*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٢ جمادى الثانية ١٤٣٩ \ Sunday, February 18, 2018
قطره ای از دریا؛
چگونه وصیت کنیم؟
حوزه/ در فكر سلامت عقیده و ایمان نسل و فرزندان خود باشیم و در وصایاى خود تنها به جنبه‏ هاى مادّى اكتفا نكنیم. «وصىّ... فلاتموتن الاّ وانتم مسلمون».
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۴
قطره ای از دریا؛
"سفیه" در کلام خدای متعال
حوزه/ كسى كه راه ابراهیم را كه براى نسل بشر، مركز امن، رهبر معصوم، رزق فراوان، توفیق اسلام و تسلیم، قبول توبه و سعادت از خدا طلب مى‏ كند، رها كرده و به دنبال دیگران برود، سفیه و نادانى بیش نیست!!
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۶
قطره ای از دریا؛
چه زمانی می توانیم نتیجه علم و دانش را مشاهده کنیم؟
حوزه/ علم و دانش زمانى نتیجه مى‏دهد كه همراه با بینش و حكمت، و همراه با تزكیه و تقوى باشد. «یعلّمهم الكتاب والحكمة ویزكّیهم».
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۳
قطره ای از دریا؛
به کمالات امروز خود قانع نباشیم
حوزه/ از پیام های آیه ۱۲۸ سوره بقره آن است که به كمالات امروز خود قانع نشوید، تكامل و تداوم آنرا از خدا بخواهیم.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۵
قطره ای از دریا؛
نباید اشخاص براى ما ملاك حق و باطل باشند
حوزه/ حق را بپذیریم اگرچه از جانب دیگران باشد. گمان نكنیم هر چه را من یا حزب و گروه من مى‏ گوید، حق است و هر چه را دیگران مى ‏گویند، باطل است ...
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۲:۲۱
قطره ای از دریا؛
گمراهان با انتخاب خود به دوزخ می روند
حوزه/ پیامبران وظیفه ‏اى جز ابلاغ آیات الهى و پند و اندرز مردم ندارند. آنها مأمور انجام وظیفه‏ اند نه ضامن نتیجه و لذا مردم را بر پذیرش حق، مجبور نمى‏سازند .
۱۳۹۶/۳/۱۵ - ۱۳:۴۵
قطره ای از دریا؛
گروه‏گرایى ‏هاى نابجا، انسان را به كارهای جاهلانه مى‏ كشاند
حوزه/ یكى دیگر از افكار و عقاید باطل اهل كتاب كه براى حق جلوه دادنِ دین خود مطرح مى ‏كردند آن بود كه هر كدام پیامبر خود را فرزند خدا مى‏ دانستند.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۱۷:۵۱
قطره ای از دریا؛
بهشت در انحصار هیچ قوم و نژادى نیست
حوزه/ یكى دیگر از شیوه ‏هاى اهل كتاب براى تضیف روحیه مسلمانان این بود كه مى‏ گفتند بهشت در انحصار ماست، پس اگر مى ‏خواهید به بهشت بروید باید به دین یهود یا مسیحیت باز گردید.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۴:۵۳
قطره ای از دریا؛
عبادتِ خداوند بدون خدمت به مردم، كافى نیست
حوزه/ دستور به نماز، همراه با زكات شاید از آن جهت است كه عبادتِ خداوند بدون خدمت به مردم، كافى نیست و از طرف دیگر، كمك به محرومان اگر در كنار بندگى خدا نباشد سر از غرور و تكبّر و منّت گذاردن و برده‏كردنِ محرومان در خواهد آورد.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۵:۱۸
قطره ای از دریا؛
دشمنان اسلام انحصار طلب هستند
حوزه/ دشمنانِ اسلام می خواهند هرگونه رشد و پیشرفتى در انحصار آنان باشد و دوست ندارند كه خیر و بركتى به شما مسلمانان برسد، پس به آنها دل نبندید و تمایل پیدا نكنید و تنها بر خداوند توكل نمایید.
۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۰:۵۸