*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٤ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Thursday, March 23, 2017
قطره ای از دریا؛
ویژگی ناپسند بنی اسرائیل در میل به دنیا
حوزه/ یهودیانى كه ادعا مى ‏كردند بهشت در انحصار آنان است، نه تنها آرزوى مرگ نمى‏ كنند تا زودتر به بهشت در آیند، بلكه از سایر مردم و حتى از مشركانى كه قیامت را قبول نداشته و مرگ را پایان زندگى خود مى ‏دانند بر زندگى این دنیا حریص ‏ترند.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۹:۲۰
قطره ای از دریا؛
صفتی که انسان را از دیدن حقایق كور مى ‏سازد!
حوزه/ خداوند در كوه طور امورى را از بنى ‏اسرائیل پیمان گرفت و از آنان خواست كه بر انجام آن پایبند باشند؛ امّا آنان با آن كه شنیدند ولى نافرمانى كردند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۰۹:۵۲
قطره ای از دریا؛
چه کسانی به قهر پى‌درپى الهى گرفتار می‌شوند؟
حوزه/ یهود انتظار داشتند كه پیامبر اسلام (ص) نیز از نژاد بنى ‏اسرائیل باشد تا به او ایمان آورند. اما چون چنین ندیدند به خاطر تعصباتِ نژادى و حسادت، اسلام نیاورده و حتى به این كار خداوند اعتراض كردند!.
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۲
قطره ای از دریا؛
چرا گروهی از مردم حرف پیامبران را درک نمی کردند؟!
حوزه/ قرآن مى ‏فرماید: چنین نیست كه حرف پیامبران براى مردم قابل فهم نباشد بلكه روحیه لجاجت و حق ‏پوشى باعث شده تا گروهى قادر به درك حقایق نباشند و كمتر ایمان بیاورند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۱۵:۳۶
قطره ای از دریا؛
گروهی که در عذاب شان تخفیف داده نمى ‏شود!
حوزه/ یهود ادعا مى ‏كردند كه ما عذاب نخواهیم دید. آیه ۸۶ بقره مى ‏فرماید؛ برخلاف این امید و آرزوى باطل، آنان نیز مثل همه مجرمان در برابر اعمال خلافشان عذاب خواهند شد و هیچ كس آنها را یارى نمى ‏كند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۴
قطره ای از دریا؛
منشاء رفتار سلیقه‌ای با فرامین الهی
حوزه/ شما تسلیم هوى و هوس خود هستید نه كتاب آسمانى، زیرا هر جا كه دستورات الهى مطابق با میل و سلیقه شما بود مى ‏پذیرید و هر كجا نبود زیربار نمى ‏روید و حتى در انجام گناه، یكدیگر را یارى مى ‏كنید.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۰:۲۲
قطره ای از دریا؛
دو نیاز اولیّه یك جامعه در همه ادیان الهى
حوزه/ حق حیات، اولین حق براى هر بشر و علاقه به وطن، امرى فطرى و طبیعى است و هیچ ‏كس نمى ‏تواند این حقوق را از كسى سلب كند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۱۱
قطره ای از دریا؛
۸ پیمانی که خداوند از بنی اسرائیل گرفت
حوزه/ رسیدگى به محرومان جامعه، خصوصاً خویشاوندان در كنار احسان به والدین آمده است، تا انسان تنها خود و خانواده خود را نبیند، بلكه به جامعه ‏اى كه در آن زندگى مى‏كند نیز توجه داشته باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۵:۲۳
قطره ای از دریا؛
پیامد رسوخ گناه در قلب و روح انسان
حوزه/ گاهى گناه چنان در وجود انسان رسوخ مى‏ كند كه قلب و روح را پوشانده و جز زشتى و پلیدى در گفتار و رفتار از انسان صادر نمى ‏شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۲۳
قطره ای از دریا؛
امتیازطلبی و نژادپرستی ممنوع!
حوزه/ عوامِ یهود مى ‏گفتند: اگر بر فرض، گناهى بكنیم، كیفر ما كمتر از دیگران است و فقط چند روزى در عذاب خواهیم بود!.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۱