایت منحرف سازند و به ضلالت بکشانند! این ندا را به گوش خود بسپارند و به اربابانشان برسانند که «ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم»....
۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۰۹:۱۰
یادداشت روز:
عوامل نابسامانی اقتصاد کشور از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ حوادثی که در ماه های اخیر در مورد مسئله ارز و حوادث اقتصادی واقع شد و به‌صورت غیرمنتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد، نشان داد توطئه جدیدی در راه است، نمی‌شود که هر ساعت قیمت ارز یک مملکت ترقی پیدا کند، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی آن‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند که کشور را به‌ آشوب کشیده و اقتصاد مملکت را فلج کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۳:۵۱
یادداشت روز:
راهکارهای مقابله با تورم و گرانی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ اقتصاد حبابی شيره جان اقتصاد كشوررا مى مكد و كشور را درگرداب هولناك گرفتار می کند که اين مسأله ناشى از اقتصاد سرمايه دارى است که به دنبال افزايش ثروت به هر قيمت است
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۰:۴۵
انگار ميان آغوش خدا نشسته اي
حوزه/ به ايستگاه آخر شعبان رسيديم و باز نگاه مضطرمان به عقب و نگاه اميدوارمان به فرداست...
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۹:۳۹
یادداشت روز:
نقش و جایگاه شیخ کلینی در گسترش علوم اسلامی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ بیش از هزار سال از رحلت مرحوم کلینی می‎گذرد؛ گرچه آن محدث بزرگ دیگر در میان ما نیست؛ ولی به قول فرمایش امام علی(ع) این بزرگان در درون روح وجان ما هستند و هیچگاه آنها را فراموش نمی‎کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۹:۴۲
حدود ساعت باران به وقت شرعي شعر
حوزه/ مولای من! نبودنت دردی نیست که به اين سادگي از سرم باز شود... اينكه به بهانه ي تولدت، تلنگري از نبودت را هم به روحم ميزني ، جمع اضداد به پا كرده اي...! مصاف نابرابرِ اشك و لبخند ...
۱۳۹۷/۲/۱۲ - ۱۵:۰۰
یادداشت رسیده ؛
آیا رضا شاه به اقتصاد ایران خدمت کرد؟
حوزه/ این روزها با کشف یک جنازه مجعول ما رضا شاه را زنده کرده و شروع به تقدیس او کردیم، جوانان استادیومی برای او هورا می کشند، افرادی که فکر نکنم اصلا یک خط راجع به اقتصاد ایران در عصر پهلوی خوانده باشند.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۱:۲۹
یادداشت روز:
درآمدی بر مبانی نظری اقتصاد تولیدی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ در بينش اسلام «توليد» مهم ترين ركن اقتصاد اسلامى به شمار مى رود و افزايش نرخ آن از اهداف اقتصادى جوامع اسلامى است و بسيار مورد تأكيد و توصيه است.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۲:۵۳
یادداشت روز:
فلسفه حوادث و بلایای طبیعی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/حوادث دردناك را مصداق «شر» دانستن و از آنها به «بلا» تعبير كردن، و آن را بر خلاف عدالت الهى شمردن بسيار دور از منطق و دليل و عقل است، چرا كه هر قدر در اين مسئله باريك تر مى شويم به فلسفه هاى بيشترى دست مى يابيم.
۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۶:۱۷