*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ \ ۱۲ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Friday, January 18, 2019
یادداشت روز:
آثار و کارکردهای اجتماعی وقف از نگاه آیت الله العظمی مکارم
حوزه/ تحقق عدالت اجتماعى در بسيارى از موارد هم چون وقف، نياز به چشم پوشى از منافع شخصى و ايثار و فداكارى دارد و اين امر بدون انگيزه هاى مذهبى و ايمان دينى ميسّر نيست
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۵:۵۹
امام جمعه سنندج: «وقف»، نوعی اقتصاد مقاومتی در جامعه اسلامی است
​حوزه/ امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه وقف به نوعی اقتصاد مقاومتی است، گفت: رشد موقوفات و رقبه ها می تواند تاثیر بلندمدتی در اقتصاد جامعه اسلامی داشته باشد، لذا می توان این سنت اسلامی را به نوعی اقتصاد مقاومتی دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۴:۲۱
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
«وقف» کمک شایانی به اقتصاد جامعه اسلامی می کند
​حوزه/ مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: در دین اسلام بر سنت حسنه وقف توجه و تاکید بسیار فراوانی شده است، زیرا نهادینه شدن سنت وقف کمک شایانی به اقتصاد جامعه اسلامی می کند به همین منظور اسلام برای ارتقا سطح کیفی زندگی مسلمانان بر جاری بودن سنت وقف در جامعه تاکید فراوان دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۵۵
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اصفهان خبر داد:
شرکت بیش از ۴هزار و ۲۵۰ نفر در طرح حفظ قرآن کریم اصفهان
حوزه/ تعداد قرآن آموزان شهر اصفهان از اول سال تاکنون بیش از ۴ هزارو ۲۵۰ نفر است که توسط ۱۸۰ مربی از جمله روحانیون و ائمه جماعات مساجد تحت تعلیم آموزش حفظ قرآن هستند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۳۲
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بیرجند:
نیازسنجی وقف مورد توجه واقفان قرار گیرد
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بیرجند با بیان این‌که در سال گذشته ۲ وقف در بحث قرآن در شهرستان بیرجند داشته‌ایم، گفت: از روحانیون و مبلغین امور دینی تقاضا می‌شود که بازوان اداره اوقاف باشند و به واقفین مشاوره بدهند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۱۸
در جمع طلاب اردکانی مقیم قم مطرح شد:
ارائه گزارشی از فعالیت های اداره اوقاف شهرستان اردکان
حوزه/ حجت الاسلام سیدی تثبیت موقوفات را از مهمترین برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه اردکان دانست و گفت: از ۲۴ مجوزی که در استان جهت تملکلات اعیان اخذ شده است، نزدیک به ۱۰ مجوز آن مربوط به اداره اوقاف اردکان بوده است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۸:۵۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی خبر داد:
ثبت ۵ هزار موقوفه و ۱۱ هزار رقبه در خراسان شمالی/ ۶۰ درصد موقوفات وقف روضه سیدالشهدا (ع) است
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با تشریح فعالیت‌های این نهاد، گفت: اجرای امینانه نیات واقفان، احیای موقوفات مجهول و هدایت وقف‌های جدید به سمت نیازهای روز جامعه از مهم‌ترین رویکردهای اوقاف و امور خیریه استان است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۳۵
تصاویر/ همایش یاوران وقف قم
عکس: عارف عبداله زاده
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۸:۰۸
آیت الله حسینی بوشهری:
مردم به وقف اهتمام بیشتری نمایند
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: همانگونه که در تاریخ اسلام به وقف اهمیت داده می شد، اکنون باید مردم به وقف اهتمام بیشتری نمایند و همچنین باید در حفظ موقوفات دقت و تلاش شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۳:۱۵
تصاویر/ همایش یاوران وقف خراسان شمالی
عکس: مهدی رحیمی
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۸:۵۱