*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Friday, November 16, 2018
وزیر آموزش و پرورش در مشهد:
نباید ارتباط حوزه و آموزش و پرورش را با چسب به یکدیگر چسباند
حوزه/ بطحایی با تاکید بر این که نباید تعامل و ارتباط حوزه و آموزش و پرورش را با چسب به یکدیگر بچسبانیم، گفت: باید حوزه و آموزش و پرورش با یکدیگر تنیده شوند و حوزه نقش هیئت اندیشه ورز آموزش و پرورش را ایفا کند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۰۲
پاسخ به شبهات (۵۲)؛
شبهه پنج دقیقه پس از تولد + پاسخ
حوزه/ به طور قطع، تا قبل از سن بلوغ، اگر فرزندی به دینی باور پیدا کند، احکام آن دین به صورت ظاهری بر او جاری است نه به طور قطع و یقین. بنابراین، اگر کودکی که فرزند مسلمان است، اگر قبل از سن بلوغ کافر شود، احکام مرتد بر او جاری نیست و اگر بعد از بلوغ کافر شود، احکام مرتد ملی بر او جاری است نه فطری.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۰۴:۲۵
پاسخ به شبهات (۵۱)؛
چرا اسلام حکم به قتل مرتد داده است؟
حوزه/ حکم جزایى مرتد نیز این است که: مرتد فطرى اگر مرد باشد کشته می‌شود و توبه او نزد قاضى قبول نمی‌شود، اما اگر مرد مرتد ملّى باشد نخست دعوت به توبه می‌شود، اگر توبه کرد آزاد می‌شود، و إلّا کشته می‌شود. زن مرتد، چه فطرى باشد چه ملّى، کشته نمی‌شود، بلکه دعوت به توبه می‌شود، اگر توبه کرد آزاد می‌شود، و الّا در زندان باقى می‌ماند.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۲۱:۵۸
پاسخ به شبهات (۵۰)؛
چرا اسلام برده داری را تجویز کرد؟
حوزه/ کنیز و غلام، زنان و مردانی هستند که در جنگ های با کفار، به اسارت مسلمانان در می آیند، و به واسطه همین اسارت، به عنوان کنیز و غلام، بین مسلمانان (شرکت کننده در جنگ) تقسیم می شوند و به این ترتیب، احکام غلام و کنیز بر این مردان و زنان، اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۰۱:۰۰
پاسخ به شبهات (۴۹)؛
چرا همه چیز را با اشک و غصه از خدا بخواهیم؟
حوزه/ هیچ کس نگفته که حتماً و الزاماً باید تمامی دعاها، همراه با اشک و ناراحتی و غصه باشد. خداوند متعال، بنده‌ی "شاکر" خود را بیشتر دوست دارد و دعایش را بیشتر قبول می‌کند.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۴:۰۰
پاسخ به شبهات (۴۸)؛
آیا اسلام دستور به کتک زدن زنان می دهد؟
حوزه/ در بسیاری از ترجمه های قرآن، لغت «ضربوهن» در این آیه به صورت همسران خود را کتک بزنید ترجمه شده است. این لغت علاوه بر این به معنی ترک کردن و رفتن نیز می باشد. مثلا در چند جای قرآن «ضربوا فی الارض» به معنی به «سفر رفتن» یا «بیرون شدن» آمده است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۰۴:۰۰
پاسخ به شبهات (۴۷)؛
چرا نجاست سگ در قرآن و روایات پیامبر اکرم(ص) نیامده است؟
حوزه/ درباره قرآن کریم باید مشخص گردد که خداوند متعال، احکام تمام مسائل را به صورت ریز و درشت بیان نکرده اند؛ که اگر قصد بیان تمام احکام می بود، حجم آن بسیار بیشتر از قرآن کنونی می شد.
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۰۶:۰۰
پاسخ به شبهات (۴۶)؛
چرا نامی از امام علی(ع) در قرآن نیامده است؟
حوزه/ فرض این سوال از اساس صحیح نبوده و نمی توان گفت که نام ایشان در قرآن نیامده است بلکه طبق راویت حفص از عاصم که قرآن مکتوب مطابق آن نگاشته شده، اندیشمندان شیعه و اهل تسنن یک آیه را روایت کردند که نام حضرت در آن عنوان شده است.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۰۷:۵۵
پاسخ به شبهات (۴۵)؛
امام زمان(عج) کجاست؟/ چطور این همه سال عمر کرده اند؟
حوزه/ بر اساس نظر دانشمندان، پیرى جز فرسوده شدن سلول‏هاى بدن نیست و اگر روزى بشر بتواند سلول‏هاى بدن انسان را جوان نگه دارد، خواهد توانست به راز طول عمر دست یابد و از عمرى دراز برخوردار گردد. از نظر دانش جدید، جسم انسان براى سالیانى دراز، داراى قابلیت حیات و بقا است.
۱۳۹۷/۸/۹ - ۰۴:۰۰
پاسخ به شبهات (۴۵)؛
امام زمان(عج) کجاست؟/ چطور این همه سال عمر کرده است؟
حوزه/ بر اساس نظر دانشمندان، پیرى جز فرسوده شدن سلول‏هاى بدن نیست و اگر روزى بشر بتواند سلول‏هاى بدن انسان را جوان نگه دارد، خواهد توانست به راز طول عمر دست یابد و از عمرى دراز برخوردار گردد. از نظر دانش جدید، جسم انسان براى سالیانى دراز، داراى قابلیت حیات و بقا است.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۰۱:۰۰