*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ \ السبت ٠ رجب ١٤٣٩ \ Saturday, March 17, 2018
توسط مؤسسه مطالعات علمی هند؛
همایشی با عنوان "ساخت آینده بهتر با تعالیم اسلامی" در هند برگزار شد
حوزه/ موسسه مطالعات علمی هند همایشی سه روزه با حضور رهبران و اندیشمندان ادیان و مذاهب، در نشست های مختلف و موضوعات متنوع در شهر دهلی برگزار کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۹:۳۵
وزیر ایتالیایی ادعای ناسازگاری اسلام با قانون اساسی کشورش را بی معنا خواند
حوزه/ مارکو مینیتی وزیر داخلی ایتالیا ادعاهای برخی مبنی بر ناسازگاری دین اسلام با قانون اساسی کشورش را بی معنا و نادرست دانسته و بر اهمیت ارتقاء فرهنگ میان ادیانی و گفتمان بین مذاهب تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۰:۲۱
ورود دانشگاه هومبولت برلین به قلمرو الهیات
حوزه/ اگرچه قرار بود موسسه الهیات اسلامی و کاتولیک برای ترم زمستان ۱۹-۲۰۱۸ در دانشگاه هومبولت برلین آغاز به کار ‌کند، اما شواهد نشان می‌دهد که ایجاد این موسسه نیاز به زمان بیشتری دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۰۱:۰۵
مسجد کیپ‌تاون روز درهای باز برگزار می‌کند
حوزه/ مرکز اسلامی کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی به منظور ارتقای گفتمان میان‌ادیانی به‌ویژه با مسیحیان، روز درهای باز برگزار کرده و از تمامی مردم شهر و تعداد زیادی از مسیحیان برای شرکت در ضیافت شام میان‌ادیانی دعوت کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۲۲:۳۵
مسیحیان نیجریه بر اهمیت جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) تأکید کردند
حوزه/ جمعی از کشیشان مسیحی در کادونای نیجریه، جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) را متعلق به تمامی بشریت دانسته و در یک گفتمان میان ادیانی بر اهمیت آموزه‌های پیامبر اسلام و تاثیر آن بر ارتقای روابط و صلح میان مذاهب تأکید کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۲۲:۲۵
«گفتمان میان ادیانی و همبستگی اسلامی» در سن پترزبورگ برگزار شد + تصاویر
حوزه/ همایشی «گفتمان میان ادیانی و همبستگی اسلامی برای صلح، امنیت و همکاری» با حضور شخصیت هایی از دو کشور روسیه و آذربایجان، در فدراسیون روسی شهر سن پترزبوگ برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۲۳:۰۵
دانشکاه استراسبورگ فعالیت میان ادیانی جدیدی را آغاز کرد
حوزه/ دانشگاه استراسبورگ پروژه ای را راه اندازی کرده است که در زمینه آموزش، تشکیل گردهمایی و انتشار نشریات در مورد گفت‌وگوی بین ادیانی فعالیت خواهد داشت.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۲۳:۱۰
کلیسای مسیحیان لوتری در پایتخت آمریکا «نشست میان ادیانی» برگزار کرد
حوزه/در نشست میان ادیانی رهبران کلیسای مسیحیان لوتری که روز گذشته در کاپیتال هیل، در واشنگتن برگزار شد، نمایندگانی از ادیان سوی ادیان مختلف حضور داشته و معضلات پیروان مذاهب در حضور ۳۰۰ شرکت کننده مورد ارزیابی قرار گرفت.
۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۰۳:۲۰
سی‌ و هفتمین همایش ادیان جهانی در دانشگاهی در کانادا برگزار می‌شود
حوزه/ همایش میان ادیانی «ایمان من و ارزش های کانادایی» به مناسبت ۱۵۰ سالگرد تشکیل کانادا برگزار می شود و هدف آن همراه سازی ارزش‌های ملی مردم کانادا با آموزه‌های دینی، مذاهب و مکاتب مختلف اعلام شده است.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۲۱:۲۰
اقدام میان ادیانی اسقف انگلیسی برای ارتباط با مسلمانان
حوزه/ اعضای جامعه اسلامی شهر تروبریج در انگلستان که در ماه‌های گذشته با برگزاری روز درهای باز از غیرمسلمانان دعوت و پذیرایی به عمل می‌آوردند این بار خودشان میهمان کلیسا بوده و اسقف کلیسا با آنان ملاقات کرد.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۷:۵۰