*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ \ الاثنين ٠ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Monday, February 27, 2017
قطره ای از دریا؛
منشاء رفتار سلیقه‌ای با فرامین الهی
حوزه/ شما تسلیم هوى و هوس خود هستید نه كتاب آسمانى، زیرا هر جا كه دستورات الهى مطابق با میل و سلیقه شما بود مى ‏پذیرید و هر كجا نبود زیربار نمى ‏روید و حتى در انجام گناه، یكدیگر را یارى مى ‏كنید.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۰:۲۲
قطره ای از دریا؛
دو نیاز اولیّه یك جامعه در همه ادیان الهى
حوزه/ حق حیات، اولین حق براى هر بشر و علاقه به وطن، امرى فطرى و طبیعى است و هیچ ‏كس نمى ‏تواند این حقوق را از كسى سلب كند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۱۱
قطره ای از دریا؛
۸ پیمانی که خداوند از بنی اسرائیل گرفت
حوزه/ رسیدگى به محرومان جامعه، خصوصاً خویشاوندان در كنار احسان به والدین آمده است، تا انسان تنها خود و خانواده خود را نبیند، بلكه به جامعه ‏اى كه در آن زندگى مى‏كند نیز توجه داشته باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۵:۲۳
قطره ای از دریا؛
پیامد رسوخ گناه در قلب و روح انسان
حوزه/ گاهى گناه چنان در وجود انسان رسوخ مى‏ كند كه قلب و روح را پوشانده و جز زشتى و پلیدى در گفتار و رفتار از انسان صادر نمى ‏شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۲۳
قطره ای از دریا؛
امتیازطلبی و نژادپرستی ممنوع!
حوزه/ عوامِ یهود مى ‏گفتند: اگر بر فرض، گناهى بكنیم، كیفر ما كمتر از دیگران است و فقط چند روزى در عذاب خواهیم بود!.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۱
قطره ای از دریا؛
مُرده ای که مُردۀ دیگر را زنده کرد!
حوزه/ شما قتلى را مرتكب شدید و قاتل را كتمان نمودید، ولى خداوند با اعجاز خود از خلافكارى شما پرده برداشت. پس بدانید كه خداوند قادر بر رسوا كردن گنهكار است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۱:۲۳
قطره ای از دریا؛
آثار لجاجت و خودخواهی در انسان
حوزه/ روحیه لجاجت و خودخواهى، كار را به جایى مى ‏رساند كه انسان فقط آنچه را مطابق میل و نظر خودش باشد، حق مى ‏داند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۰۹:۲۵
قطره ای از دریا؛
آیا سؤال، همواره نشانه تحقیق و كنجكاوى است؟
حوزه/ نباید در برابر احكام الهى بهانه ‏جویى و لجاجت بورزیم و براى فرار از انجام آن، سؤالات بیجا مطرح كنیم زیرا سؤال، همواره نشانه تحقیق و كنجكاوى نیست، گاهى نشانه طفره رفتن و فرار از تكلیف است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۵
قطره ای از دریا؛
خداوند چگونه از انسان پیمان گرفت
حوزه/ خداوند براى آنكه بنى ‏اسرائیل بر پیمان خود استوار بمانند، به عنوان معجزه ‏اى دیگر، كوه طور را بالاى سر آنان قرار داد، تا هم قدرت خدا را ببینند و هم از مخالفت فرمان الهى بترسند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۰
قطره ای از دریا؛
دو اصلی که ادیان آسمانى در آن با هم مشترک اند
حوزه/ تمام ادیان آسمانى، در دو اصلِ توحید و معاد با یكدیگر مشتركند و نجات را تنها در سایه ایمان و عمل مى ‏دانند، نه امید و آرزوهاى نابجا.
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۰