*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۴ رجب ۱۴۴۰ \ Thursday, March 21, 2019
استاد رشاد بررسی کرد:
قلمرو و رابطه سخت افزاری و نرم افزاری تمدن و فرهنگ
حوزه/ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تمدن وجه سخت افزاری و فرهنگ وجه نرم افزاری است و هر دو از یک حقیقت، حکایت می کنند.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۷:۱۲
در بیانیه پایانی هفته علمی تمدن نوین اسلامی تاکید شد:
تمدن اسلامی؛ نقطه رهایی از جهان بینی مادی و ظالمانه غربی است
حوزه/ تمدن اسلامی، تمدنی است که با شاخصه های ایمان، علم، اخلاق و مجاهدت مداوم، اندیشه پیشرفته و اخلاق والا همراه بوده و نقطه رهایی از جهان بینی مادی و ظالمانه و اخلاق تضعیف شده تمدن غربی است.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۴:۰۰
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی:
اسلام به دنبال حذف تمدن ها نیست
حوزه/ رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در آیین اختتامیه هفته تمدن نوین اسلامی، گفت: اسلام دیگر تمدن ها را کنار نمی گذارد یا حذف نمی کند بلکه سایر تمدنها را درون خود هضم می کند.
۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۱:۱۳
۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش «هفته علمی تمدن نوین اسلامی» ارسال شد
حوزه/ رئیس شورای هفته علمی تمدن نوین اسلامی گفت: ۶۰ مقاله از مقالات ارسالی پذیرفته شد و قرار است که مقالات در سیستمی که در مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی وجود دارد در ویژه نامه ها و شماره های فصلنامه های علمی و پژوهشی منتشر شوند.
۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۱۴:۰۴
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع): نگاه تمدنی فراتر از نگاه جهانی است
حوزه/ نگاه تمدنی فراتر از نگاه جهانی است، زیرا نگاه جهانی نگاه عرضی است و نظام تمدنی نگاه طولی است که گذشته و آینده را به هم پیوند می زند.
۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۱۴:۰۱
با سخنرانی آیت الله هاشمی شاهرودی:
نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزار می شود
حوزه/ نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی به مدت یک هفته از سی ام آذر تا ۷ دی سال جاری برگزار می گردد.
۱۳۹۴/۹/۲۵ - ۱۳:۴۹