*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
آیت الله جعفری در جمع طلاب:
حوزویان به زبان های زنده دنیا مسلط شوند/ سه عامل مهم دستیابی به موفقیت
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه کرمان با تاکید بر ضرورت آشنایی طلاب با مسائل روز، تصریح کرد: طلاب باید به زبان‎های زنده دنیا مسلط شوند حداقل عربی را فرا بگیرند و خود را برای آینده دنیای اسلام آماده کنند تا بتوانند به رسالت خود به خوبی عمل کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۰
در نشست معاونت تبلیغ حوزه با آیت الله اعرافی مطرح شد:
نوعی تداخل و عدم همکاری در بحث اعزام مبلغ وجود دارد/۵۰۰نفر تقاضای حضور در مدارس امین کرده اند
حوزه/متأسفانه فعالیت ها در حیطه اعزام مبلغ، گرفتار نوعی تداخل و عدم همکاری از سوی سایر نهادهای اعزام شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۷:۲۹
آیت الله طباطبایی نژاد در همایش وحدت حوزه و دانشگاه:
هدف از وحدت حوزه و دانشگاه تربیت نیروی انسانی عالِم دین دار است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان در همایش وحدت حوزه و دانشگاه گفت: دین انسان ساز است و بی دینی یعنی بی انسانی، بنابراین دانشگاه و حوزه باید هر کدام علم خود را تدریس کنند و در کنار آن دین داری را آموزش دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۹:۲۴
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه اصفهان:
ارتباط حوزه و دانشگاه وحدت ذاتی است
حوزه/ مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: ارتباط و وحدت حوزه و دانشگاه، یک وحدت ذاتی است، این وحدت اگر در حوزه نظر و تئوری اتفاق بیفتد، قطعاً در امر ظاهر هم این وحدت رقم می‌خورد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۰:۰۳
آیت‌الله‌العظمی جوادی‌ آملی:
هیچ عاملی با ارزش‌تر از اعتقاد توحیدی در وحدت حوزه و دانشگاه نیست
حوزه/ حضرت آیت‌الله جوادی آملی تصریح کردند: اگر خداباوری در جان ما رسوخ کرده باشد، مطمئنیم همه در محضر خداوند هستیم و هیچ عاملی بالاتر و با ارزش‌تر از «اعتقاد عقیدتی» و «توحیدی» و «پذیرش نبوت و معاد» در باب وحدت حوزه و دانشگاه نیست.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۰:۰۲
در نشست «وظایف تربیتی مدیر و اساتید» مطرح شد:
کار آموزشی بدون تهذیب در حوزه جواب نمی دهد
حوزه/ حجت الاسلام سیاوشی گفت: باید مدیر مدرسه و استاد، مربی باشند و اگر به عنوان استاد حوزه فقط کار آموزشی انجام دهیم به نتیجه مورد نظر حوزه نخواهیم رسید، زیرا وقتی در حوزه تهذیب نفس نباشد طلبه در تراز انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی تربیت نمی شود.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۵:۳۲
آیه ها و آینه ها (۳۶۳)
مقدس اردبیلی و جمع بین نماز قصر و اتمام در سفر کربلا
حوزه/ دین مبین اسلام همواره انسان را به فراگیری علم و دانش دعوت می‌کند. علم می‌تواند جهل را نابود کند که بزرگ‌ترین دشمن انسان است و آدمی را به سعادت، تکامل و خداشناسی دعوت کند و مسیر تعالی را برای او فراهم آورد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۰۱:۱۰
مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان:
پایه تمدنی اسلام بر علم و آگاهی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه هرمزگان در جشن عمامه گذاری طلاب، تصریح کرد: پایه تمدنی اسلام بر علم و آگاهی است، لذا آیات الهی در مورد ارزش علم و دانش نازل شد و تاکیدات پیامبر(ص) در مورد اهمیت و جایگاه علم نشان دهنده اهمیت علم و دانش در اسلام است.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۳:۱۷
آیه ها و آینه ها (۳۵۴)
احترام آیت‌الله بروجردی به امام خمینی(ره)
حوزه/ خداوند در قرآن کریم فرموده که صاحبان دانش و علم را بر همه موجودات ترجيح می‌دهد. جایگاه عالمان به شرط عمل به آن، به حدی زیاد است که حتی قلم آنان از خون شهیدان با ارزش‌تر محسوب می‌گردد.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۰۱:۴۰
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان قم:
از آفت های علم، تکبر است
حوزه/ تکبر، یکی از مهم‌ترین آفت‌های علم است و باید مراقب باشیم دچار آن نشویم.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۰۹:۵۰