*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۷ شوال ۱۴۴۰ \ Thursday, June 20, 2019
سخنگوی مدیریت حوزه:
آیت الله العظمی مکارم به دروس اخلاق حوزه رونق بخشیدند
حوزه/ سخنگوی مدیرحوزه های علمیه ، برگزاری درس اخلاق حضرت آیت الله مکارم شیرازی را موجب ایجاد رونقی مجدد در این زمینه دانست.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۲۳
امام جمعه موقت تهران در جمع طلاب:
طلبگی مصونیت نیست، مسئولیت است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان این که طلبگی مصونیت نیست، بلکه مسئولیت است، خطاب به طلاب تهران گفت: پایداری و بقای پرچم اسلام با ولایت است، اسلام بدون ولایت آرم و نشانه ای ندارد و لذا باید همواره خودمان را سرباز ولایت بدانیم.
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۰:۳۳
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:
برنامه اخلاق هفتگی برای طلاب تنظیم و اجرا شود
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: بر اساس نیازهای سالانه طلبه در حوزه و با توجه به مقتضیات زمان و مکان برنامه اخلاق هفتگی برای طلاب تنظیم و اجرا شود.
۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۷:۵۹
مدیر حوزه علمیه فارس مطرح کرد:
«نیت درست»؛ گام نخست دنیای طلبگی
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس گفت: اگر نیت به عالم طبیعت برگردد، نتیجه اش جز خسران و نابودی نخواهد بود، زیرا انسان هر آن چه را که به دست آورده تحویل طبیعتی می دهد که خود فانی و نابودشدنی است.
۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۸:۴۴
درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث:
حدیث سی‌ و پنجم: «قانون عدل و انصاف»
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری گفتند: در صورت توجه و عمل به قانون عدل و انصاف، بسیاری از مشکلات و معضلات فردی و اجتماعی حل خواهد شد. این قانون، از یک سو مسلمان‌ها را در کمک و خیرخواهی به یکدیگر ترغیب و تشویق می‌نماید
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۳
درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و چهارم:
عواقب ترجیح تمایلات نفسانی بر دستورات الهی
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: کسی که اهل هوا و هوس است، دنیای او پر از گرۀ کور می‌شود و هر گره‌ای که باز می‌شود، گرۀ دیگری در زندگی‌اش بسته خواهد شد و به‌طور کلي زندگي او روي برکت و گشايش را نخواهيد ديد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۵
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
راه های رسیدن به مقام تسلیم و رضا
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اگر انسان به مقدّرات الهي، راضي باشد، به مقام‌هاي والايي در دنيا و آخرت دست مي‌يابد و پاداش فراواني خواهد برد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۸
رئیس شورای حوزه علمیه آذربایجان‌شرقی:
حوزه علمیه با نگاه عملیاتی به بیانیه «گام دوم انقلاب» بپردازد
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در جلسه درس اخلاق مدرسه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) تبریز به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: آذربایجان و تبریز باید در اجرای اوامر صادره مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب پیشگام و پیشرو باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۴:۵۷
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
دو عامل پرواز مستقيم به بهشت
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: آشکار و نهان انسان باید از نظر اجتناب از گناه، یکسان باشد. یکی از علمای اخلاق می‌فرماید: انسان متّقی، آن است که بتواند اعمال خویش را روی طبقی بر سر بگذارد و در بین مردم بگرداند. همه باید مراقب باشند که اعمال آنها در خلوت و جلوت متفاوت نباشد، یعنی منافق نباشند.
۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۳:۳۱
از پنجشنبه ۱۱ بهمن؛
درس اخلاق آیت الله کریمی جهرمی در مسجد اعظم برگزار خواهد شد
حوزه/ در راستای استفاده از محضر مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه، درس اخلاق آیت الله کریمی جهرمی از روز پنجشنبه یازدهم بهمن ماه در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۹:۰۰