*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ \ ۱۴ صفر ۱۴۴۰ \ Tuesday, October 23, 2018
اجرای قانون «ممنوعیت پوشیه» در کبک به تاخیر افتاد
حوزه/ دو سازمان مدنی شورای ملی مسلمانان کانادایی و انجمن آزادی های مدنی در این کشور، موفق شدند با همکاری هم، اجرای قانون «ممنوعیت پوشیه در اماکن عمومی و نهادهای دولتی» را به طور موقت به تاخیر بیندازند.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۰۴:۵۰
بورس تحصیلی یادبود «قربانیان حمله به مسجد کبک» ایجاد شد
حوزه/ دانشگاه مک گیل در شهر کبک، یک بورس تحصیلی ویژه برای یادبود قربانیان حمله مسلحانه به مسجد کبک کانادا درنظر گرفت. این کمک هزینه تحصیلی ۱ هزار و ۲۰۰ دلاری به دو دانشجو با نقش مثبت در همدلی با مسلمانان اهداء می شود.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۹:۲۰
بانوی مسلمان می خواهد نخستین افسر پلیس محجبه در کبک شود
حوزه/یک دختر ۱۷ ساله مسلمان که در دانشکده افسری اداره پلیس استان کبک در کانادا تحصیل می کند قصد دارد علی رغم تمام مخالفت ها و دشمنی ها نخستین افسر پلیس محجبه در این استان شود.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۰:۲۷
طرح میان ادیانی «آخر هفته درهای باز» در مساجد کانادا برگزار شد
حوزه/ در راستای طرح میان ادیانی «آخر هفته درهای باز» در مساجد کانادا، مسجد پیرفوندز در استان کبک، برای دومین سال متوالی درهای خود را به روی غیرمسلمانان گشود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۹:۳۷
بزرگداشت حمله به مسجد کبک در انتاریو برگزار می شود
حوزه/مراسم بزرگداشت حمله تروریستی به مسجد کبک، در سالن شهرداری شهر لندن، در استان انتاریوی کانادا برگزار شده و قرار است در این مراسم پرچم شهرداری به حالت نیمه برافراشته درآید.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۶:۱۶
در پی تصویب قانون منع پوشیه:
​دانشجویان مسلمان از تحصیل درکِبِک اجتناب می‌کنند
حوزه/ در پی تصویب قانون جدید ممنوعیت برقع و پوشیه برای زنان مسلمان در ایالت کبک که بر اساس آن زنان مسلمان اجازه زدن پوشیه در اماکن عمومی را از دست خواهند داد، دانشجویان مسلمان در کانادا نسبت به رفتن به دانشگاه‌ها در این استان تغییر عقیده داده‌اند.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۳:۰۰
در پی اعتراضات گسترده:
​نخست وزیر کانادا مخالفتش با قانون ممنوعیت پوشیه را اعلام کرد
حوزه/ در پی انتقادات گسترده ملی در خصوص قانونم ممنوعیت پوشیه در مراکز دولتی، حمل و نقل و غیره در کانادا جاستین ترودو نخست وزیر کانادا مخالفت خود را با تصویب این قانون اعلام کرده، با این حال حاضر نشد دولت استانی را به چالش بکشد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۱:۵۲
پلیس مونترال از افزایش دو برابری جرایم نفرت‌محور خبر داد
حوزه/اداره پلیس مونترال در ایالت کبک کانادا، آمار جدیدی منتشر کرده که نشان می‌دهد امسال جرایم نفرت محور به ویژه اسلام‌هراسی نسبت به سال گذشته دو برابر شده‌اند.
۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۲۲:۰۵
شیطنت رسانه‌های غربی در مسلمان جلوه دادن عامل کشتار مسجد کبک
حوزه/ رسانه‌ها و شبکه‌های خبری غربی تلاش کردند تا عامل کشتار مسجد کبک را یک مسلمان جلوه دهند و قوانین تصویب شده در منع ورود مسلمانان به آمریکا را توجیه کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۶:۳۵
یک مرکز اسلامی در کانادا اجازه فعالیت پیدا کرد
حوزه/ قاضی دادگاه عالی کبک، نه تنها به نفع مرکز اسلامی بدر در بخش سنت برنارد رای داد، بلکه اعضای شورای این بخش را نیز مورد توبیخ قرار داد.
۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۰۰:۰۵