*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Wednesday, July 17, 2019
منتقد سینما و تلویزیون:
"شبی که ماه کامل شد" نشان دهنده هوشمندی و خوش سلیقگی کارگردان است
حوزه/ منتقد سینما و تلویزیون گفت: "شبی که ماه کامل شد" نشان دهنده هوشمندی و خوش سلیقگی کارگردان است که با استقبال خوب مخاطبان عام و خاص نیز روبرو شده است.
۱۳۹۸/۴/۸ - ۱۲:۲۵
یادداشت رسیده:
شکل بیان این مضامین دینی در "برسر دوراهی" تکراری است
حوزه/ در ظاهر «بر سر دوراهی» پیامی ارزشمند و دینی دارد. آموزه‌هایی چون احترام به والدین، امانتداری، روزی حلال و حرام و... از جمله مفاهیمی است که در «بر سر دوراهی» مورد توجه قرار گرفته، اما همانگونه که پیشتر گفته شد، شکل بیان این مضامین بارها تکرار شده است.
۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰۴:۰۰
فیلم "ماجرای نیمروز ۲ " در بوته نقد خبرنگاران قمی؛
در حسرت تکرار خاطرات خوش ماجرای نیمروز ۱
حوزه/ فیلم سینمایی "ماجرای نیمروز ۲، رد خون " از منظر خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان قم گرچه در مجموع اثری قابل قبول و ارزشمند به شمار می رود ، اما در قیاس با ماجرای نیمروز ۱ ، نتوانسته خاطرات خوش سینمادوستان را نسبت به تیم سازنده و به خصوص کارگردان تکرار کند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۸:۱۵
منتقد حوزوی سینما و تلویزیون:
با وجود برخی موفقیت ها، سینمای کشور همپای انقلاب حرکت نکرد
حوزه/ منتقد حوزوی سینما و تلویزیون با اشاره به این که فیلم های سینمایی دوران طاغوت، عمدتاً مایه شرمندگی فرهنگی بوده است، تصریح کرد: با وجود برخی موفقیت ها و درخشش ها، سینمای کشور همپای انقلاب اسلامی و عظمت آن ، رو به جلو حرکت نکرد.
۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۰۹:۰۹
کارگردان فیلم «کاتیوشا»:
کمدی سالم، نیاز امروز سینما کشورمان است
حوزه/ با دسته‌بندی‌هایی چون خودی و ناخودی حضور فیلمسازانی نظیر من در سینمای جنگ بسیار سخت و دشوار شده، برای همین مجبوریم به نوعی با پرداختن به اتفاقاتی چون حاشیه جنگ به این حوزه ادای دین کنیم.
۱۳۹۷/۸/۶ - ۰۴:۲۵
کارگردان فیلم «چراغ‌های ناتمام»:
هنوز حرف‌های ناگفته بسیاری در سینمای دفاع مقدس باقی مانده است
حوزه/ در این کار می‌خواستم درباره آدم‌هایی حرف بزنم که جانشان را برای امنیت ما فدا کردند، اما متاسفانه ما این نکته را از یاد برده‌ایم، زیرا تعلقات زندگی ما را نسبت به چنین موضوعاتی بی‌تفاوت کرده است.
۱۳۹۷/۸/۵ - ۰۴:۰۰
خداداد جلالی:
هزینه کردن از اعتبار ایران برای جایزه های بین المللی ممنوع است
حوزه / کارگردان سینما گفت: اگر قرار باشد ما با نشان دادن مشکلات کشور، جایزه‌ای به دست آوریم من آن را نمی‌پسندم، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که ما بیش از هر چیز به اعتبار ایران و انقلاب فکر کنیم تا دشمن از کارهای ما سوء استفاده نکند.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۴:۰۵
علی سلیمانی:
«تنگه ابوقریب» افتخار سینمای دفاع مقدس است
حوزه/ بازیگر سینما و تلوزیون گفت: قصه فیلم ابوقریب یکی از واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس است که تا به امروز کمتر مردم عادی آن را شنیده‌اند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۰۴:۰۵
مهدی سجاده‌چی:
کاری در حوزه دین ارزشمند است که در شرایط امروز جامعه تولید شود
حوزه/ فیلمنامه نویس سینما گفت: از دیدگاه من کاری در حوزه دین ارزشمند است که در شرایط امروز جامعه تولید شود و بتواند تاثیرگذار هم باشد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که موضوع در قالب رفتارهای اجتماعی و کنش‌هایی که مردم نسبت به یکدیگر دارند عیان شود.اما من فیلم‌هایی که در آن مفاهیم دینی متجلی شود را بسیار کم می‌بینم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۴:۰۵
راهکار منتقد سینما برای مقابله با هجوم فرهنگ بیگانه
حوزه/ منتقد سینما گفت: این نقد که نمایش فیلم‌های خارجی باعث می‌شود تا فرهنگ غربی در جامعه رواج پیدا کند صحیح است، البته این آسیب قابل جبران است به شرطی که فیلم‌های انتخابی با نظارت و به صورت کنترل شده پخش شود.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۰۹:۳۰