*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ \ ۳ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Monday, December 10, 2018
عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم:
دانش های تحولی حوزه باید مبدا تحول در علوم انسانی باشند
حوزه/ عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان این که دانش های تحولی حوزه باید مبدأ تحول علوم انسانی باشند، گفت: تحول انسانی و به تبع آن سایر علوم امکان دستیابی به الگوی پیشرفت اسلامی، انسانی را فراهم می کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۸
مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی:
حوزه های علمیه برمدل های عملیاتی منطبق با فقه جواهری متمرکز باشند
حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: حوزه علمیه اگر بخواهد در آینده به سمتی حرکت کند که بتواند اعمال مهندسی فکری، فرهنگی داشته باشد باید روی مدل های عملیاتی بر اساس فقه جواهری و حکمت شیعی متمرکز باشد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۶
تبیین یک بحث علمی ؛
فقه نظامات، توهم یا واقعیت؟
حوزه/ آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در درس خارج خود به توضیح مسئله «فقه نظامات» پرداخت.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۴۹
کارگاره علمی «رویکرد شناسی فقه حکومتی» برگزار می شود
حوزه/ کارگاه علمی «رویکرد شناسی فقه حکومتی» به همت مؤسسه علمی فرهنگی آفاق حکمت و پژوهشگاه باقرالعلوم(ع) در قم برگزار می شود.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۵:۰۰
حجت‎الاسلام والمسلمین محمدی:
مباحث فقه حکومتی در فضایی مومنانه، و همدلانه و جدی بحث شود
حوزه/ دبیر دومین گردهمایی هم اندیشی فقه حکومتی بر لزوم برگزاری جلسات علمی پیرامون این موضوع در فضایی مومنانه، همدلانه و جدی تاکید کرد.
۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۱۴:۵۷
استاد رشاد در پیش نشست همایش فقه حکومتی:
فقه حکومتی علم بینارشته ای نیست
حوزه/ رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بیان کرد: نکته دیگر اینکه این فقه یک علم بینارشته ای نیست تا دو رشته در آن دخیل باشند، بلکه این علم فقه است و تنها در موضوع، مضاف به حکومت شده است.
۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۱۳:۵۶
۱۱ آبان ماه:
دومین نشست « هم اندیشی فقه حکومتی » برگزار خواهد شد
حوزه/ دومین نشست «هم اندیشی فقه حکومتی» فردا پنجشبه ۱۱ آبان با حضور اساتید و فعالان علمی عرصه فقه حکومتی با سخنرانی استاد علی اکبر رشاد در سالن ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۷:۲۳
با حضور کارشناسان حوزوی بررسی شد؛
راهبردهای «فقه حکومتی» در پیوند دین و سیاست
حوزه/ فقه الاجتماع از نگاه موضوع در چهار سطح «احکام فرد در جامعه»، «احکام سازمان ها و نهادها»، «احکام ناظر به دولت و حاکمیت« و «احکام نهادسازی» قرار می گیرد و می توان قسم دیگری با عنوان «احکام کلان» به آن اضافه کرد که مشترک بین همه سطوح است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۰:۵۸
پژوهشگر حوزوی در هم اندیشی فقه حکومتی مطرح کرد:
الزامات آینده پژوهی فقه حکومتی
حوزه/ آیت الله علیدوست برای آینده پژوهی فقه حکومتی چهار مسئله «کرسی نظریه پردازی»، «تنقیح فلسفه فقه»، «تولید متن آموزشی» و «گفتمان سازی» را پیشنهاد داده است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۰:۰۷
در هم اندیشی فقه حکومتی تبیین شد؛
ظرفیت های «فقه نظام ساز و اجتهادتمدن ساز»
حوزه/ محقق حوزوی در تبیین نظریه «فقه نظام ساز و اجتهادتمدن ساز»، اظهار کرد: دین قدرت رهبری و ساخت جامعه و نظام های اجتماعی را دارد و تمام ظرفیت مدیریت اجتماعی را دارا است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۹:۳۹