*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ \ الأحد ٢٨ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Sunday, December 17, 2017
یادداشت روز:
بازخوانی نقشه راه «رهایی قدس» از منظرآیت الله العظمی مکارم
حوزه/ بايد يك برنامه ريزى حساب شده با حضور نمايندگان کشورهای اسلامی در راستای حمایت روز افزون از گروه های مقاومت فلسطینی و نیز تسلیح کرانه باختری، در عمل برای رهایی قدس شریف اقدامات جدی تری صورت گیرد، و به دنبال آن حمايتهاى گوناگون از فلسطينى هايى كه همه روزه آماج حملات دشمنان بى رحم و وحشى قرار دارند،انجام پذیرد...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۸:۵۲
یادداشت روز:
حقیقت همدلی و همدردی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ حادثه بسیار غم انگیز زلزله غرب کشور، قلب همه هموطنان را به شدت لرزاند و سیلاب اشک بر رخسار بسیارى جارى ساخت، با توجه به وسعت ویرانى و تلفات بسیار و عزیزان مجروح، وظیفه دینى و انسانى همه ما این است که هرچه زودتر به یارى آسیب دیدگان بشتابیم.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۸:۵۹
عضو خبرگان رهبری:
حرکت اربعین، پذیرای شعارهای خُرد، اختلافی و بداخلاق نیست/ جهانی شدن و فرصت های متعلق به آن، به سراغ اربعین آمده است
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حرکت اربعین به دلیل ذات و مولفه های تاریخی و اجتماعی خود، پذیرای شعارهای خُرد، اختلافی و بداخلاق نیست، گفت: ملت ها و دولت های مرتبط با اين حركت از این بابت باید خدا را شکر کنند.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۹:۱۷
یادداشت روز:
شرح زیارت اربعین از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ بی شک ناب ترين و خالص ترين مفاهيم و مضامين توحيدى در زيارتنامه هاى مربوط به ائمۀ معصومین(علیهم السلام)مورد توجه قرار قرار گرفته است، در این میان زیارت اربعین از مضامين بسيار بلند و جامعى برخوردار است.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۴:۵۷
یادداشت روز:
راهبردهای «استکبار ستیزی» از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ دولت های استکباری، دين را از حوزه اجتماعی عقب راندند و به مسائل فردى منحصر کردند. فرهنگ امروز غرب ، بر اساس تحوّل، تطوّر و مبارزه با سنن دينى مسيح پى ريزى شده است، ستيز با دين هدفى است كه سكولاريزم در پرتو اصول خود آن را محقق کرده است.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۲:۰۳
گزیده ای از سخنان آیت الله العظمی مکارم پیرامون جایگاه سلمان فارسی( ره) :
پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی
حوزه/ روزى سلمان فارسى وارد مجلس رسول خدا شد. حاضران او را گرامى داشتند و به احترام سن و سال و ارتباط زياد وى با پيغمبر اكرم او را احترام كردند و به صدر مجلس هدايت نمودند..
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۱:۰۳
یادداشت روز:
وقایع روز یازدهم محرم
زنان و دختران و كودكان حرم حسينى را بر شتران بدون جهاز سوار كردند و آنها را بدون پوشش مناسب، ميان دشمنان حركت داده و همانند اسيران بلاد كفر و در نهايتِ مصيبت و اندوه، به سوى كوفه ‏حركت دادند.
۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۰۹:۱۱
یادداشت روز:
آثار راهبردی سنت حسنه «اهدای خون» در ایام محرم از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ بی شک قمه زنی در جامعه اسلامی مطرود است و راه رسیدن به امام حسین(علیه السلام) قمه زدن نیست؛ زیرا امام حسین(علیه السلام) با این نوع حرکات که اسلام را به مخاطره بیندازد و باعث تضعیف اقتدار و عزت و آبروی اسلامی شود مخالف است.
۱۳۹۶/۷/۸ - ۱۵:۲۲
یادداشت روز:
راهکارهای پویایی عزاداری از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ در عصر کنونی، عزادارى اهل بيت عليهم السلام رنگ و بوى متفاوتى گرفته است، برخى افراد در حالى كه هيچ بهره اى از درياى عميق فقه و اجتهاد نبرده اند، به اشتباه خود را صاحب نظر در مسائل شرعى به خصوص در احكام و آئین عزادارى مى دانند...
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۱:۵۸
یادداشت روز:
رسالت مبلغان دینی در ماه محرم از نگاه آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ اسلام از داخل و خارج در خطر است؛ در هیچ زمان تا این حد رسانه ها و شبکه های اجتماعی بر ضد اسلام فعالیت نمی کردند. در سابق گاه یک کتاب علیه اسلام نوشته می شد ولی امروزه هزاران رسانه و شبکه شبانه روز بر ضد اسلام در حال فعالیت هستند.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۰:۵۵