*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Tuesday, January 22, 2019
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
کمک به محرومان را فراموش نکنیم
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که این ایام فرصت مغتنمی برای کمک به محرومان و مستضعفان جامعه است، گفت: کمک به فقرا و شاد کردن قلوب محرومان به طور حتم نزد خداوند متعال آثار پاداش بسیاری خواهد داشت.
۱۳۹۷/۵/۳۱ - ۲۲:۴۸
کارشناسان حوزوی در گفتگو با «حوزه» مطرح کردند:
کاهش سیطره فرهنگ غرب در جامعه با محوریت مسجد/ مساجد برنامه های به روز اجرا کنند
حوزه/ در جامعه‌ای که اغلب جوانان، بخشی از اوقات خود را در فضای مجازی به سر می‌برند، مسجد اگر بخواهد پویا باشد نمی‌تواند نسبت به این فضا بی‌تفاوت بوده و از ظرفیت‌های آن استفاده نکند.
۱۳۹۷/۵/۳۱ - ۰۲:۲۵
امام جمعه محمود آباد:
دشمنان همه توان خود را برای ضربه زدن به جایگاه ولایت بکار گرفته اند
امام جمعه محمود ‌آباد با تأکید براین که امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره گیری از فرهنگ غدیر است، گفت: باید آموزه های غدیری در متن جامعه اسلامی نهادینه شود تا جامعه در مسیر سعادت و رستگاری گام بردارد.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۹:۲۳
حجت الاسلام رسولی:
حوزه های علمیه دین اسلام و تشیع را تا به امروز زنده نگه داشته اند
حوزه/ حجت الاسلام رسولی گفت: کسی که ولایت اهل بیت(ع) را پذیرفت باید در تمامی مراحل زندگی همچون آنها رفتار کند، در این مساله هیچ فرقی بین زن، شوهر و فرزند وجود ندارد.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۷:۰۸
حجت الاسلام و المسلمین رمضانی :
تشیع از صدر اسلام شکل گرفته است/ امام باقر(ع) تا پایان عمر خود پاسدار تشیع بودند
حوزه/ حجت الاسلام رمضانی با اشاره به زمان تشکیل حکومت اسلامی و تشکیل تشیع در همان زمان گفت: عده ای به اشتباه فکر می کنند که تشیع بعد از فوت نبی مکرم اسلام(ص) تشکیل شده است اما تشیع از صدر اسلام و با پیدایش اسلام آغاز شده است.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۵:۱۶
مدیر کل اوقاف مازندران:
در فرهنگ غدیر ایستایی و سکون معنا ندارد
حجت الاسلام حیدری با اشاره به این که جریان های معاند و انحرافی در جهان اسلام تلاش دارند غدیر را عامل تفرقه و اختلاف مطرح کنند، گفت: غدیر بهترین ظرفیت برای رسیدن جامعه دینی به وحدت و همبستگی است.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۵۰
قطره ای از دریا؛
آیه ای که ثابت می کند اسلام با استکبار سازش ندارد
حوزه/ تكیه به طاغوت ‏ها و هر آنچه غیر خدایى است، گسستنى و از بین رفتنى است. تنها رشته‏ اى كه گسسته نمى‏گردد، ایمان به خداست. «لا انفصام لها»
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۲۱:۰۰
در کنفرانس اتحاد امت در پاکستان مطرح شد:
اختلاف اساسی میان مسلمانان وجود ندارد/ شیعه و سنی به مساجد هم رفت و آمد کنند
حوزه/ سخنرانان کنفرانس اتحاد امت در پاکستان گفتند: تنها اختلاف نظر میان شیعه و سنی مربوط به نظریه امامت و خلافت است که این هم مشترک است؛ چون اصل خلافت و امامت را هم شیعه و هم سنی قبول دارند و از این رو در میان مسلمانان اختلاف اساسی وجود ندارد.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۳:۴۱
پاسخ به شبهات (۱۲)؛
پاسخ به شبهه ای پیرامون نحوه برخورد با مسیحیان و یهودیان در آخرت
حوزه/ در فرهنگ اسلامي، كفر چند معنا دارد كه يكي از آن‏ها عناد و انكار حقايق است و اين در قيامت باعث عقوبت مي‏گردد، نه كفري كه از روي ناداني و از قصور و استضعاف فكري باشد كه در اين صورت ممكن است مشمول رحمت الهي قرار گيرد.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۰۴:۰۰
گفت و گوی اختصاصی حوزه با مستبصر آلمانی :
متاسفانه آلمانی ها از طریق وهابی ها با اسلام آشنا می شوند/ به خاطر عدالت علی( ع) سنی شدم و با علم به مقام نورانی او به شیعه گرویدم
حوزه/ اگر در آلمان بگویی یک نفر کمتر از شش میلیون یهودی توسط هیتلرکشته شده این منع می شود و همه می گویند این دروغ گوست.لابی یهودی در حکومت آلمان هم نفوذ دارد به طوری که اگر در آلمان بگویی مرکل احمق است اشکال ندارد ولی اگر بگویی نتانیاهو احمق است اسرائیل بد است؛ اذیتت می کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۰:۵۲