*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۲ رمضان ۱۴۳۹ \ Monday, May 28, 2018
مراسم افطار میان ادیانی نوجوانان مسلمان و یهودی در نیویورک برگزار شد
حوزه/ یک مرکز جامعه یهودیان در شهر بروکلین با همکاری مرکز فرهنگی با هدف آشناسازی دانش آموزان مسلمان و یهودی با یکدیگر، افطار میان ادیانی به صرف غذاهای حلال و اسلامی برگزار کرد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۲:۴۶
همایش میان ادیانی در ساسکس انگلستان برگزار می شود
حوزه/ هدف از همایش میان ادیانی که قرار است ۱۵ آوریل ۲۰۱۸ در مسجد نور در شهر کرالی در انگلیس برگزار شود، ایجاد همبستگی میان پیروان ادیان مختلف، همسایگان مسلمان و غیرمسلمان و تقویت انسجام میان دینی در جامعه است.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۷:۳۵
توسط مؤسسه مطالعات علمی هند؛
همایشی با عنوان "ساخت آینده بهتر با تعالیم اسلامی" در هند برگزار شد
حوزه/ موسسه مطالعات علمی هند همایشی سه روزه با حضور رهبران و اندیشمندان ادیان و مذاهب، در نشست های مختلف و موضوعات متنوع در شهر دهلی برگزار کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۹:۳۵
وزیر ایتالیایی ادعای ناسازگاری اسلام با قانون اساسی کشورش را بی معنا خواند
حوزه/ مارکو مینیتی وزیر داخلی ایتالیا ادعاهای برخی مبنی بر ناسازگاری دین اسلام با قانون اساسی کشورش را بی معنا و نادرست دانسته و بر اهمیت ارتقاء فرهنگ میان ادیانی و گفتمان بین مذاهب تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۰:۲۱
ورود دانشگاه هومبولت برلین به قلمرو الهیات
حوزه/ اگرچه قرار بود موسسه الهیات اسلامی و کاتولیک برای ترم زمستان ۱۹-۲۰۱۸ در دانشگاه هومبولت برلین آغاز به کار ‌کند، اما شواهد نشان می‌دهد که ایجاد این موسسه نیاز به زمان بیشتری دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۰۱:۰۵
مسجد کیپ‌تاون روز درهای باز برگزار می‌کند
حوزه/ مرکز اسلامی کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی به منظور ارتقای گفتمان میان‌ادیانی به‌ویژه با مسیحیان، روز درهای باز برگزار کرده و از تمامی مردم شهر و تعداد زیادی از مسیحیان برای شرکت در ضیافت شام میان‌ادیانی دعوت کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۲۲:۳۵
مسیحیان نیجریه بر اهمیت جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) تأکید کردند
حوزه/ جمعی از کشیشان مسیحی در کادونای نیجریه، جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) را متعلق به تمامی بشریت دانسته و در یک گفتمان میان ادیانی بر اهمیت آموزه‌های پیامبر اسلام و تاثیر آن بر ارتقای روابط و صلح میان مذاهب تأکید کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۲۲:۲۵
«گفتمان میان ادیانی و همبستگی اسلامی» در سن پترزبورگ برگزار شد + تصاویر
حوزه/ همایشی «گفتمان میان ادیانی و همبستگی اسلامی برای صلح، امنیت و همکاری» با حضور شخصیت هایی از دو کشور روسیه و آذربایجان، در فدراسیون روسی شهر سن پترزبوگ برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۲۳:۰۵
دانشکاه استراسبورگ فعالیت میان ادیانی جدیدی را آغاز کرد
حوزه/ دانشگاه استراسبورگ پروژه ای را راه اندازی کرده است که در زمینه آموزش، تشکیل گردهمایی و انتشار نشریات در مورد گفت‌وگوی بین ادیانی فعالیت خواهد داشت.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۲۳:۱۰
کلیسای مسیحیان لوتری در پایتخت آمریکا «نشست میان ادیانی» برگزار کرد
حوزه/در نشست میان ادیانی رهبران کلیسای مسیحیان لوتری که روز گذشته در کاپیتال هیل، در واشنگتن برگزار شد، نمایندگانی از ادیان سوی ادیان مختلف حضور داشته و معضلات پیروان مذاهب در حضور ۳۰۰ شرکت کننده مورد ارزیابی قرار گرفت.
۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۰۳:۲۰