*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Tuesday, July 16, 2019
نماینده ولی فقیه در بوشهر:
اسلام هیچ‌گاه به‌دنبال جنگ‌افروزی نبوده است/ شیعه و سنی در ایران یکدل و متحدند
حوزه/ نماینده ولی فقیه در بوشهر با تاکید بر این که شیعه و سنی در ایران یکدل و متحدند، تصریح کرد: سلام هیچ‌گاه به‌دنبال جنگ‌افروزی و عملیات ساخته شده توسط استکبار جهانی نبوده، بلکه اسلام دارای مودت، رحمت، صلح، وحدت و پیشرفت است.
۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۲:۵۵
معاون فرهنگی مؤسسه الحکمه عنوان کرد:
رسانه‌های دشمن برای جلوگیری از فراگیر شدن اسلام در جهان تلاش می کنند
حوزه/ معاون فرهنگی مؤسسه الحکمه گفت: رسانه‌های دشمن به دنبال جلوگیری از فراگیر شدن پرچم اسلام در جهان هستند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۴۷
نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد:
امربه معروف و نهی از منکر در جامعه غریب است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مدرسی با بیان اینکه امروزه امربه معروف و نهی از منکر در سطح جامعه غریب واقع شده است گفت: امروز سیر پیشرفت اسلام به مراتب بیشتر از مسیحیت است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۵:۰۳
پاسخ به شبهات (۵۰)؛
چرا اسلام برده داری را تجویز کرد؟
حوزه/ کنیز و غلام، زنان و مردانی هستند که در جنگ های با کفار، به اسارت مسلمانان در می آیند، و به واسطه همین اسارت، به عنوان کنیز و غلام، بین مسلمانان (شرکت کننده در جنگ) تقسیم می شوند و به این ترتیب، احکام غلام و کنیز بر این مردان و زنان، اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۰۱:۰۰
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
دغدغه یک طلبه باید علم آموزی در حوزه باشد
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه امروز همه دغدغه یک طلبه برای علم آموزی در حوزه باشد، گفت: در کنار آموختن علم دین توجه به معنویت و تقوا باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۲۷
معاون فرهنگی اوقاف وامور خیریه مازندران:
وقف بهترین ظرفیت برای گسترش ارزش های اسلامی و انسانی در جامعه است
حوزه/ معاون فرهنگی اوقاف وامور خیریه مازندران با بیان این که وقف بهترین ظرفیت برای حفظ و گسترش ارزش های اسلامی و انسانی در جامعه است، افزود: امروز در سایه فرهنگ وقف بسیاری از ارزش های دینی در جامعه حفظ مانده است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۰:۴۸
پاسخ به شبهات (۴۸)؛
آیا اسلام دستور به کتک زدن زنان می دهد؟
حوزه/ در بسیاری از ترجمه های قرآن، لغت «ضربوهن» در این آیه به صورت همسران خود را کتک بزنید ترجمه شده است. این لغت علاوه بر این به معنی ترک کردن و رفتن نیز می باشد. مثلا در چند جای قرآن «ضربوا فی الارض» به معنی به «سفر رفتن» یا «بیرون شدن» آمده است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۰۴:۰۰
مسئول سابق الازهر: گفتمان صحیح اسلامی باید به زبان های متعدد جهانی عرضه شود
حوزه/ شیخ محمد عبدالعاطی گفت: گفتمان اسلامی و دینی مسلمانان باید به زبان های مختلف به جهان عرضه شود تا این گفتمان به کشورها و ملت های مختلف برسد و بتوانیم از این راه مطمئن باشیم که تصویر صحیحی از اسلام به غرب می رسد.
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۰۹:۴۱
بانوی محجبه در اتوبوسی در اسپانیا مورد اهانت قرار گرفت
حوزه/ تصاویر منتشر شده از اهانت به زن محجبه در اتوبوس نشان می دهد که یک زن میان سال اسپانیایی تبار، زن مسلمان را مخاطب قرار داده و به وی تهمت «تروریست» بودن و «حمل بمب» زده است.
۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۰:۱۶
مدیر مدرسه علمیه مصطفی خان ساری مطرح کرد:
سانسور اجتماع عظیم اربعین در شبکه های رسانه ای جهان
حجت الاسلام شعبانی گفت: راهپیمایی اربعین و حضور میلیونی مردم در سایه سانسور شبکه های رسانه ای جهان امروز به یک اجتماع عظیم جهانی تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۸/۷ - ۱۱:۵۳
۱...