*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Saturday, July 20, 2019
تربیت اسلامی (۹۳)؛
عاقبت بی توجهی به واجبات
حوزه/ از امام صادق ـ عليه السّلام ـ دربارة معني اين آيه كه مي فرمايد «براي خدا دليل رسا (و قاطع) است» سؤال شد، فرمود: خداوند در روز رستاخيز به بندة گنهكار خود مي گويد: بندة من! چرا تكاليف خود را خوب انجام ندادي؟ آيا مي‎دانستي و گناه كردي؟ اگر بگويد آري، مي فرمايد: چرا به آنچه مي دانستي عمل نكردي؟ و اگر بگويد نمي دانستم، مي‎گويد: چرا ياد نگرفتي تا عمل كني؟ ...
۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۲۳:۵۵
سخنران حرم بانوی کرامت:
انجام واجبات و ترک محرمات انسان را به مقام صداقت می‌رساند
حوزه/ یکی از سخنرانان حرم بانوی کرامت گفت: کمترین خواسته خداوند از انسان، انجام واجبات و ترک محرمات است؛ شناخت این دو می تواند انسان را به کمال مقصود برساند و این همان مقام صداقت است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۱:۵۶
در انجام چه اموری حریص باشیم
حوزه / امیر المومنین علی عليه السلام درحدیثی فرمودند: انسان باید در انجام واجبات حریص باشد نه درانجام آنچه برای او ضمانت شده است .
۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۰۸:۲۳
آیه ها و آینه ها(۱۲۴)؛
سید میرداماد هر شب نیمی از قرآن را تلاوت می کرد.
خداوند متعال دوری از حرام و انجام واجبات را لازم کرده است و انجام مباحات را جایز شمرده است با این وجود بنده نمونه و طراز اول کسی است که که از تمام لغویات دوری کند و کارهای مباح را هم به حد ضرورت ونیاز انجام دهد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۰