*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۷ رجب ۱۴۴۰ \ Sunday, March 24, 2019
در گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) مطرح شد؛
تنبلی فردی و اجتماعی؛ زیان رسان به دین و دنیا /با وجود فرهنگ تنبلی و پشت میزنشینی به موفقیت نمی رسیم
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با تاکید بر این که تنبلی فردی و اجتماعی به دین و دنیای انسان و جامعه زیان می رساند، تصریح کرد: جامعه ما با وجود فرهنگ تنبلی و پشت میزنشینی به موفقیت و توسعه لازم دست نمی یابد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۲:۰۲
شرحی از رهبر معظم انقلاب:
پرهیز از بی‌حوصلگی و تنبلی در کلام امام صادق(ع)
حوزه/ بی‌حوصلگی خاصیّتش این است که انسان بر حق که بایستی پایداری کند، پافشاری کند، بر سر حق بماند، انسان از این محروم می ماند. وقتی که [انسان] دچار ضَجر و دچار همین حالت ملالت و حالت بی‌حوصلگی شد، بر حق پافشاری نمی کند.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۰:۳۵
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
عدم استقبال از کالاهای ایرانی به خاطر کیفیت پایین آنهاست
حوزه/مردم به دنبال خرید کالای خارجی هستند، چون برخی از کالاهای ایرانی کیفیت مناسبی ندارند و لذا از سوی مردم مورد استقبال قرار نمی گیرد.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۵:۵۳
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی:
۹۰ درصد سوالات دانش آموزان درباره روابط دختر و پسر است
حوزه/ کارشناس علوم دینی : وضع کنونی جامعه بسیار اسف بار است؛ در مدارس ابتدایی و راهنمایی ۹۰ درصد سؤالات در زمینه روابط دختر و پسر و مسائل جنسی است.
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۱:۱۹
آیت الله طباطبایی نژاد:
لباس روحانیت نماد ترویج دین است
حوزه/لباس روحانیت به منزله پوشیدن لباس اسلام است که هر طلبه با قبول این لباس، باید مزین به اخلاق اسلامی باشد و دارای اخلاق نیکو در مواجه با مردم و خانواده باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۵:۴۵
آیه‌ها و آینه‌ها (۲۲۱)؛
درسی که علامه حسن زاده آملی از استاد خود آموخت
حوزه/ سعی و تلاش عواملی هستند برای رسیدن به موفقیت و انسان به اهداف خود نمی‌رسد مگر با کوشش و تلاش مستمر، اما این تلاش اگر در مسیر به دست آوردن معنویات و علوم الهی باشد منجر به رستگاری و سعادت می‌گردد.
۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۰۹:۱۵
ثمره پيوند تنبلى و ناتوانى
حوزه / امیر المومنین(ع ) درحدیثی نتیجه تنبلى و ناتوانى را تهیدستی بیان فرمودند.
۱۳۹۵/۴/۳ - ۰۹:۰۰
به قلم آیت الله ری شهری
شادى از نگاه قرآن و حديث
حوزه / مبدأ همه شادى‏هاى روا، عقل، و مبدأ همه غم‏هاى ناروا، جهل است. در نبرد عقل و جهل در صحنه جان انسان، هرگاه عقل، بر جهل پيروز شود، غم‏ها زدوده مى‏شوند، و نشاط و شادى، سراسر وجود او را فرا مى‏گيرد، و اگر جهل غلبه كرد، نشاط و شادى، جاى خود را به تنبلى و نگرانى مى‏ دهد.
۱۳۹۵/۱/۵ - ۰۹:۴۱
نفرت امام باقر علیه السلام از این شخص
حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی نفرت خود را از کسی که در کار دنیایش تنبل باشد را بیان کرده اند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۹