*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۲۰ شعبان ۱۴۴۰ \ Thursday, April 25, 2019
فیلم/ چی بودیم چی شدیم
۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۲۰:۰۲
کارآمدی و دستاوردهای انقلاب در مقایسه با دوره پهلوی بررسی می‌شود
حوزه/ نشست علمی «کارآمدی و دستاوردهای انقلاب در مقایسه با دوره پهلوی» از سوی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی بررسی می‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۷
نماهنگ/ طلیعه پیروزی
در این نماهنگ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با نگاهی گذرا به دوران پادشاهی محمدرضا پهلوی، مقاطعی ذلت‌بار از حکومت پهلوی را برمی‌شمارند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۸:۱۸
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد؛
تنها دو حوزه از ۳۳۳ حوزه علمیه اصفهان در زمان پهلوی فعال بود
حوزه /قبل از سلطنت پهلوی ۳۳۳ حوزه علمیه در اصفهان بود و در آخر سلطنت رضا خان و اوایل سلطنت پسرش تعداد حوزه ها به ۲۳ حوزه رسید، این تعداد هم به لحاظ باستانی بودن خراب نشدند و فقط مدرسه صدر و جده بود که تعدادی طلاب مشغول تحصیل داشتند. چون در آن زمان شرایط وجود نداشت و عمامه از سر مردان و چادر از سر زنان بر می داشتند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۴۱
همراه با مشاهیر استان بوشهر(۴)؛
روحانی شهیدی که پهلوی را رسوا کرد
عالم شهید حاج شیخ ابوتراب عاشوری، فرزند شیخ عباس به سال ۱۳۱۲ شمسی در روستای حیدری، از توابع دشتی در خانواده ای روحانی كه سابقه ای دیرین در تبلیغ داشتند، دیده به جهان گشود.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۰:۳۵
فیلم/ ۴ خصوصیت حکومت پهلوی از نظر رهبرانقلاب
رهبرانقلاب: بد نیست بدانید بعضی از شهرهای کشور، دربست، بر حسب سَنَد، متعلق به رضاخان بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۲۳:۳۶
نیم نگاهی به زندگی پربار مرحوم آیت الله محمدی(ره)
حوزه/ آیت‌الله عبدالله محمدی یكی از روحانیونی بود كه نقش اصیل دینی و انقلابی گری خود را به خوبی ایفا كرد. وی چه در پیش از انقلاب و چه پس از آن خود را چون سربازی در خدمت اسلام و موظف به نگهبانی و پاسداری از آرمان‌های آن می‌دانست كه این وظیفه محدود به مكان و زمان خاصی هم نبود.
۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۶:۱۴
مدیر مرکز تخصصی کلام حوزه علمیه قزوین:
۱۲ فروردین ۵۸ روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران و تثبیت انقلاب بود
حوزه / حجت الاسلام محبی گفت: دوازده فروردین، روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران، پیروزی مستضعفین بر مستكبرین و تثبیت انقلاب اسلامی است .
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۰۱:۳۵
یادداشت روز:
روزشمار وقایع انقلاب اسلامی۵۷ به روایت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
حوزه/ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عده ای در صدد انحلال برخی از سازمان ها برآمدند. این عده به شدت در صدد انحلال ارتش بودند. اما آیت الله العظمی مکارم شیرازی با انتشار مقاله ای با عنوان «توطئۀ خطرناک» در روزنامه اطلاعات (۱۵اسفند۱۳۵۷) تأکید کرد:..
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۱۷:۰۴
فرزانگان
به یاد مؤسس مسجد لرزاده
حوزه / ایشان یک حیاط ۵۰ متری با اتاقی ۳۰ متری بَرِ خیابان لرزاده و کنار خانه اش ساخته بود که درآن به روی همه باز بود و مسجد لرزاده شهر کوچکی بودکه افراد مختلف از هر صنفی در آن حضور می یافتند.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۰:۰۹