*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۰ رمضان ۱۴۳۹ \ Saturday, May 26, 2018
انگار ميان آغوش خدا نشسته اي
حوزه/ به ايستگاه آخر شعبان رسيديم و باز نگاه مضطرمان به عقب و نگاه اميدوارمان به فرداست...
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۹:۳۹
یادداشت روز:
نقش و جایگاه شیخ کلینی در گسترش علوم اسلامی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ بیش از هزار سال از رحلت مرحوم کلینی می‎گذرد؛ گرچه آن محدث بزرگ دیگر در میان ما نیست؛ ولی به قول فرمایش امام علی(ع) این بزرگان در درون روح وجان ما هستند و هیچگاه آنها را فراموش نمی‎کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۹:۴۲
حدود ساعت باران به وقت شرعي شعر
حوزه/ مولای من! نبودنت دردی نیست که به اين سادگي از سرم باز شود... اينكه به بهانه ي تولدت، تلنگري از نبودت را هم به روحم ميزني ، جمع اضداد به پا كرده اي...! مصاف نابرابرِ اشك و لبخند ...
۱۳۹۷/۲/۱۲ - ۱۵:۰۰
یادداشت رسیده ؛
آیا رضا شاه به اقتصاد ایران خدمت کرد؟
حوزه/ این روزها با کشف یک جنازه مجعول ما رضا شاه را زنده کرده و شروع به تقدیس او کردیم، جوانان استادیومی برای او هورا می کشند، افرادی که فکر نکنم اصلا یک خط راجع به اقتصاد ایران در عصر پهلوی خوانده باشند.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۱:۲۹
یادداشت روز:
درآمدی بر مبانی نظری اقتصاد تولیدی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ در بينش اسلام «توليد» مهم ترين ركن اقتصاد اسلامى به شمار مى رود و افزايش نرخ آن از اهداف اقتصادى جوامع اسلامى است و بسيار مورد تأكيد و توصيه است.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۲:۵۳
یادداشت روز:
فلسفه حوادث و بلایای طبیعی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/حوادث دردناك را مصداق «شر» دانستن و از آنها به «بلا» تعبير كردن، و آن را بر خلاف عدالت الهى شمردن بسيار دور از منطق و دليل و عقل است، چرا كه هر قدر در اين مسئله باريك تر مى شويم به فلسفه هاى بيشترى دست مى يابيم.
۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۶:۱۷
یادداشت روز:
مبانی راهبردی وحدت حوزه و دانشگاه از منظر آیت‌الله‌ مکارم
حوزه/ هر وقت نام حوزه و دانشگاه را در کنار هم می‌بینیم به آن افتخار می‌کنیم، زیرا دشمنان درصدد ایجاد فاصله و گسل‌های معرفتی میان حوزه و دانشگاه هستند؛ حال آنکه حوزه و دانشگاه قلب ملت است و این قلب نباید بیمار شود.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۷:۲۰
یادداشت روز:
بازخوانی نقشه راه «رهایی قدس» از منظرآیت الله العظمی مکارم
حوزه/ بايد يك برنامه ريزى حساب شده با حضور نمايندگان کشورهای اسلامی در راستای حمایت روز افزون از گروه های مقاومت فلسطینی و نیز تسلیح کرانه باختری، در عمل برای رهایی قدس شریف اقدامات جدی تری صورت گیرد، و به دنبال آن حمايتهاى گوناگون از فلسطينى هايى كه همه روزه آماج حملات دشمنان بى رحم و وحشى قرار دارند،انجام پذیرد...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۸:۵۲
یادداشت روز:
حقیقت همدلی و همدردی از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ حادثه بسیار غم انگیز زلزله غرب کشور، قلب همه هموطنان را به شدت لرزاند و سیلاب اشک بر رخسار بسیارى جارى ساخت، با توجه به وسعت ویرانى و تلفات بسیار و عزیزان مجروح، وظیفه دینى و انسانى همه ما این است که هرچه زودتر به یارى آسیب دیدگان بشتابیم.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۸:۵۹
عضو خبرگان رهبری:
حرکت اربعین، پذیرای شعارهای خُرد، اختلافی و بداخلاق نیست/ جهانی شدن و فرصت های متعلق به آن، به سراغ اربعین آمده است
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حرکت اربعین به دلیل ذات و مولفه های تاریخی و اجتماعی خود، پذیرای شعارهای خُرد، اختلافی و بداخلاق نیست، گفت: ملت ها و دولت های مرتبط با اين حركت از این بابت باید خدا را شکر کنند.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۹:۱۷