*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۴ محرم ۱۴۴۰ \ Monday, September 24, 2018
تربیت اسلامی (۵۱)؛
از آداب عیادت بیمار تا ثواب این دستور اخلاقی
حوزه/ يكي از نكته هاي اخلاقي و نشانه هاي اخلاق حسنه و حسن سلوك با مردم، عيادت بيمار است كه در شرع مقدس اسلام در اين باره اصرار فراوان شده است. عيادت بيمار از حقوقي است كه مسلمانان بر يكديگر دارند كه لازم است نسبت به اداي آن خود را موظف بدانند.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۹:۴۰
تربیت اسلامی (۵۰)؛
هر آنچه درباره قرض الحسنه باید بدانیم
حوزه/ قرض الحسنه علاوه بر اينكه يك مسأله اجتماعي است، يك مسأله اخلاقي نيز هست؛ زيرا اوّلاً روح محبّت و تعاون كه يك صفت ممتاز اخلاقي است موجب رواج قرض الحسنه در جامعه مي شود، و ثانياً اين كار نيك ...
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۲:۴۰
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
بزرگ‌ترین هنر عالِم تربیت اسلامی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اهمیت تربیت نسل اسلامی و انقلابی در جامعه دینی، گفت: درواقع بزرگ‌ترین هنر عالم، تربیت دینی و اصولی فرزندان و جامعه است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۶:۲۰
کارشناس مذهبی مطرح کرد:
جایگاه ویژه مادران در تربیت صحیح فرزندان
حوزه/ حجت الاسلام الیاسی گفت: رمز به سعادت رسیدن «حرابن ریاحی» تربیتی بود که از مادرش فراگرفته بود، مادران باید فرزندان خود را با تربیت حسینی و علوی آماده حضور در جامعه اسلامی و مبارزه با طاغوت کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۲۰:۳۲
معاونت تهذیب حوزه های علمیه درکرمانشاه:
طلبه حافظ قرآن ثمره تربیت فرزندان با روزی حلال است
حوزه/ معاونت تهذیب حوزه های علمیه با اشاره به استقبال خانواده های کرمانشاهی در تشویق فرزندانشان جهت تحصیل در مدرسه حافظین قرآن،گفت: طلبه حافظ قرآن ثمره تربیت فرزندان با روزی حلال است.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۶:۲۳
آیت الله نمازی در دیدار با معاون استاندار اصفهان:
عدم تربیت کادرهای مدیریتی در دانشگاه مهمترین خلع مدیریت کشور است
حوزه/ نماینده ولی فقیه درکاشان ، عدم تربیت کادرهای مدیریتی دردانشگاه ولایت نظام اسلامی را مهمترین خلع مدیریتی کشوردانست و گفت : براساس آیات وروایات قرآنی مدیرانی که باید دردانشگاه ولایت تربیت شود هیچ موقع حب دنیا به آنها دست نمی دهد
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۵:۰۵
تربیت اسلامی (۴۹)؛
دانستنی هایی از گذشت و بخشش
حوزه/ «گذشت» يكي از اصول اساسي در برخورد با لغزش افراد است. قرآن كريم، حتي در همان آياتي كه كيفر و مجازات را براي مجرمان و گناهكاران تشريع مي كند و مؤمنان را از خطر و زيان آنان برحذر مي دارد، گذشت و چشم پوشي از خطايشان را نيز به عنوان يك ارزش برتر مطرح مي سازد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۴۸)؛
دانسته ها و ندانسته ها از "طمع" و "قناعت"
حوزه/ بيش تر مردم سعي مي كنند كه آسايش و راحتي خود را با به دست آوردن مال و كسب مقام و تجملات زندگي فراهم سازند و هرگاه موفق نشدند، كه آن ها را به دست آورند، نگران شده و خود را ...
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۰۶:۰۰
دکترسرشاردر نشست فرهنگ و رسانه معاونت تبلیغ:
رسانه باید مربی کودکان باشد / مهد کودک ها الگوی مناسب تربیتی ندارند
حوزه/ مدیر شبکه کودک و نوجوان با اشاره به آمار خطر آفرین تماشای تلویزیون در کودکان و نوجوانان خاطرنشان ساخت: خردسالان ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه و کودکان ۳ ساعت ۳۴ دقیقه در روز تلویزیون می بینند و این مساله خطرناکی است و مبلغان و علما باید به صورت چهره به چهره فرهنگ سازی این مساله را در جامعه نهادینه کنند.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲:۳۷
تربیت اسلامی (۴۷)؛
از آثار رسیدگی به خویشاوندان تا نکوهش قطع رحم
حوزه/ كفر و فسق سبب سقوط حق خويشاوندي نمي شود، بلكه صله رحم در اين گونه موارد نيز امري پسنديده است و چه بسا موجب هدايت و نجات آنها از گمراهي شود.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۲۲:۰۵