*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ \ ۲۰ رجب ۱۴۴۰ \ Wednesday, March 27, 2019
حجت الاسلام و المسلمین جعفر ناصری :
نظام نامه اخلاقی تدوین شود
حوزه/ استاد اخلاق حوزه گفت: طلبه ای که وارد حوزه علمیه می شود اگر شخصیت او ساخته نشود، آرام نمی گیرد و با کتاب، لفظ و جایگاه کاری صِرف نمی توان قلب او را آرام کرد و از ورود به حوزه، علم همراه با ساخته شدن، تهذیب، تزکیه، آرامش و اتصاف به فضایل و دوری از رذایل را می خواهد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۰۹
رئیس مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی اصفهان:
حوزه توجه بیشتری به مراکز تخصصی اخلاق داشته باشد
حوزه/ حجت الاسلام مومنی با بیان این که امروزه حتی جذب فِرق نیز جذب کلامی نیست، بلکه جذب اخلاقی است، گفت: جالب است که همه دانسته اند باید در حوزه اخلاق سرمایه گذاری کنند، چرا که حوزه اخلاق اهمیت بالایی دارد و ما نیز باید بیشتر به این عرصه توجه کنیم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۹
استاد انصاریان:
رذایل اخلاقی مانع رسیدن فیض الهی است
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: مؤمن از کوره در نمی رود، عصبانی نمی شود، داد نمی کشد، آبروی زن و بچه و مردم را نمی برد، تا می بیند آتش خشم شعله می کشد آتش خشم را فرو می دهد و می شکند، اگر طهارت نباشد درِ رحمت فیوضات به روی انسان بسته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۶:۱۲
استاد حوزه علمیه خراسان: قلم و کاغذ، سلاح طلاب است
استاد حوزه علمیه خراسان خطاب به طلاب مدارس علمیه استان گفت: هرآنچه فرصت در دوران عمر در اختیار دارید، باید در درس و بحث بگذارید و از فرصتی که در مدارس علمیه در اختیار شما قرار داده، نهایت استفاده را داشته باشید.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۲
معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه:
طرح جامع تربیتی عطر قرآنی را در مدارس علمیه کرمانشاه شکوفا کرد
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه از اجرای موفق طرح جامع تربیتی و گسترش و ترویج برنامه های قرآنی در مدارس این استان خبر داد .
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۴:۵۰
آیت الله العظمی مظاهری:
کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام مصداق کم‌فروشي است
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند:كم‏ فروشى‏، فقط هنگام فروش جنس محقّق نمي‌شود؛ بلکه کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام نيز مصداق کم‌فروشي است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین ملکی در دیدار با مسئولان رسانه حوزه بیان کرد:
معاونت تهذیب آماده پذیرش پویش از سوی خبرگزاری حوزه است/ ایجاد موج پرسشی «مگر می شود؟!» در حوزه های علمیه کشور
حوزه/ بنده دومین مرتبه ای است که جهت خداقوت خدمت عزیزان رسانه رسمی حوزه می رسم و هر مرتبه ای که در جمع دوستان قرار گرفتم، می بینم با کمترین نیرو، بیشترین و پرحجم ترین فعالیت در رسانه حوزه انجام می شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۲۸
معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس:
طرح تهذیبی محراب در ۲۸ مدرسه علمیه استان فارس برگزار شد
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس با اشاره به برگزاری طرح تهذیبی محراب در مدارس علمیه سطح استان گفت: این طرح در ۲۸ مدرسه علمیه سطح استان در خصوص انگیزه سازی و شیوه های دعوت به نماز برگزار شده است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۸:۲۱
مسئول بنیاد علمی و فرهنگی هاد: درمان نامه روانشناسانه قرآنی و روایی تدوین شود
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ناصری گفت: طلبه ممکن است درس خوان باشد ولی فصل ودورانی دارد، ولی تربیت، تهذیب واخلاق اهمیت بالاتری دارد، بنابراین تدوین نظام نامه تربیتی، اخلاقی، درمان نامه قرآنی و روایی برای طلاب ضروری است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۳
توصیه آیت الله العظمی مظاهری به جوانان:
عمر خود را به تماشاي فيلم و سريال و شنيدن موسيقي‌ نگذرانید
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری گفتند: در قيامت بابت اتلاف وقت مؤاخذه خواهند شد. آن دسته از افراد که شبانه‌روز، خود را سرگرم کارهايي مانند تماشاي فيلم و سريال و شنيدن موسيقي‌ مي‌کنند و به فکر کار، مطالعه، خدمت به خلق خدا و عبادت نيستند و عمر خود را به بطالت و بيهودگي مي‌گذرانند، از زندگي، حاصلي جز پوچي نصيب آنان نمي‌گردد، در آخرت نيز گرفتار خواهند بود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۶:۱۱