*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Saturday, December 15, 2018
تربیت اسلامی (۷۴)؛
عيب زدايي آري؛ عيب جويى نه/ راه های مبارزه با اشاعه فحشا
حوزه/ كسى كه مى‏خواهد عيب ديگرى را به او تذكر دهد بايد با حسن نيّت و دلى پاك و بى‏ آلايش نقايص او را يادآورى كند و در حال سخن گفتن كمال ادب و احترام را رعايت نمايد و دقت كند كه به شخصيت طرف مقابل خود اهانت روا ندارد و انتقاد صحيح و سالم و سازنده به نيش زدن و عيب ‏جويى تبديل نگردد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۱:۲۴
تربیت اسلامی (۷۳)؛
مراقب غفلت های خود باشیم/انواع غفلت
حوزه/ همه‌ ي ما مي‌دانيم كه مي‌ميريم اما غفلت از اين مردن، غفلت از قبر، غفلت از قيامت، غفلت از جهنم، غفلت از نعمت‌هاي بهشت داريم. اين غفلت ما را بيچاره كرده. انسان بايد شبانه روز يك مرتبه، دو مرتبه، سه مرتبه، در خود فرو رود.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۰۴:۰۵
با هدف تربیت دینی دانش آموزان نخبه؛
روحانیون به مدارس تیزهوشان اصفهان اعزام می شوند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مومنی گفت: طی تفاهم بین معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه اصفهان و مسئولین مدارس تیزهوشان، مبلغین دینی کارآزموده و آموزش دیده باهدف تربیت دینی و ارتقای اخلاقی دانش آموزان، به مدارس اعزام می شوند.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۱:۱۱
تربیت اسلامی (۷۲)؛
گناهی که عاقبت انسان را ختم به خیر نمی کند
حوزه/ پيغمبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله و سلّم ـ فرمود: سه طايفه‌اند كه در روز قيامت خداوند با ايشان سخن نمي‌فرمايد و نظر رحمت به آنها نمي‌كند و ايشان را پاك نكرده و از براي آنها عذاب دردناكي است. ايشان ...
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۰۶:۰۵
تربیت اسلامی (۷۱)؛
در کجا می توانیم دروغ بگوییم؟/ راهکاری برای خلاصی از کذب
حوزه/ از جمله دروغ هايي كه مردم آن را آسان مي‏ دانند و در واقع حرام است، آن است كه كسي وارد شود بر ديگري كه مشغول خوردن باشد و او را تكليف كند به خوردن غذا و او گرسنه باشد و بگويد: اشتها ندارم - بدون غرض صحيح شرعي - مثل حرام دانستن آن غذا.
۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۷۰)؛
چگونه بدگمانی و سوءظن خود را درمان کنم؟
حوزه/ بر هر مؤمنى لازم است كه خود را از مواضع تهمت دور دارد تا بندگان خدا گمان بد به او نبرند و به معصيت نيفتند و اين شخص هم در معصيت ايشان شريك باشد، زيرا كه هر كه سبب معصيت ديگرى شود او هم در گناه با او شريك خواهد بود.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۰۶:۲۰
تربیت اسلامی (۶۹)؛
شراب خواری چه بر سر ما خواهد آورد؟/ پاسخی بر یک تصور غلط
حوزه/ نوشيدن الکل نيروي جنسي را در مرد ضعيف مي کند و اگر زن الکلي شود سرد مزاج خواهد گرديد مرد الکلي يا مست ممکن است در مورد امور جنسي خيلي لاف بزند؛ ولي عملا ناتوان است.
۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۴:۲۰
مسئول قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان:
حوزه علمیه اداره دولتی نیست که در قید و بند ساعت باشیم
حوزه/ حجت الاسلام غزالی با بیان این که حوزه علمیه و مدرسه یک اداره دولتی نیست که در قید و بند ساعت باشیم، گفت: حضور در حجرات طلاب به صورت شبانه باعث تسریع امر تهذیب و تربیت می شود.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۴:۱۸
تربیت اسلامی (۶۸)؛
با چه مقدار دزدي دست دزد بريده مي‌شود؟/ موانع بیست گانه بریدن دست دزد
حوزه/ با اجتماع شرايط بيست گانه بايد چهار انگشت دست راست دزد را حاكم شرع ببرد و شست و كف دستش باقي بماند. و اگر چند مرتبه دزدي كرده و حد بر او جاري نشده است همين يك مرتبه اجراي حد كافي است.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۶۷)؛
گناهی که باران را از بنی اسرائیل گرفت
حوزه/ بني اسرائيل را قحطي گرفت، موسي ـ عليه السلام ـ از خداوند باران خواست. وحي رسيد دعاي تو را و کساني که با تو هستند، مستجاب نمي کنم، زيرا در بين شما ...
۱۳۹۷/۹/۴ - ۰۶:۰۰