*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۴ شعبان ۱۴۴۰ \ Friday, April 19, 2019
یادداشت رسیده؛
ماه شعبان، ماه تقسیم رزق معنوی
حوزه/ مطابق با خطبه ای که پیامبر اکرم(ص) در رابطه با ماه شعبان برای مردم خواندند، این ماه، ماه تقسیم ارزاق مردم مخصوصا رزق معنوی آنهاست و ماهی است که فرشتگان خدا احترامش را کاملا رعایت می کنند و همچنین خداوند به فضل خود، حسنات مردم را در این ماه هفتاد برابر پاداش می دهد و از گناهان آنان در می گذرد.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۶:۵۴
یادداشت رسیده؛
سخنی از پیران به جوانان
حوزه/ ای جوان! من نمی ‌گویم، آنان که ربیع جوانیشان گذشته است می ‌گویند: «غافلی از قدر جوانی که چیست // تا نشوی پیر ندانی که چیست»
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۰۸:۵۳
یادداشت رسیده؛
سیل؛ نعمت یا نقمت؟
حوزه/ سیل و هر پدیده ی دیگر می تواند تحت تأثیر عوامل مختلف مادی و معنوی باشد؛ اما تشخیص علل از توان بشر عادی خارج بوده و قادر به انجام آن نیست. به همین خاطر کسی نباید به خود اجازه ی اظهار نظر قطعی در رابطه با بلا بودن یا نبودن پدیده های مختلفی که در کشور یا جهان اتفاق می افتد، بدهد.
۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۳:۵۱
یادداشت رسیده؛
مدیریت بحران، در گرو رفع بحران مدیریت
حوزه/ برخی از مدیران ما نه پیشگیری هایی برای پیش از بحران دارند و نه حتی تدبیری برای پس از بحران ها؛ آنها تنها و تنها آن هم تحت فشار اعتراض‌ها و ترس از اینکه مبادا منصبشان را از دست بدهند به واکنش های لحظه ای رو می آورند.
۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۷:۰۵
یادداشت رسیده؛
از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان ...
حوزه/ از خداوند که پنهان نیست از شما هم پنهان نباشد که امروز برخی گمان می کنند هنرمندی با برهنگی و بی قید و بندی قرین است و گویا یکی بدون دیگری ممکن نیست. آنها براین باورند که چون هنرمند ...
۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۰۶:۰۰
جهاد‌ تمدنی رسالت جوانان عصر انقلاب
حوزه/ حوزه زمانی می‌تواند این مسیر نورانی و تمدن ساز را طی کند که جوانانی با انگیزه های الهی و انقلابی وارد آن شوند و در مسیر امام و رهبری رشد کنند و آن وقت نهالهای قدکشیده انقلابی می‌توانند کمک به برداشتن گامهای نورانی انقلاب کنند. و صحنه را برای ظهور بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه مهیا کنند.
۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۰۰:۴۲
یادداشت رسیده:
لزوم آرایش جدید نظام تولید و توزیع رسانه ای در گام دوم انقلاب
حوزه/ رهبر معظم انقلاب همواره و پیش از این بیانیه به اهمیت رسانه‌ها و فضای مجازی تأکید داشته‌اند. ایشان در دیدار مردم قم فرمودند:«جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تودهنی به دشمنان تبدیل کنند».
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۹:۱۰
یادداشت رسیده / چند کلمه‌ای درباره ولایت فقیه
حوزه/ اگر کسی وجود نائب را برای امام انکار کند، ناخواسته امامت امام را زیر سؤال برده و در واقع، آن را مخدوش ساخته است و بدیهی است که در این جهت هم تفاوت میان نیابت خاص و عام وجود ندارد و تفاوت آن دو در این است که نیابت خاص، دلیل خاص می‌خواهد و نیابت عام، به حکم عقل نیز ثابت می‌شود و ادله‌ای که در این باب وارد شده، ارشاد به این حکم عقلی است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۴۵
یادداشت رسیده؛
پولشویی با ویترین شبکه های ماهواره ای مذهبی
حوزه/ طبق بررسی های انجام شده، تعداد بیش از هشت شبکه ماهواره ای (سينه فيلم/ سينه سريز/ملودي/ انگليش كلاب/ نشنال جئوگرافي/ برتر/ فميلي تي وي/ آيتون و ...) در ماهواره یوتلست ۷ و هاتبرد ۱۳ که با شعار پخش فیلم های بدون سانسور ایجاد شده است توسط همین سرویس دهنده ماهواره ای که به شبک های مذهبی و دینی ارائه خدمات پخش می کنند راه اندازی و تغذیه مالی شده و‌ در داخل کشور اداره می شوند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۰:۱۳
یادداشت رسیده؛
حیاتی که در گرو سفرهای تبلیغی است
حوزه/ حیات تبلیغ، در گرو مخاطبان مُبلغ است و اگر مخاطبی وجود نداشته باشد، تبلیغ علمی و عملی و قلبی و لسانی بی معنا خواهد بود. حیات مخاطبان نیز در گرو شناخت است و از بهترین ابزارهای شناخت، سفرهای تبلیغی ست.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۳