*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۱ رجب ۱۴۴۰ \ Monday, March 18, 2019
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام:
طلاب از لحاظ معیشتی در مضیقه اند
حوزه/ حجت الاسلام عزیزی با تاکید بر لزوم ایجاد منابع پایدار برای اداره حوزه های علمیه، گفت: طلاب از لحاظ معیشتی در مضیقه هستند و باید به سربازان امام زمان(عج) در این شرایط کمک شود.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۴:۴۷
دهمین وقف جدید سال جاری در کاشان به ثبت رسید
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان کاشان کاشان از ثبت دهمین وقف جدید سال جاری در این شهرستان خبرداد
۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۶:۰۰
حجت الاسلام حسینی خواستار شد:
اجرای تفاهم نامه اوقاف و دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد همدان
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان همدان گفت: به منظور توسعه و هدفمندی فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و پرهیز از موازی کاری و همچنین ارتقاء سطح همکاری های فرهنگی- اجتماعی و هنری و بهره گیری بهینه از امکانات موجود تفاهم نامه ای میان اوقاف و دبیرخانه کانون های مساجد همدان تنظیم و اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۲:۳۷
مدیر کل اوقاف لرستان:
۷۵ وقف جدید در لرستان به ثبت رسیده است
حوزه/ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان از ثبت ۷۵ وقف جدید در این استان خبر داد .
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۶:۲۳
امام جمعه فردوس:
اگر وقف به جایگاه واقعی خود برسد فقر ریشه‌کن می‌شود
حوزه/ امام جمعه فردوس با اشاره به اهمیت وقف به عنوان صدقه جاریه در جامعه، گفت: اگر وقف به جایگاه واقعی خویش برسد قطعا فقر از جامعه اسلامی ریشه کن می شود و از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز در جامعه جلوگیری می شود.
۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۵:۳۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه:
دولت بزرگترین بدهکار به اداره کل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه است
حوزه/ امروز دولت بزرگترین بدهکار موقوفات در استان کرمانشاه است که تا به امروز یک هزار و پانصد میلیارد تومان به امضای دو طرف رسیده و مشخص شده که دولت این مقدار به اوقاف کرمانشاه بدهکار است.
۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۱:۴۷
در گفتگو با «­حوزه» مطرح شد؛
کنکاشی در موقوفات یکی از قدیمی‌ترین مدارس علمیه خراسان شمالی
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان با اشاره به ثبت ۱۵ موقوفه با نیت رفع نیازهای این مدرسه، گفت: تنها در سه سال اخیر پنج موقوفه جدید به ارزش بیش از سه میلیارد تومان وقف مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان شده‌ است .
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۰۹:۱۸
روحانیون شیعه و سنی از «وقف» می گویند؛
«وقف» مشکل گشای مشکلات اجتماعی است / واقفین به نیازهای روز جامعه توجه کنند
حوزه/ وقف یکی از سنت‌های حسنه دراسلام است، که از صدر اسلام تا به امروز در بین مسلمانان رواج داشته و براساس شواهد تاريخی، اولین واقف در اسلام حضرت رسول اکرم(ص) بوده است.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۰۹:۱۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی:
حوزه‌های علمیه از دیرباز به‌وسیله درآمد موقوفات اداره می‌شدند
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه هم باید نگاه ویژه‌ای به وقف داشته باشند، گفت: حوزه‌های علمیه از دیرباز به‌وسیله درآمد موقوفات اداره می‌شدند و در نظام اسلامی باید از این ظرفیت بیشتر استفاده شود.
۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۲۰:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی: خیریه از نظر جایگاهی، عملیاتی، نظارتی و ارتباطاتی ارتقا پیدا کند
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: درست است که در قوانین ما به مساله خیریه توجه شده ولی باید این جایگاه حقوقی را تا سرحد رسیدن و تبدیل شدن به یک نقطه محوری و کنونی ارتقا دهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۴۷