*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۷ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Friday, February 22, 2019
نخستین مسجد شهر پیکتو در کانادا آغاز به کار کرد
حوزه/ مسلمانان شهرستان پیکتو در کانادا، با کمک های اجتماعی موفق به خرید یک کلیسای خالی از سکنه شده و آن را به نخستین مسجد و مرکز اسلامی در شهرشان تغییر کاربری دادند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۷:۰۵
نخستین مسجد شهر مدفورد در ماساچوست افتتاح می شود
حوزه/ به گفته روزنامه های محلی در شهر مدفورت در ایالت ماساچوست، نخستین مسجد و مرکز اسلامی این شهر که مکان آن یک ماه پیش خریداری شده قرار است به زودی آغاز به کار کند.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۳:۲۵
نخستین مسجد جزایر غربی اسکاتلند، به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است
حوزه/ نخستین مسجد ساخته شده در جزیره لویس از جزایر غربی اسکاتلند که برای جامعه اسلامی کوچک این منطقه ساخته شده، هم اکنون به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده و بسیاری از گردشگران می خواهند که این مکان بازدید کنند.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۹:۰۰
نخستین مسجد در یوکان کانادا رسما آغاز به کار کرد
حوزه/ نخستین مسجد منطقه یوکان در شهرکانادایی وایت هورس که با کمک جامعه اسلامی از یک انبار حمل و نقل تغییر کاربری داده، آخرهفته رسما افتتاح شد و در روز درهای باز به تمام مردم شهر خوش آمد گفته شد.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۲۰:۳۰
نخستین مسجد شهر آتن، به زودی افتتاح می شود
حوزه/ به گفته یک مقام عضو هیئت مدیره مسجد اسلامی، نخستین مسجد رسمی کشور اروپایی یونان، از سال ۱۸۳۳ میلادی تاکنون در شهر آتن، پایتخت این کشور به زودی آماده بهره برداری می شود.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۹:۵۳
برای نخستین بار:
مسجدی در هند «گفتمان میان ادیانی» برای غیرمسلمانان برپا کرد
حوزه/ مسجد قبه در حیدرآباد هندوستان، که یکی از مساجد سبک معماری مصری در این کشور می باشد، برای نخستین بار در نشست گفتمان میان ادیانی، درهایش را به روی غیرمسلمانان گشود.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۰:۵۹
نخستین مسجد در مالزی «صدقات دیجیتالی» می پذیرد
حوزه/ مسجد الفلاح در سوبانگ جایا، نخستین مسجد در کشور مالزی است که از این پس کمک های خیریه و زکات های اهداء شده توسط مردم را به صورت اینترنتی می پذیرد که این پروژه طرح «صدقات دیجیتالی» نام نهاده شده است.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۲۱
نخستین مسجد بریتانیا که صدقات و زکات را در قالب بیت کوین می پذیرد
حوزه/ مسجدی در شهر لندن اعلام کرده است که از این پس صدقات و زکات را در قالب پول مجازی و بیت کوین از مسلمانان می پذیرد. این نخستین باری است که یک مسجد در انگلستان پول مجازی را حلال و پذیرفتنی اعلام کرده است.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۳:۵۰
نخستین مسجد جزیره مسیحیان متعصب در اسکاتلند افتتاح شد
حوزه/نخستین مسجد جزیره لویس در اسکاتلند با تلاش حامیان مسلمانان و کمک های مالی مردمی از سرتاسر دنیا روز جمعه و پیش از ماه مبارک رمضان افتتاح شد. برخی مسیحیان افراطی از ساخت این مسجد اعلام نارضایتی کرده اند.
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
نخستین مسجد در داونتری انگلیس افتتاح شد
حوزه/ شهر داونتری در انگلستان نخستین مسجد خود را با حضور رهبران مذهبی مسلمان و شخصیت های دینی کاتولیک و متدویست، شهردار و رئیس پلیس افتتاح کرده و از این پس خانواده های مسلمان در این منطقه مکانی برای اجتماعات مذهبی خواهند داشت.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۸:۰۵