*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۰ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Monday, December 17, 2018
در گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) مطرح شد؛
تنبلی فردی و اجتماعی؛ زیان رسان به دین و دنیا /با وجود فرهنگ تنبلی و پشت میزنشینی به موفقیت نمی رسیم
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با تاکید بر این که تنبلی فردی و اجتماعی به دین و دنیای انسان و جامعه زیان می رساند، تصریح کرد: جامعه ما با وجود فرهنگ تنبلی و پشت میزنشینی به موفقیت و توسعه لازم دست نمی یابد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۲:۰۲
شرحی از رهبر معظم انقلاب:
پرهیز از بی‌حوصلگی و تنبلی در کلام امام صادق(ع)
حوزه/ بی‌حوصلگی خاصیّتش این است که انسان بر حق که بایستی پایداری کند، پافشاری کند، بر سر حق بماند، انسان از این محروم می ماند. وقتی که [انسان] دچار ضَجر و دچار همین حالت ملالت و حالت بی‌حوصلگی شد، بر حق پافشاری نمی کند.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۰:۳۵
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
عدم استقبال از کالاهای ایرانی به خاطر کیفیت پایین آنهاست
حوزه/مردم به دنبال خرید کالای خارجی هستند، چون برخی از کالاهای ایرانی کیفیت مناسبی ندارند و لذا از سوی مردم مورد استقبال قرار نمی گیرد.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۵:۵۳
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی:
۹۰ درصد سوالات دانش آموزان درباره روابط دختر و پسر است
حوزه/ کارشناس علوم دینی : وضع کنونی جامعه بسیار اسف بار است؛ در مدارس ابتدایی و راهنمایی ۹۰ درصد سؤالات در زمینه روابط دختر و پسر و مسائل جنسی است.
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۱:۱۹
آیت الله طباطبایی نژاد:
لباس روحانیت نماد ترویج دین است
حوزه/لباس روحانیت به منزله پوشیدن لباس اسلام است که هر طلبه با قبول این لباس، باید مزین به اخلاق اسلامی باشد و دارای اخلاق نیکو در مواجه با مردم و خانواده باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۵:۴۵
آیه‌ها و آینه‌ها (۲۲۱)؛
درسی که علامه حسن زاده آملی از استاد خود آموخت
حوزه/ سعی و تلاش عواملی هستند برای رسیدن به موفقیت و انسان به اهداف خود نمی‌رسد مگر با کوشش و تلاش مستمر، اما این تلاش اگر در مسیر به دست آوردن معنویات و علوم الهی باشد منجر به رستگاری و سعادت می‌گردد.
۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۰۹:۱۵
ثمره پيوند تنبلى و ناتوانى
حوزه / امیر المومنین(ع ) درحدیثی نتیجه تنبلى و ناتوانى را تهیدستی بیان فرمودند.
۱۳۹۵/۴/۳ - ۰۹:۰۰
به قلم آیت الله ری شهری
شادى از نگاه قرآن و حديث
حوزه / مبدأ همه شادى‏هاى روا، عقل، و مبدأ همه غم‏هاى ناروا، جهل است. در نبرد عقل و جهل در صحنه جان انسان، هرگاه عقل، بر جهل پيروز شود، غم‏ها زدوده مى‏شوند، و نشاط و شادى، سراسر وجود او را فرا مى‏گيرد، و اگر جهل غلبه كرد، نشاط و شادى، جاى خود را به تنبلى و نگرانى مى‏ دهد.
۱۳۹۵/۱/۵ - ۰۹:۴۱
نفرت امام باقر علیه السلام از این شخص
حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی نفرت خود را از کسی که در کار دنیایش تنبل باشد را بیان کرده اند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۹