*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ \ ۱۱ محرم ۱۴۴۰ \ Friday, September 21, 2018
یک تهیه‌کننده سینما:
موضوعات عاشورایی در سینمایی ایران مظلوم و غریب است
حوزه/ نوروز بیگی گفت: بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، عاشورا مفهومی مظلوم در سینمای ایران است. برای همین هم بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز تولیداتی عاشورایی در سینمای ایران به تعداد انگشتان یک دست هم نرسیده است
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۲۲:۰۰
رضا ایرانمنش:
در تصویرگری انقلاب موفق نبودیم
حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: بررسی عملکرد سینما در ۴ دهه گذشته و اینکه آیا این رسانه توانسته عملکرد مطلوبی در حوزه انقلاب اسلامی داشته باشد، بسیار سخت است، زیرا در برهه‌ای ما شاهد موفقیت سینما در این زمینه بوده‌ایم، اما در زمان دیگر این اتفاق به هیچ وجه رخ نداده است.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۰۸:۲۰
غلامرضا موسوی:
«تنگه ابوقریب» در ساختار عالی، اما در معنا ضعیف است
حوزه/ تهیه کننده سینما گفت: از ابتدای شکل‌گیری سینمای دفاع مقدس همیشه یک آسیب جدی در این حوزه وجود داشته است. آنهم این‌که سطحی‌نگری در بسیاری از کارها حرف اول را می‌زند.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۲۳:۱۰
حجت‌الاسلام آتش‌زر:
«دارکوب‌ها» را قربانی «هزار پاها» نکنیم
حوزه/ بحث ما به فروش فوق‌العاده فیلم‌هایی چون هزارپا یا کم فروختن کارهایی نظیر دارکوب نمی‌شود، بلکه می‌خواهیم بررسی کنیم چه اتفاقی رخ داده که چنین شرایطی در سینمای ما به وجود آمده است؟
۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۲۳:۱۰
محمد خزاعی:
سینمای دفاع مقدس، ملی‌ترین سبک فیلمسازی است
حوزه/ تهیه کننده سینما گفت: سینمای دفاع مقدس را به نوعی می‌توان همان سینمای جنگی دانست که در دنیا جز کارهای پرمخاطب دنیا محسوب می‌شود، با این تفاوت که در دفاع ما بحث ارزش‌های دینی و ملی مطرح بود، اما در جنگ‌های دیگر دنیا عموماً انگیزه‌های ملی حاکم بر نبردها است.
۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۱۹:۲۰
پروانه معصومی:
حج رفتن هنرمندان با هزینه شخصی باشد نه رانت دولتی
حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: اینکه هنرمندان نیز همانند دیگر اقشار مردم به سفر حج مشرف شود، اتفاق بسیار خوبی است، اما اگر بخواهیم رانت‌های دولتی برای این سفرها در نظر بگریم، ممکن است که حاشیه‌هایی به وجود آید، برای همین بهتر آن است که حج از سرمایه شخصی باشد.
۱۳۹۷/۶/۱۵ - ۲۰:۰۰
«تنگه ابوقریب» در قم اکران مردمی می شود
حوزه/ دبیر اجرایی قرارگاه فرهنگی شهدای گمنام کوه خضر نبی(ع) از اکران مردمی فیلم سینمایی " تنگه ابوقریب" خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۹:۵۰
جبار آذین بیان کرد:
الگوگیری مافیای سیما از فیلمفارسی «پدر»
حوزه/ سریال‌سازان مطلوب سیما از این پس با الگوبرداری از سریال پدر، جهت ساختن فیلم‌ها و سریال‌های عاشقانه توهمی و تخیلی و همچنین برای آنکه به سلامت از سلاخی و سانسور بگذرند، می‌توانند قصه‌های تخیلی خود را به زیور معنویات در سطح شعار وصل کنند و با تصویرسازی مکرر و مستمر از نشان‌های ظاهری دینی آراسته و فیلمفارسی بسازند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۳:۰۵
یادداشت رسیده ؛
«تنگه ابوقریب» در شرایط فعلی، غنیمتی برای سینماست
حوزه/ گرچه برخی از سینماگران ما بر اساس دانش و سلیقه خود فیلم‌هایی در قالب و چارچوب ملی ساخته‌اند، ولی این رخداد به معنای داشتن سینمای ملی نیست، نبود سینمای ملی ، علی‌رغم تولید ده‌ها فیلم دفاع مقدسی، سینمای ایران همچنان در تولید آثار شاخص، مناسب، استاندارد و واقع نمای دفاع مقدس دچار فقر است.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۰۰
کارگردان سینما و تلویزیون:
غرب به جای شمشیر از سینما برای رسیدن به هدفش بهره می برد
حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: ایجاد وحدت میان مسلمانان می‌تواند بزرگترین و بهترین دست‌آورد باشد که سینما قادر است از پرداختن به حج به آن دست یابد.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۲:۴۵