*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Tuesday, December 18, 2018
تربیت اسلامی (۴۶)؛
کدام راستگویی نزد خدای متعال دروغ به حساب می آید
حوزه/ با همه‌ قداست و ارزشي كه راستگويي دارد، بايد توجه داشت كه گاهي راستگويي مايه دردسر، ضرر و فساد مي گردد كه از ديدگاه اسلام ...
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۰:۲۰
تربیت اسلامی (۴۵)؛
نگاهی بر آثار مثبت و منفی زبان
حوزه/ هدف اصلي از احاديث سكوت اين نيست كه انسان بايد هميشه و در همه حال لب فرو بسته و زبان به سخن نگشايد و حتي در مقام احقاق حق خود و ديگران سكوت اختيار كند و به دفاع از خود برنخيزد، بلكه مقصود جلوگيري از هرزه گويي و فضول كلام است.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۳:۴۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در اجلاسیه مدارس علمیه خواهران:
وابستگی حوزه به دولت، مشکلات جامعه را دو چندان می کند/دولت نسبت به مسائل حوزوی و تربیت دینی دل سوزی نمی کند
حوزه/ دولت فعلی نسبت به مسائل حوزوی و تربیت دینی دل سوزی نمی کند. اگر حوزه وابسته به دولت باشد با وجود این مشکل، قطعا مشکلات حوزه چند برابر می شود.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۰:۲۷
تربیت اسلامی (۴۴)؛
از اهمیت زکات تا آثار پرداخت و عدم پرداخت آن
حوزه/ امام صادق ـ عليه السلام ـ فرمود: خداوند بر اين امت چيزي را سخت تر از زكات واجب نكرده است و اكثر هلاكت امت ها به خاطر نپرداختن آن است.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۰۴:۱۰
تربیت اسلامی (۴۳)؛
راهکاری برای ترفيع درجات و محو سيئات
حوزه/ يتيم نوازي در صورتي مفيد فايده است كه برخورد با آنها توأم با رعايت جميع جهات مادّي و معنوي و عاطفي بوده باشد و در غير اين صورت ممكن است نتايج ناگواري به بار آورد و آنها را دچار عقده و كينه سازد.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۴۲)؛
نکاتی زیبا و شنیدنی درباره یک اصل مهم اسلامی
حوزه/ كسي كه يكي از خواسته هاي برادر ديني خود را برآورد خداوند عالم در روز قيامت صد هزار خواسته او را بر مي‎آورد كه نخستين آنها بهشت است.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۰:۲۰
تربیت اسلامی (۴۱)؛
نگاهی بر آثار التزام و استمرار بر نوافل و مستحبات
حوزه/ ابوحمزه ثمالي مي گويد كه امام ـ عليه السّلام ـ فرمود: هيچ نمازي بدون حضور قلب قبول نيست. من عرض كردم: فدايت شوم، همه ما هلاك شديم؟ فرمود: نه، زيرا خداوند متعال اين گونه عبادات را به وسيله نافله ها كامل مي‎گرداند.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۰۴:۱۵
تربیت اسلامی (۴۰)؛
از انواع امانت تا اقسام خیانت
حوزه/ در اسلام به همان اندازه كه امانتداري، شريف و ارجمند است، خيانت در امانت، نكوهيده و زشت است و در رديف گناهان كبيره جا گرفته است.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۳۹)؛
چگونه در زندگی خود اعتدال و میانه روی داشته باشیم
حوزه/ زبان يكي از فعّال‌ترين اعضاي بدن آدمي است و به نمايندگي از همه اعضا با ديگران ارتباط برقرار مي كند، پيمان مي بندد، خريد و فروش مي كند، مي بخشد، جنگ و صلح راه مي اندازد. ايمان و كفر او را برملا مي سازد و ...
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۰۶:۳۰
تربیت اسلامی (۳۸)؛
ادب چیست و از که آموزیم؟
حوزه/ امام صادق (عليه السلام) فرمود: پدرم مرا به سه نكته ادب كرد... فرمود: هر كس با رفيق بد همنشيني كند، سالم نمي ماند و هر كس كه مراقب و مقيد به گفتارش نباشد پشيمان مي گردد و هر كس به جاهاي بد، رفت و آمد كند، متهم مي شود.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۰۶:۱۵