*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۲ صفر ۱۴۴۰ \ Sunday, October 21, 2018
معاون آموزش حوزه علمیه قزوین:
طلبگی تعطیلی بردار نیست
حوزه / معاون آموزش حوزه علمیه قزوین گفت: برخلاف مردم که تعطیلی به معنی استراحت و تفریح است، برای یک طلبه یعنی زمانی برای نوع دیگری از فعالیت مانند تبلیغ و پژوهش است.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۰۹:۲۴
حجت الاسلام حسینی:
طلاب به سلاح علم و اخلاق مجهز شوند
حوزه/ امام جمعه راوند با بیان این که در حوزه نمره محوری ملاک نیست، تصریح کرد: علمیت توأم با تهذیب شرط اصلی اثرگذاری طلاب و روحانیون است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۰۸:۰۲
استاد رشاد در جمع معاونان تهذیب حوزه های علمیه کشور:
غفلت از سنت های اصیل، هویت حوزه را از بین می برد/ حوزه نهاد آموزشی صرف نیست
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با تاکید بر این که غفلت از سنت های اصیل، هویت حوزه را از بین می برد، گفت: حوزه نهاد آموزشی صرف نیست و تهذیب و تربیت طلاب هدف مهمتر آن است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین غفوری:
نباید به تحصیل درحوزه به عنوان شغل نگاه کرد
حوزه/ قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استانها با بیان اینکه طلبگی باید تکلیف محور باشد عنوان کرد: در هر مسئولیتی انسان احساس تکلیف کرد لازم است در آن مسند قرار گیرد و به جامعه خدمت کند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۹
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه در جمع طلاب یزد:
طلاب صرفاً به درس و بحث اکتفا نکنند/ شرافت انسان در گرو ارتباط با خداست
حوزه/ رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با تاکید بر ضرورت حضور هدفمند و قدرتمند طلاب و روحانیون در فضای مجازی، تصریح کرد: طلاب نباید صرفاً به مطالعه کتاب‌های درسی بسنده کنند، بلکه باید اطلاعات عمومی خود را افزایش داده و با جامعه و جوانان ارتباط وسیعی داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۰۹:۴۰
در نشست علمی مطرح شد :
طلبگی نوعی همکاری با امام زمان برای توسعه دین است
حوزه/ نشست علمی "طلبگی و مسئولیت‌های اجتماعی" در سالن شهید صدر مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره)قم برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۱:۵۸
روند تحصیل در حوزه(۷)
تعریف «سطح یک» و اهداف هفتگانه آن
حوزه/ دوره (سطح یک) گام نخست ورود به عرصه فقه و اجتهاد است. دوره ای که به تعبیر برخی محققان مانند «دوران شیرخوارگی» انسان است که در آن، مراحلِ اصلی رشد خود را پشت سر می گذارد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۰
روند تحصیل در حوزه(۴)
مراحل دوگانه تحصیل ادبیات عرب
حوزه/ تحصیل ادبیات عرب دارای دو مرحله است؛ مرحله نظری که همان حفظ و یادگیری قواعد ادبی است و مرحله عملی که مقصود، کار عملی و تطبیق قواعد ادبی بر عبارات و متون مختلف عربی است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۱