*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۶ رجب ۱۴۴۰ \ Saturday, March 23, 2019
درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث:
حدیث سی‌ و پنجم: «قانون عدل و انصاف»
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری گفتند: در صورت توجه و عمل به قانون عدل و انصاف، بسیاری از مشکلات و معضلات فردی و اجتماعی حل خواهد شد. این قانون، از یک سو مسلمان‌ها را در کمک و خیرخواهی به یکدیگر ترغیب و تشویق می‌نماید
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۳
درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و چهارم:
عواقب ترجیح تمایلات نفسانی بر دستورات الهی
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: کسی که اهل هوا و هوس است، دنیای او پر از گرۀ کور می‌شود و هر گره‌ای که باز می‌شود، گرۀ دیگری در زندگی‌اش بسته خواهد شد و به‌طور کلي زندگي او روي برکت و گشايش را نخواهيد ديد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۵
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
راه های رسیدن به مقام تسلیم و رضا
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اگر انسان به مقدّرات الهي، راضي باشد، به مقام‌هاي والايي در دنيا و آخرت دست مي‌يابد و پاداش فراواني خواهد برد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۸
رئیس شورای حوزه علمیه آذربایجان‌شرقی:
حوزه علمیه با نگاه عملیاتی به بیانیه «گام دوم انقلاب» بپردازد
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در جلسه درس اخلاق مدرسه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) تبریز به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: آذربایجان و تبریز باید در اجرای اوامر صادره مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب پیشگام و پیشرو باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۴:۵۷
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
دو عامل پرواز مستقيم به بهشت
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: آشکار و نهان انسان باید از نظر اجتناب از گناه، یکسان باشد. یکی از علمای اخلاق می‌فرماید: انسان متّقی، آن است که بتواند اعمال خویش را روی طبقی بر سر بگذارد و در بین مردم بگرداند. همه باید مراقب باشند که اعمال آنها در خلوت و جلوت متفاوت نباشد، یعنی منافق نباشند.
۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۳:۳۱
از پنجشنبه ۱۱ بهمن؛
درس اخلاق آیت الله کریمی جهرمی در مسجد اعظم برگزار خواهد شد
حوزه/ در راستای استفاده از محضر مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه، درس اخلاق آیت الله کریمی جهرمی از روز پنجشنبه یازدهم بهمن ماه در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۹:۰۰
تصاویر/ جلسه درس اخلاق آیت الله العظمی جوادی آملی
عکس: هادی چهرقانی
۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۱۷:۰۶
آیت الله العظمی مظاهری:
کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام مصداق کم‌فروشي است
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند:كم‏ فروشى‏، فقط هنگام فروش جنس محقّق نمي‌شود؛ بلکه کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام نيز مصداق کم‌فروشي است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۷
تصاویر/ جلسه درس اخلاق در مرکز مدیریت حوزه های علمیه
عکس: جهانبخش پیری پور
۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۸:۱۴
آیت الله العظمی مظاهری:
رباخوردن و ربادادن عادی شده است
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری گفتند: متأسفانه در زمان حاضر، رباخوردن و ربادادن عادي شده و بعضي مثل اينکه بخواهند با حیله‌های شرعی موش را آب بکشند و بخورند، ربا مي‌خورند. رشوه‌خواری‌ و رشوه‌دادن نیز چنين است. معمولاً انجام کارها و فیصله‌دادن پرونده‌ها و گشودن گره‌ها، بدون پارتی‌بازی یا رشوه مشکل است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۰