*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ \ ۶ ذو القعدة ۱۴۳۹ \ Friday, July 20, 2018
تربیت اسلامی (۳۳)؛
روایاتی زیبا و خواندنی از معصومین(ع) درباره حقوق زن و شوهر
حوزه/ پيامبر اکرم - صلي الله عليه و آله - فرمود: نشستن مرد پيش زن و فرزندنش، نزد خداوند محبوب تر است از اعتکاف در اين مسجد من.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۹:۲۰
تربیت اسلامی (۳۲)؛
ملا احمد نراقی از آثار پرخوری و شکم پرستی می گوید
حوزه/ لقمان به پسر خود گفت: «اى فرزند، چون معده پر شود قوه فكر مى‏ خوابد. و حكمت و دانائى لال مى ‏شود. و اعضا و جوارح از عبادت باز می ايستد».
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۳۱)؛
چگونه قلب و دل روشن و پاک داشته باشیم؟
حوزه/ يكي از عوامل مهم قساوت قلب كه بسي جانكاه است، آمال و آرزوهاي دنيوي است. البته بايد توجه داشت كه هر آرزوئي زشت و مذموم نيست. آن آرزوئي مذموم است كه از تعلقات مادي و دنيوي ريشه بگيرد، چنين آرزوهائي عامل قساوت قلب محسوب مي‌ شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۰۷:۱۰
تربیت اسلامی (۳۰)؛
خانواده چه تأثیری می تواند بر روی تربیت فرزندان داشته باشد؟
حوزه/ همسر به عنوان مادر خانواده به دليل ويژگي هاي جسماني و رواني از ظرفيت و توان محدودي برخوردار است و در مقايسه با شوهر و پدر خانواده ضعيف تر و در مقابل مشکلات از استقامت کم تري برخوردار است؛ از اين رو، بر پدر خانواده لازم است که در حد توان از همسرش انتظار داشته باشد و او را از انجام کارها که فراتر از حد توان اوست، بر حذر دارد.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۲۳:۲۵
تربیت اسلامی (۲۹)؛
فكر مي كنم كمي از دين دور شده ام؛ چه کنم؟
حوزه/ گاهي انسان نسبت به مسائل ديني با ترديدها و شبهه هايي روبرو مي شود كه نبايد نسبت به آنها اهمال كاري كند بلكه بر عكس مي بايست سريع در رفع آنها بكوشد تا شك و ترديد همچون موريانه بناي فكر او را متزلزل نكند و در نتيجه در دينداري سستي به خرج ندهد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۰۷:۱۵
تربیت اسلامی (۲۸)؛
روزی حلال و حرام در تربیت فرزند صالح چه نقشی دارد؟
حوزه/ روايات زيادي از تأثير منفي مال حرام بر روح و روان انسان خبر داده است. هر چند مخاطب اين روايات کودک است و عام است. اما زماني که مال حرام بر روي بزرگسالان مي‌تواند اثر منفي داشته باشد، بر روي کودکان در دوران کودکي نيز مي‌تواند همان اثر را داشته باشد.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۳:۱۰
حجت الاسلام داستان‌پور تبیین کرد:
عوامل پرخاشگری نوجوانان
کارشناس مسائل تربیتی گفت: از لحاظ دینی نوجوان یعنی تکیه‌گاه و بازوی کمکی خانواده و یک مشاور خوب برای والدین، ولی این موضوع مشروط به تربیت صحیح است و اگر این تربیت صحیح وجود نداشته باشد نوجوان تبدیل به یک معضل در خانه و خانواده خواهد شد.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۱۱:۴۸
تربیت اسلامی (۲۷)؛
نظر اسلام درباره اشتغال بانوان چیست؟
حوزه/ در دنياي اسلام ما براي برخي از خدمات نياز به کار زنان داريم مثلا براي تربيت دختران نياز به معلم زن است، براي درمان زنان و بانوان نياز به پزشک زن است، حتي براي کارهاي پرستاري و زخم بندي و مداواها نياز به خدمت زنان مي باشد.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۲۳:۵۰
تربیت اسلامی (۲۶)؛
هرآنچه درباره دوران عقد و نامزدی باید بدانیم
حوزه/ نمي توان فاصله زماني معيني را براي مدت نامزدي مشخص کرده، بلکه اين مدت بستگي به شرايط و موقعيت دختر و پسر و شرايط خانوادگي و اجتماعي آنها دارد. در اين دوران دختر و پسر بايد ...
۱۳۹۷/۴/۵ - ۰۱:۰۰
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد:
تبلور ظهور در ولایت است/ بانوان فرزندان را علی اکبر گونه تربیت کنند
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر گفت: مسأله ولایت مسأله مهمی است و تبلور ظهور در ولایت است و یکی از پنج رکن اسلام به شمار می رود.
۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۰۷