*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ \ الجمعة ٢١ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Friday, January 20, 2017
قطره ای از دریا؛
آیا سؤال، همواره نشانه تحقیق و كنجكاوى است؟
حوزه/ نباید در برابر احكام الهى بهانه ‏جویى و لجاجت بورزیم و براى فرار از انجام آن، سؤالات بیجا مطرح كنیم زیرا سؤال، همواره نشانه تحقیق و كنجكاوى نیست، گاهى نشانه طفره رفتن و فرار از تكلیف است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۵
قطره ای از دریا؛
خداوند چگونه از انسان پیمان گرفت
حوزه/ خداوند براى آنكه بنى ‏اسرائیل بر پیمان خود استوار بمانند، به عنوان معجزه ‏اى دیگر، كوه طور را بالاى سر آنان قرار داد، تا هم قدرت خدا را ببینند و هم از مخالفت فرمان الهى بترسند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۰
قطره ای از دریا؛
دو اصلی که ادیان آسمانى در آن با هم مشترک اند
حوزه/ تمام ادیان آسمانى، در دو اصلِ توحید و معاد با یكدیگر مشتركند و نجات را تنها در سایه ایمان و عمل مى ‏دانند، نه امید و آرزوهاى نابجا.
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۰
قطره ای از دریا؛
علت شیوع طاعون در بنی اسرائیل چه بود؟
حوزه/ به بازى گرفتن دستور خداوند، باعث شد تا بار دیگر، بنی اسرائیل گرفتار كیفر الهى شوند و بیمارى طاعون در میان آنها شیوع پیدا كند.
۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۵:۳۹
قطره ای از دریا؛
شرط آمرزش بنی اسرائیل
حوزه/ پس از گذران چهل سال در صحراى سینا، خداوند فرمان داد تا بنى اسرائیل براى آمرزش گناهشان، به معبدِ بیت ‏المقدس وارد شوند و براى استغفار، كلمه «حِطَّة» را تكرار كنند.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۱:۵۶
قطره ای از دریا؛
پاسخ خداوند به درخواست نابجای قوم موسی (ع)
حوزه/ (قوم موسی) كه یك بار به گوساله ‏پرستى روى آورده بودند، این بار، براى خداپرستى، تقاضایى نابجا را مطرح كرده و از روى جهل و نادانى، یا لجاجت و بهانه ‏جویى گفتند: مى ‏خواهیم خدا را با چشم خود ببینیم .
۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۰:۳۹
قطره ای از دریا؛
سزای گوساله پرستان چیست؟
حوزه/ با آن كه خداوند، مظهر رحمت و محبّت است، امّا همچون یك مربّى دلسوز و خیرخواه، گاه تنبیه ‏ها و كیفرهاى شدیدى را به اجرا مى‏ گذارد، تا هم دیگران درس عبرتى گرفته و...
۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۶:۰۱
قطره ای از دریا؛
فرصتی که خداوند بعد از ارتکاب گناه به انسان می دهد
حوزه/ یكى از الطاف خداوند به بندگان آن است كه آنان را به محض انجام گناه، كیفر نمى‏ دهد، بلكه فرصت مى ‏دهد تا شاید از كار خود پشیمان شده و توبه كنند.
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۰:۰۵
قطره ای از دریا؛
رفتار بنی اسرائیل در غیبت چهل روزه حضرت موسی
حوزه/ چهل روز دورىِ حضرت موسى، زمینه را براى منحرفان آماده كرد تا مردم را به گوساله ‏پرستى بكشانند، اگر خداوند در طول تاریخ هیچ پیامبرى نمى ‏فرستاد، چه مى ‏شد؟.
۱۳۹۵/۹/۵ - ۲۳:۳۱
قطره ای از دریا؛
شرط نزول امداد الهی برای رهایی از سلطه ستمگران
حوزه/ موسى به فرمان خداوند، عصاى خود را به دریا زد، آب شكافته شد و راه هاى متعددى براى عبور بنى‏ اسرائیل از رود نیل گشوده شد.
۱۳۹۵/۹/۳ - ۱۰:۳۹