*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۲ شوال ۱۴۴۰ \ Sunday, June 16, 2019
در سایه سار رمضان (۷)؛
ماه مبارک رمضان؛ هواپیمایی مجهز برای پرواز
حوزه/ قطعه ى ماه رمضان، آن قطعه اى است كه حركتِ در آن قطعه آسان است. مثل اين است كه در اين راه دشوارى كه مى خواهيد به محلى يا به شهرى برسيد، گاهى مجبوريد پياده راه را طى كنيد؛ گاهى مجبوريد از آب بگذريد؛ گاهى مجبوريد از باتلاق بگذريد؛ يك جا هم مى رسيد به فرودگاهى كه هواپيماى مجهزى آماده است تا شما را بى دردسر و با خيال راحت و پس از طى مسير طولانى به مقصد برساند.
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۰۸:۰۰
نتیجه ترجیح دادن خواست خداوند
حوزه/ امام باقر علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود پاداش و نتیجه عظیم ترجیح دادن خواست خداوند بر خواسته های نفس را بیان کردند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۷:۳۴
آیت الله طه محمدی:
قلب انسان کانون توجه به حضرت حق است
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: قلب انسان کانون توجه به حضرت حق است، لذا نباید کسی را به جز خدا در آن راه داد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۲:۵۳
عرفه؛ روز نمایش عظمت و اقتدار اسلام
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه صادقیه خرّم آباد گفت :عرفه روز نمایش شکوه، عظمت و اقتدار اسلام و مسلمین است .
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۳۳
آیت الله العظمی حکیم:
مؤمنین با امانتداری و راستگویی اعتماد مردم را به دست بیاورند
حوزه/ آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف مؤمنین را نسبت به هوای نفس و فریب و نیرنگ های شیطان هشدار دادند و از آنان خواستند با اخلاص، امانتداری، تقوا و راستگویی اعتماد مردم را به دست بیاورند.
۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۲:۰۷
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری :
انسان باید مواظب اعمال، رفتار و گفتار خود باشد
حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر انسان در زندگی خود مواظب اعمال، رفتار و گفتار خود باشد تا به گناه آلوده نشود مسلماً توفیق می‌یابد که جلوی هوای نفس را بگیرد.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۴:۵۰
استاد حوزه علمیه قزوین: توبه تنها به ماه رمضان منحصر نشود
حوزه/ حجت الاسلام محمدحسنی گفت: قرار گرفتن در مسیر توبه از دیگر دستاوردهای ماه رمضان است ،چرا که توبه کردن و برائت از گناه تنها به ماه یا روز خاصی اختصاص ندارد، بلکه افراد باید در همه حال و همه روز بصورت قلبی از انجام گناه های هرچند کوچک نیز توبه نمایند.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۵:۵۵
آیت الله العظمی جوادی آملی:
باید همواره بین خود و خدای خود حسابرسی داشته باشیم/ مراقب هوای نفس خود باشیم تا هرگز بیراهه نرویم
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی بیان داشتند: ما باید بدانیم که خود، بیش از دیگران در معرض خطریم، شیطان دشمنی است که همواره در کمین ماست و لحظه ای از ما غافل نمی شود لذا باید توجه داشته باشیم که بصیرت به آسانی به دست نمی آید.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۸:۳۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین:
تشکیک در گفتار معصومین(ع)، مخالفت صریح با آیات قرآن کریم است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: پیامبر مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) به سبب معصومیت الهی قابل نقد نیستند، چرا که تشکیک در گفتار معصومین (علیهم ااسلام ) مخالف صرح آیات قرآن کریم می باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۱:۲۰