*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ \ الخميس ٣ ذو القعدة ١٤٣٨ \ Thursday, July 27, 2017
بازدید آیت‌الله العظمی سبحانی از امتحانات شفاهی خارج حوزه خراسان
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی در بازدید از امتحانات شفاهی مقطع خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان، از نزدیک در جریان روند برگزاری آن قرار گرفتند.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۵:۴۵
آیت الله العظمی سبحانی در برنامه چشمه معرفت:
نسبت دادن مسئله خان الامین به امت اسلامی خیانت است / علمای یهود دشمن جبرئیل (ع)بودند
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: مسئله خان الامین مربوط به یهود عصر پیامبر است که می گفتند جبرئیل، نبوت را از آل اسحاق به آل اسماعیل داد؛ امت اسلامی به این مسئله معتقد نیست و اگر کسی این مسئله را به یک طایفه اسلامی نسبت بدهد، خیانت کرده است.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۷:۳۲
حضرت آیت الله سبحانی در برنامه چشمه معرفت:
پیامبراکرم(ص) و حضرت علی(ع) پدران امت هستند
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: پیامبر اکرم(ص) در آخرین لحظات عمر خود نیز از علی(ع) غافل نبودند و حدیثی را می فرمایند که علی(ع) مطرح باشد.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۰۴:۰۰
آیت الله العظمی سبحانی:
تقویت درک فرهنگی بشر زمینه ساز ظهور می شود/ سخنان و سبک زندگی حضرت علی(ع) راهگشای بشر است
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی بر لزوم الگوگیری از سیره امیرالمومنین(ع) تاکید و خاطرنشان کردند: حضرت علی(ع) از ابتدا تا انتهای عمر خود در راه خدا قدم زد و کوچک ترین خلافی از ایشان دیده نشد؛ سخنان و سبک زندگی امیرمومنان(ع) راهگشای ما و بشریت است.
۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۰۴:۳۴
آیت الله العظمی سبحانی تشریح کردند:
چرا دیه و ارث زن نصف مرد است؟
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه مسئله تنصیف دیه زن مربوط به مسئله اقتصادی است نه تبعیض انسانی، گفتند: قوانین ما غربی نیست که زن و مرد هردو باید نان آور باشند؛ از نظر اسلام، نان آور و نفقه برعهده مرد است و هزینه زن را باید شوهر بپردازد.
۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۰:۰۶
آیت الله العظمی سبحانی:
افتخار ولادت در کعبه نصیب هیچ شخصی غیر از امیرالمومنین(ع) نشده است
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی، یکی از فضیلت های برتر حضرت علی(ع) را تولد در کعبه عنوان کردند و گفتند: این افتخار نصیب هیچ شخصی از این امت اسلامی نشده و نخواهد شد؛ گاهی در برخی از تواریخ می نویسند، بعضی افراد هم در دوران جاهلیت در کعبه متولد شده اند اما همه اینها نوعی معارضه با این ویژگی امیرمومنان(ع) است.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۰۴:۰۴
آیت الله العظمی سبحانی در برنامه چشمه معرفت:
هرکسی توانایی تفسیر قرآن ندارد/ بعد از رسول اکرم(ص) هیچ پیامبری مبعوث نمی شود
حوزه/حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه کسی باید قرآن را معنا کند که با این کتاب الهی مانوس است و دقت دارد، گفتند: برخی افراد برای اینکه بخواهند عقیده خود را ثابت کنند، یک آیه را در نظر می گیرند و با قطع نظر از آیات قبل و بعد، اظهارنظر می کنند.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۰۰:۲۳
آیت الله العظمی سبحانی در برنامه چشمه معرفت:
برخی اقوال تاریخی با سیره پیامبراکرم(ص) سازگار نیست/ جنگ بدر جنبه دفاعی داشت
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه پیامبر اکرم(ص) همیشه در میدان جنگ حضور داشتند، گفتند: این مسئله که می گویند در جنگ بدر، برای پیامبر برجی ساختند تا از آنجا فرمان بدهند و اگر شکست خوردند ایشان به سوی مدینه بازگردند، این با نظام اسلامی و روحیه نبی مکرم اسلام و کلام نقل شده امیرمومنان(ع) سازگار نیست.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۰۱:۳۴
آیت الله العظمی سبحانی:
بخش اعظم قرآن در ماه رمضان نازل شده است
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: آن آیاتی که می فرماید ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم، مجموعی از قرآن است که بر قلب پیامبراکرم نازل شده و اما آیاتی که بر نزول تدریجی اشاره دارد، بقیه سوره هایی را یادآور می شود که در ظرف ۲۳سال نازل شده است.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۰۰:۰۶