*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ \ الأحد ٠ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Sunday, November 19, 2017
آیه ها و آینه ها (۳۵۴)
احترام آیت‌الله بروجردی به امام خمینی(ره)
حوزه/ خداوند در قرآن کریم فرموده که صاحبان دانش و علم را بر همه موجودات ترجيح می‌دهد. جایگاه عالمان به شرط عمل به آن، به حدی زیاد است که حتی قلم آنان از خون شهیدان با ارزش‌تر محسوب می‌گردد.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۰۱:۴۰
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان قم:
از آفت های علم، تکبر است
حوزه/ تکبر، یکی از مهم‌ترین آفت‌های علم است و باید مراقب باشیم دچار آن نشویم.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۰۹:۵۰
عضو خبرگان رهبری :
صحیفه سجادیه حاوی جامع ترین معارف دینی است
حوزه/ امام جمعه موقت اصفهان گفت: خداوند متعال در قرآن کریم کسانی که ایمان دارند و صاحب علوم هستند را دارای درجات ویژه ای معرفی کرده است و به پیامبران خود دستور داده است که علم را در درجات زیاد از خداوند خود طلب کنید چرا که علم مایه ترجیح انسان بر ملائک است .
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۰:۰۵
آیه ها و آینه ها (۳۵۱)
نقش آیت‌الله العظمی بروجردی در بالا رفتن سطح علمی زنان
حوزه/ از نیازهای فطری انسان علم‌آموزی و شناخت خود و جهان پیرامون است و هیچ دینی به اندازه اسلام به علم‌آموزی تأکید و اهتمام نورزیده است. از منظر اسلام ، هیچ تفاوتی در کسب دانش میان زن و مرد نیست.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۱:۴۵
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد:
ضرورت رویکرد جهادی در کسب علم
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت رویکرد جهادی در کسب علم دینی، گفت: وضعیت امروزی دنیا و آسیب افکار و اندیشه‌های غیر دینی که به همه جا رسیده و فساد و ظلم‌های زیادی در دنیا شده، به دلیل فاصله گرفتن از دین و حقیقت دین است.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۴:۴۷
فضیلت علم آموزی از زبان امام سجاد(ع)
حوزه/ امام زین العابدین(ع) در روایتی به بیان فضیلت علم آموزی پرداخته اند .
۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۰۸:۱۶
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر تبیین کرد: مولفه های روحانی اثرگذار
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: پوشیدن لباس مقدس روحانیت یک سری مولفه هایی دارد که ساده زیستی یکی از مهمترین این مولفه ها است. ساده زیستی بسیار برای مردم مهم است هرچند که خود آنان با اشرافی گری زندگی کنند، اما انتظارشان از یک روحانی داشتن زندگی ساده است.
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۲:۲۶
مدیر حوزه علمیه کرمانشاه مطرح کرد:
سه شاخص « روحانی پیشرو و اثرگذار»
حوزه/ حجت الاسلام ایرانی گفت: در گذشته علم و اخلاق به عنوان دو بال پرواز یک طلبه شناخته می شد. اما امروز حقیقت آن است که اگر این دو شاخص را دارا باشد، اما بصیرت لازم را نداشته باشد قطعا نمی تواند به یک عنصر فعال و تأثیر گذار در جامعه تبدیل شود.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۱۳:۳۵
استاد حوزه کرمانشاه:
طلاب از سرمایه های معنوی بهره برداری کنند
حوزه/ استاد حوزه با تاکید بر ضرورت بهره برداری طلاب از سرمایه های معنوی، گفت: یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت تحصیلی، داشتن انگیزه است و طلاب باید با جدیت به درس و بحث بپردازند.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۵:۲۲
عضو خبرگان رهبری تبیین کرد:
کارکردهای روحانیت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی
حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش حوزه های علمیه در سالم سازی فرهنگی و اخلاقی جامعه، گفت: فرهنگ سازی، تبلیغ و تبیین معارف دینی توسط روحانیون و مبلغان نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۱۷:۰۴