*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
در ایام ماه مبارک رمضان؛
برنامه های قرآنی و اخلاقی مدرسه علمیه امام خمینی(ره)کرمانشاه گسترش می یابد
حوزه/ معاونت تهذیب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه، از اجرای ویژه برنامه های قرآنی، کلاس فن خطابه، دروس اخلاق جهت طلاب و اساتید و مناجات خوانی در ماه مبارک رمضان خبر داد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۲:۴۰
شرحی بر حدیث عنوان بصری (۲)؛
در طلب علم، سن و سال ملاک نیست
حوزه/ در طلب علم، سن و سال ملاک نیست، فلذا در حالات عنوان بصری نوشتند « وَ کَانَ شَیْخًا کَبِیرًا قَدْ أَتَی عَلَیْهِ أَرْبَعٌ وَ تِسْعُونَ سَنَةً.» یک پیرمرد سالخورده و فرتوتی بود ۹۴ سال هم از عمرش گذشته است.
۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۴:۰۹
شرحی بر حدیث عنوان بصری (۱):
ادعیه و زیارات حکم داروهای تقویتی را دارند
حوزه/ حجت الاسلام موسوی مطلق گفت: برخی از ادعیه و زیارات و اذکار حکم داروهای تقویتی را دارند.
۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۳:۵۵
هر روز ساعت ۸ صبح؛
با "سایه سار رمضان" همراه شوید
حوزه/ رسانه رسمی حوزه منتخبی از مباحث کتاب «در سایه سار رمضان» را هر روز ساعت ۸ صبح منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۰۷:۳۰
بازدید معاون تهذیب حوزه از دفتر خبرگزاری حوزه در همدان
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ملکی که به نمایندگی از آیت الله اعرافی در تشییع طلبه همدانی شهید حجت الاسلام مصطفی قاسمی شرکت کرده بود، با حضور در دفتر خبرگزاری حوزه در همدان، از تلاش های این خبرگزاری تقدیر کرد.
۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۰۸:۴۷
حجت الاسلام و المسلمین جعفر ناصری :
نظام نامه اخلاقی تدوین شود
حوزه/ استاد اخلاق حوزه گفت: طلبه ای که وارد حوزه علمیه می شود اگر شخصیت او ساخته نشود، آرام نمی گیرد و با کتاب، لفظ و جایگاه کاری صِرف نمی توان قلب او را آرام کرد و از ورود به حوزه، علم همراه با ساخته شدن، تهذیب، تزکیه، آرامش و اتصاف به فضایل و دوری از رذایل را می خواهد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۰۹
رئیس مرکز تخصصی اخلاق و تربیت اسلامی اصفهان:
حوزه توجه بیشتری به مراکز تخصصی اخلاق داشته باشد
حوزه/ حجت الاسلام مومنی با بیان این که امروزه حتی جذب فِرق نیز جذب کلامی نیست، بلکه جذب اخلاقی است، گفت: جالب است که همه دانسته اند باید در حوزه اخلاق سرمایه گذاری کنند، چرا که حوزه اخلاق اهمیت بالایی دارد و ما نیز باید بیشتر به این عرصه توجه کنیم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۹
استاد انصاریان:
رذایل اخلاقی مانع رسیدن فیض الهی است
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: مؤمن از کوره در نمی رود، عصبانی نمی شود، داد نمی کشد، آبروی زن و بچه و مردم را نمی برد، تا می بیند آتش خشم شعله می کشد آتش خشم را فرو می دهد و می شکند، اگر طهارت نباشد درِ رحمت فیوضات به روی انسان بسته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۶:۱۲
استاد حوزه علمیه خراسان: قلم و کاغذ، سلاح طلاب است
استاد حوزه علمیه خراسان خطاب به طلاب مدارس علمیه استان گفت: هرآنچه فرصت در دوران عمر در اختیار دارید، باید در درس و بحث بگذارید و از فرصتی که در مدارس علمیه در اختیار شما قرار داده، نهایت استفاده را داشته باشید.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۲
معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه:
طرح جامع تربیتی عطر قرآنی را در مدارس علمیه کرمانشاه شکوفا کرد
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه از اجرای موفق طرح جامع تربیتی و گسترش و ترویج برنامه های قرآنی در مدارس این استان خبر داد .
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۴:۵۰