*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
استاد رشاد بررسی کرد:
قلمرو و رابطه سخت افزاری و نرم افزاری تمدن و فرهنگ
حوزه/ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تمدن وجه سخت افزاری و فرهنگ وجه نرم افزاری است و هر دو از یک حقیقت، حکایت می کنند.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۷:۱۲
در بیانیه پایانی هفته علمی تمدن نوین اسلامی تاکید شد:
تمدن اسلامی؛ نقطه رهایی از جهان بینی مادی و ظالمانه غربی است
حوزه/ تمدن اسلامی، تمدنی است که با شاخصه های ایمان، علم، اخلاق و مجاهدت مداوم، اندیشه پیشرفته و اخلاق والا همراه بوده و نقطه رهایی از جهان بینی مادی و ظالمانه و اخلاق تضعیف شده تمدن غربی است.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۴:۰۰
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی:
اسلام به دنبال حذف تمدن ها نیست
حوزه/ رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در آیین اختتامیه هفته تمدن نوین اسلامی، گفت: اسلام دیگر تمدن ها را کنار نمی گذارد یا حذف نمی کند بلکه سایر تمدنها را درون خود هضم می کند.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۱:۱۳
۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش «هفته علمی تمدن نوین اسلامی» ارسال شد
حوزه/ رئیس شورای هفته علمی تمدن نوین اسلامی گفت: ۶۰ مقاله از مقالات ارسالی پذیرفته شد و قرار است که مقالات در سیستمی که در مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی وجود دارد در ویژه نامه ها و شماره های فصلنامه های علمی و پژوهشی منتشر شوند.
۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۱۴:۰۴
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع): نگاه تمدنی فراتر از نگاه جهانی است
حوزه/ نگاه تمدنی فراتر از نگاه جهانی است، زیرا نگاه جهانی نگاه عرضی است و نظام تمدنی نگاه طولی است که گذشته و آینده را به هم پیوند می زند.
۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۱۴:۰۱
با سخنرانی آیت الله هاشمی شاهرودی:
نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزار می شود
حوزه/ نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی به مدت یک هفته از سی ام آذر تا ۷ دی سال جاری برگزار می گردد.
۱۳۹۴/۹/۲۵ - ۱۳:۴۹