*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ \ ۷ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Friday, December 14, 2018
برداشت های اخلاقی (۹)؛
روایاتی درباره اصرار بر گناه
حوزه/ امام باقر (علیه السلام) فرمود: اصرار بر گناه اين است كه كسى گناهى كند و از خدا آمرزش نخواهد و فكر توبه را به خود ندهد.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۰۶:۱۵
انتقاد عضو خبرگان رهبری از برخی مسئولین:
کدام عالم گفته دختران سوار دوچرخه شوند؟
حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: برخی از مسئولین به دروغ ادعای ارتباط با عالمان دینی و روحانیت و مراجع را می کنند، کدام عالم گفته دختران سوار بر دوچرخه شوند. هر عالمی که اختلاط زن و مرد و اجرای کنسرت را حلال دانسته، بلند اعلام کنید .
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۸:۰۲
عضو خبرگان رهبری: گریه بر امام حسین(ع) سیاهی دل را شستشو می دهد
حوزه/ آیت الله مهدوی گفت: گناه ابتدا باعث خواب رفتن قلب می شود و اگر تکرار شد باعث بیهوشی و در صورتی که انسان درآن غوطه ور شد قلب انسان را می میراند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۵
عضو مجلس خبرگان رهبری:
نا امیدی از رحمت الهی عامل بدبختی است/ طلبکارانه دعا نکنیم
حوزه/ آیت الله مهدوی گفت: اگر محبت، دوستی و مهربانی خدا را درک‌کنیم، رفتارمان نیز تغییر می کند و حتی در دعا کردن هم اثر دارد و دیگر دعاهای ما طلبکارانه نیست.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۰:۱۹
استاد حوزه اصفهان:
بانو مجتهده امین بزرگترین وظیفه خود را همسرداری می دانست
حوزه/ حجت الاسلام رضایی با اشاره به زندگی بانو مجتهده امین، ایشان را فردی با هوش دانست و گفت: این بانوی مجتهده بدون داشتن غرور و خودبزرگ بینی، اولین وظیفه خود را در همسرداری می دانست و این وظیفه را به خوبی انجام می داد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۵:۲۷
آیت الله مهدوی در جمع طلاب:
ناامیدی از رحمت خدا بزرگترین گناه کبیره است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یاس و ناامیدی از رحمت خداوند که پس از انجام گناه پدیدار می‌شود، گناهش بسیار سنگین‌تر از خطایی است که انسان مرتکب می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۲۱
عضو خبرگان رهبری:
اصرار بر گناه، روح آدمی را در تاریکی فرو می‌برد
حوزه / نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان با ادامه گناه، لحظه به لحظه، در تاریکى بیشترى فرو مى‌رود، و به جایى مى‌رسد که گناهانش در نظرش حسنات جلوه مى‌کند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۶:۴۲
عضو خبرگان رهبری:
کوچک شمردن گناه انسان را از توبه باز می دارد
حوزه/ آیت الله مهدوی گفت: گناهان کوچک فتح بابی است برای گناهان بزرگ، لذا نباید هیچ گناهی را کوچک شمرد چون اگر کسی از گناه کوچک نترسید مطمئنا به گناهان بزرگ نیز آلوده می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۵:۱۰
نکات ده گانه «احتمال تأثیر» در امر به معروف
حوزه/ برای وجوب امر به معروف و نهی از منکر، احتمال تأثیر کافی است، پس اگر آمر به معروف و ناهی از منکر گمان به عدم تأثیر دارد، در این صورت وجوب امر به معروف و نهی از منکر از بین نمی ‌رود.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۹:۰۴
آیت الله موسوی اصفهانی: روحانیت نگهبان دین و دیانت مردم است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: حوزه های علمیه و روحانیت، معارف الهی اعم از حجاب، نماز، جهاد و دیگر احکام الهی را به دست مردم رسانده و از دین خدا نگهبانی می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۹